TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Giriş Tarihi: 20.5.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 13:42
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı
Valisi Güngör Azim Tuna, Salih Zeki Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından ortaklaşa yürütülen “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” nın açılışına katıldı.
Salih Zeki Anadolu Lisesi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen programa Vali Tuna’nın yanı sıra, Odunpazarı Kaymakamı A. Selim Parlar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özden Akkaya, Okul Müdürü Canan Madenoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
“Üreten bir toplum olma bilincini çocuklarımıza aşılamalıyız” diyen Vali Tuna, bu tür yapılan etkinliklerle geleceğimizin teminatı olan çocukların daha iyi yetiştirildiğine inandığını söyledi. Açılış esnasında konuşan Vali Tuna, organizasyonda emeği geçen herkesi kutlayarak, öğrencilerin ileriki hayatlarında başarılı olmalarını diledi.
Konuşmadan sonra Vali Tuna ve beraberindeki heyet açılış kurdelesini keserek, 4006 Bilim Fuarın da sergilenen projeleri inceledi. Öğrencilerin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Tuna, öğrencilerin okulun duvarlarına yaptığı mozaik çalışmalarını çok beğendiğini söyledi. Fuar açılışının ardından Vali Tuna, okulun mozaik atölyesini gezerek, öğrencilerle sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN