Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım

Giriş Tarihi: 16.6.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım
İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ve il müftülüklerince açılan Yaz Kur’an Kursu kayıtları başladı.
Çocukların yaz tatilini değerlendirmesi ve Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeleri için il müftülükleri tarafından ‘Yaz Kur’an Kursu’ açılıyor. Eskişehir’de 22 Haziran’da eğitim ve öğrenimin başlayacağı kurs, 3 dönem halinde yapılacak ve 3 Ağustos günü sona erecek. Yaz Kur’an Kursu faaliyetleriyle ilgili bilgi veren İl Müftü Yardımcısı Şerife Hanım Altuner, müftülükler, eğitim-öğretim saatlerini mahalli şartlar, öğretici, öğrenci ve velilerin talepleri, Ramazan ayı ve benzeri hususları dikkate alarak belirleyeceğini belirtti. Altuner, “Aynı kurs ve camide tekli ya da ikili eğitim yapılabilecektir. Yaz Kur’an kurslarında sadece 4-6 yaş gurubu öğrencilerden oluşan sınıfların açılmak istenmesi durumunda kurs açılabilecek. Yaz Kur’an kurslarında engellilere yönelik eğitim de açılacak. Ayrıca eğitimlerde, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı ders kitapları ve materyaller kullanılacak” dedi.
Altuner, mevsimlik işçilerin çocuklarının yaz Kur’an kursu faaliyetlerinden faydalanması amacıyla işçi ailelerinin bulunduğu yerdede yaz Kur’an kursunun açılacağını, bununla birlikte illerde bulunan mülteci çocukların da yaz Kur’an kursu hizmetlerinden faydalanmalarına yönelik çalışmaların yapılacağını ifade etti.
Öte yandan İl Müftü Yardımcısı Şerife Hanım Altuner, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde yaz Kur’an kursuna katılan öğrencilerin spor etkinliklerinden faydalanacağını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN