Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karne Günü’nde Tüketiciye Uyarı

Giriş Tarihi: 20.6.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
Karne Günü’nde Tüketiciye Uyarı
Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Sülahi Özalp, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü’nün ardından son zamanlarda bir de Karneler Günü’nün ortaya çıktığına vurgu yaparak, "Karne başarılarının ödülü çok pahallı hediyeler olmamalı" dedi.
Özel günlerde harcanan paraların normal günlerde ve dini bayramlarda harcanmadığını belirten Özalp, “Babalar Günü ile okulların tatile girmesi aynı haftalara denk gelmesiyle karne hediyesi olarak babaların çocuklarına aldıkları elektronik ürünlerinde artış gözlendiği ve bu ürünleri satan mağazaların dolup görülmektedir” dedi.
Babaların çocuklarına karne hediyesi olarak aldıkları birinci sıradaki hediye çok pahallı cep telefonları olduğunu belirten Sülahi Özalp, “Tüketicilerimiz mutlaka çocuklarımızı okuldaki başarılarından dolayı ödüllendirmek isteyebilirler ancak bunun yolu çok pahallı hediyeler olmamalı. Tüketicilerimiz mutlaka hediye alacaklarsa aldıkları ürünün tüm özelliklerini araştırmalarını özelliklerinin yanı sıra servis ağının ne kadar güçlü olup olmadığını fiyat araştırması yapmalı Faturasını garanti belgelerini ve kullanma kılavuzlarını mutlaka almalarını öneriyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karne Günü’nde Tüketiciye Uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN