Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüm Üni-sen’den Başkan Kurt’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 23.6.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 15:26
Tüm Üni-sen’den Başkan Kurt’a Ziyaret
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Tüm Üniversite Çalışanları Sendikası (Tüm Üni-Sen) üyeleriyle bir araya geldi.
Başkan Kurt, ziyarette yaptığı konuşmasında; sendikaların kimsenin arka bahçesi olmadığını belirtti. Kurt, "Maalesef sendikalarda bağımsız, özgür, demokratik bir yapı yok. Sendikacılık, bir partinin yandaşlığını yapmak değil, sadece özgür ve demokratik bir biçimde hak arama mücadelesidir” dedi.
“HAK MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”
Tüm Üni-Sen Genel Başkanı Selahattin Özkaya ve yönetim kurulunun bulunduğu ziyarette, Selahattin Özkaya, yeni kurulan ve genel merkezinin ’de olduğu sendika ile ilgili sendikal faaliyetlerden bahsetti. Özkaya, “Demokrasi ve bilim yuvası üniversitelerimizde, eşit, çağdaş, evrensel hukuk kurallarına uygun çalışma koşulları ve yaşam standartlarının oluşturulması, akademik ve idari personelin sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalışacağız. Çalışma ortamının insan onuruna yaraşır hale getirilmesi için her türlü siyasi ve ideolojik hareketten bağımsız olarak hak mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.
Başkan Kurt, “Bu hak arama mücadelesini yürütme konusunda sendikalar demokrasilerin olmazsa olmazlarındandır. Sizlere bu onurlu mücadelenizde başarılar diliyorum. Demokratik haklarınızı savunma yolunda verdiğiniz mücadelenden dolayı da sizleri tebrik ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm Üni-sen’den Başkan Kurt’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN