Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Tuna’dan Başkan Kılıç’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 20.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 21.5.2015 00:13
Vali Tuna’dan Başkan Kılıç’a Ziyaret
Valisi Güngör Azim Tuna, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı İsmail Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
Vakıf Başkan İsmail Kılıç, Dernek Başkanı Kamer Ali Durur ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Tuna, geçen hafta yeni oluşturulan yönetim kurulu üyelerinin kendisine nezaket ziyaretinde bulunduğunu hatırlattı.
Tuna, “Rahmetli İrfan amcayla diyaloğumuz çok iyiydi. İnşallah oluşturulan yeni yönetimle de iyi çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Yaptığımız işlerde insanları ayırmadan, kayırmadan gözetmeliyiz. Hepimiz aynı kökten geliyoruz. Bizler ölünceye kadar birbirimizin kardeşiyiz. Büyük Türk düşünürü Yunus Emre’nin sevgi tohumları ektiği Eskişehir’de insanlar kardeşçe ve dostça yaşıyor. Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfımız tarafından yapılan güzel işlerin bundan sonra da devam edeceği inancı içindeyim. Bu duygularla tekrar yeni oluşturulan yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diliyor, Valilik olarak her zaman yardıma hazır olduğumuzu bildiriyorum.”
Yapılan İade-i ziyaretten duyduğu memnuniyeti aktaran Başkan Kılıç, Vali Tuna’yı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.“Bizim hiç kimseyle sorunumuz olmaz” diyen Başkan Kılıç, “Geçmişten gelen kültürümüze hepimiz sahip çıkmalıyız. Bizler bu coğrafya da yıllardır kardeşçe yaşıyoruz. Eskişehir, insanların kardeşçe ve dostça yaşadığı güzel bir şehir. İnsanlar birbirini çok iyi anlıyor, birbirine sevgiyle yaklaşıyor” şeklinde konuştu.
Başkan Kılıç, sözlerinin sonunda, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı kalıcı eserler projesi kapsamında yenilenen, Seyyid Sultan Sücaaddin Veli Türbesi için Vali Tuna’ya çok teşekkür etti.
Ziyaretin sonunda Vali Tuna, günün anısına Başkan Kılıç’a 2013 TDKB Ajansı tarafından yayımlanan prestij kitaplarından oluşan bir set takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Tuna’dan Başkan Kılıç’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN