Hayriye-türkmenmecidiye Yolu Yenileniyor

Giriş Tarihi: 10.6.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 11.6.2015 06:14
Hayriye-türkmenmecidiye Yolu Yenileniyor
Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, ilçe ve kırsaldaki mahallelerde yol yenileme çalışmalarına devam ediyor.
Eskişehir’in Çifteler ve Mahmudiye ilçelerinde bulunan Hayriye ile Türkmenmecidiye mahalleleri arasında 6 kilometrelik yol yenileme çalışması başladı. Büyükşehir Belediyesinin ilçeler ve kırsal kesimdeki mahallelerin yol yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çifteler ilçesindeki Hayriye ile Mahmudiye İlçesindeki Türkmenmecidiye mahalleleri arasında bulunan 6 kilometrelik yolun yenilenmesi için asfalt kaplamaya yönelik alt yapı çalışmalarına başladı. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında geçmişte asfalt kaplama olan ancak yol yüzeyinde meydana gelen deformasyonlar sonucu asfalt kaplaması bozulan yol yüzeyine mekanik malzeme serilerek, asfalt sathi kaplamaya hazır hale getiriliyor.
Yapılan açıklamaya göre; mekanik malzemenin serim çalışmaları tamamlandıktan sonra asfalt sathı kaplaması yapılacak olan Hayriye-Türkmenmecidiye arasındaki yolda yürütülen çalışmalardan memnun olan mahalle sakinleri, söz konusu yolu çok sık kullandıklarını, eski haliyle yolda araçların geçişinden dolayı toz bulutlarının tarım arazilerine büyük zarar verdiğini belirterek, “Büyükşehir çalışanlarına ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayriye-türkmenmecidiye Yolu Yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN