Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükerşen ‘Semiha Berksoy Özel Ödülünü’ Aldı

Giriş Tarihi: 19.6.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 17:57
Büyükerşen ‘Semiha Berksoy Özel Ödülünü’ Aldı
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 2015 yılı “Semiha Berksoy Özel Ödülünü” İstanbul’da düzenlenen törende aldı.
Cumhuriyet tarihinin ilk opera sanatçısı Semiha Berksoy adına kızı Prof. Zeliha Berksoy tarafından kurulan Semiha Berksoy Vakfı’nın Opera ödülleri içinde en büyüğü olan “Özel Ödül” Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e veridi. Semiha Berksoy Özel Ödülü, Eskişehir’de yapılan şehircilik planlaması açısından ülkemize ve dünyaya örnek çalışmaların yanında Eskişehir’de kurmuş olduğu Opera Binası ve her yıl düzenlenen Opera festivalleri ile Opera ve Bale sanatına sağladığı büyük katkılar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e verildi. Semiha Berksoy Vakfı Opera Ödülleri, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operasında sahiplerine teslim edildi. Semiha Berksoy Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Zeliha Berksoy, törenin açılış konuşmasında, “Semiha Berksoy Vakfının en büyük ödülü olan Özel Ödülünü, şehircilik planlaması açısından Eskişehir’i bozkırda bir Avrupa kenti haline getiren, Eskişehir’e Opera evi kazandıran ve her yıl yapılan Eskişehir Opera Bale Günlerini gerçekleştirin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e veriyor olmaktan son derece mutluyuz” dedi.
“SANATSAL VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALARIN BÖYLESİNE ANLAMLI ÖDÜLLER İLE DEĞERLENDİRİLMESİ BİZLERİ ÇOK MUTLU EDİYOR”
Semiha Berksoy Özel Ödülünü Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’ndan alan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Sanat ve kültür şehri olan Eskişehir’de hayata geçirmiş olduğumuz sanatsal ve kültürel çalışmaların böylesine anlamlı ödüller ile değerlendirilmesi bizleri çok mutlu ediyor. Semiha Berksoy Vakfı tarafından ödüle layık görülmüş olmam benim için ayrı bir gurur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ödemeye doyamadığımız büyük bir borcumuz var. Hayata geçirmiş olduğumuz çalışmalar ile bu borcumuzu ödemeye çalışıyoruz” diye ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükerşen ‘Semiha Berksoy Özel Ödülünü’ Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN