Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rötarlı Yaza Rötarlı Tur

Giriş Tarihi: 7.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Rötarlı Yaza Rötarlı Tur
Yaz mevsiminin geç gelmesi ve Ramazan ayının yazın başına denk gelmesi günlük yapılan turları olumsuz etkiledi.
Geç gelen yaz mevsimi ve Ramazan ayının yaz mevsimine gelmesi nedeniyle turizm sektörü ve günlük turlar sekteye uğradı. Havanın mevsim normali altında seyretmesi de vatandaşların yaz tatili planlarını erteletti. Bu sene yazın oldukça geç başladığını söyleyen tur organizatörü Fatih Çetin, insanların tatil ihtiyacı duymadığını belirtti. Bunun sebebini, ramazanın yazın başına denk gelmesine ve geç gelen yaza bağlayan Çetin, havaların bir türlü ısınmadığını vurguladı. Çetin, “İnsanlar Ramazan ayından dolayı tatil ihtiyaçlarını ve planlarını ertelediler. Özellikle yaz mevsiminin de geç gelmesi ve havaların bir türlü ısınmaması vatandaşların tatil ihtiyaçlarını ve tur planlarını da iptal ettirdi. Biz de ekmeğimizi bu işten kazanıyoruz. Doğal olarak bu durumdan bizler de olumsuz etkilendik. Artık Ramazan ayından sonraki sürece bakıyoruz. Şu anda özellikle Ramazan Bayramı’nda oteller dolu. Özellikle turlarda da bayramdan sonra bir yoğunluk bekliyoruz” dedi.
“RAMAZANA ÖZEL TURLARIMIZ VAR”
Ramazan ayının yazın başına gelmesi ve yazın geç gelmesine karşı bazı önlemler aldıklarını aktaran organizatör Çetin şunları dile getirdi:
“Ramazan dolayısıyla bu aya özel yaptığımız etkinlikler ve geziler var. İstanbul, Bursa, Konya turları, kültür gezileri ve camilere geziler yapıyoruz. Vatandaşlar bunlara ilgi gösteriyorlar bu ayda. Ama onun dışında bizim önceliğimiz tatil bölgeleri. Ağustos ayı yoğun geçecek ve bu şartlarda kış mevsimi de geç gelecek. Ekim ayına kadar turlarımız devam edebilir”
Tatil bölgelerinde büyük bir yoğunluk olduğunu da aktaran Fatih Çetin, Ramazan Bayramı’na özel tur kampanyalarının devam ettiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rötarlı Yaza Rötarlı Tur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN