“Tapu Ve Kadastro Çanakkale Şehitleri Kütüphanesi”nin Açılışı

Giriş Tarihi: 27.5.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 07:28
“Tapu Ve Kadastro Çanakkale Şehitleri Kütüphanesi”nin Açılışı
’de, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 168. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, “Tapu ve Kadastro Çanakkale Şehitleri Kütüphanesi” nin açılışı gerçekleştirildi.
Mahmudiye Atatürk İlköğretim Okulu’nda yapılan açılışa; Vali Güngör Azim Tuna, Mahmudiye Kaymakamı Fatih Çakmak, Alpu Kaymakamı Mehmet Zahid Doğu, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Kesimoğlu, Tapu Kadastro Daire Başkanı Güngör Güzel, Eskişehir Tapu ve Kadastro 17. Bölge Müdürü Cevdet Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Yetkin, ilçe kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Kütüphanenin kuruluşunda emeği geçen Eskişehir Tapu ve Kadastro 17. Bölge Müdürlüğü ve Mahmudiye Millî Eğitim Müdürlüğüne teşekkür eden Vali Tuna, “Şehrimizin güzide ilçelerinden biri olan Mahmudiye’ye kazandırılan Kütüphane’mizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Açılış esnasında bir konuşma yapan Vali Tuna, Çanakkale Zaferinin 100. yılı anısına gerçekleştirilen etkinliğin anlamına değinerek, “Bir yerde kütüphane açmak demek; orada iyiliklere, güzelliklere, hayra ve barışa kapı açmak demektir. Hele bu kütüphanenin Çanakkale Savaşlarının 100. yılı olması nedeniyle Çanakkale Şehitleri anısına açılması demek, çalışmaya ayrı bir değer katmaktadır. Bu niyetle açılan bu kütüphaneye gelen çocuklarımız, inanıyoruz ki Çanakkale ruhuna uygun olarak Çanakkale Zaferi’ni yarınlara taşıyacak başarılara imza atacaklardır” şeklinde konuştu.
Eskişehir Tapu ve Kadastro 17. Bölge Müdürlüğü çalışanlarının çok hayırlı bir iş yaptığına değinen Vali Tuna, şöyle devam etti:
“Yükselmek için ilim, yücelmek için irfan diyen bir milletin mensubu olarak, 8 asır önce bu topraklarda yaşayan Yunus Emre gibi “İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir” diyoruz. Bu yüzden bütün okuma serüvenimizin nihai amacı kuru bilgi değil, kendimizi bulmak ve bilmek demek olan irfana ulaşmaktır. Bilgiyi bir gösteriş ve kibir vesilesi değil; gönüllere girmek için vesile bilen bir değerler dünyamız var. Kütüphaneler ise bu değerler dünyasına gönüllerimizi bağlayan ilim irfan köprüleridir. Eskişehir Tapu ve Kadastro 17. Bölge Müdürlüğü ve Mahmudiye Millî Eğitim Müdürlüğünün iş birliğiyle planlanan Zenginleştirilmiş Kütüphane bu bakımdan nazarımızda çok kıymetli bir çalışmadır. Bu ulvi gayeye hizmet etmenin yanı sıra kamu kaynaklarının verimli kullanılmasına, atıl durumdaki elektronik ve diğer tefrişatın oluşturacağı muhtemel kirliliğin önlenmesine de önemli katkı sağlamaktadır. Bilgisayar destekli faaliyet sunacak bu kütüphane aynı zamanda ilkokul çağı öğrencilerimiz için eğlenceli bir öğrenme ve araştırma ortamı olacaktır. Açılış heyecanımızı paylaşan herkese teşekkür ediyor, Mahmudiye’ye kazandırılan bu kütüphanenin iyiliklere, güzelliklere, hayra ve barışa kapı açmasını diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.”
Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Kesimoğlu da, devletin kaynaklarını tekrar vatandaşın hizmetine sunmanın gururunu yaşadıklarını aktardı.
Konuşmaların ardından Vali Tuna, Kaymakam Çakmak, Genel Müdür Kesimoğlu açılış kurdelesini keserek, “Tapu ve Kadastro Çanakkale Şehitleri Kütüphanesi”ni öğrencilerin hizmetine sundu. Kütüphaneyi gezen Vali Tuna, yeni açılan kütüphaneye kitap seti hediye etti. Açılışın ardından okulun 2/B sınıfını ziyaret eden Vali Tuna, öğrencilere çarpım tablosundan sorular sorarak, doğru bilen öğrencilere kitap hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Tapu Ve Kadastro Çanakkale Şehitleri Kütüphanesi”nin Açılışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN