Başkan Ataç’ın Ali İsmail Korkmaz’ın Ölüm Yıl Dönümü Mesajı

Giriş Tarihi: 9.7.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Başkan Ataç’ın Ali İsmail Korkmaz’ın Ölüm Yıl Dönümü Mesajı
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ı, ölüm yıl dönümünde mesaj yayınlayarak andı.
’de 10 Temmuz 2013’te Gezi Parkı olayları sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın 2’nci ölüm yıl dönümünde mesaj yayınlayan Başkan Ataç, “2 yıl önce demokrasi ve barış kenti Eskişehir’de 19 yaşında bir gencimiz, Ali İsmail Korkmaz’ın kaybı sadece kentimizde değil ülkemizde de onarılmayacak yaralar açmıştır. Ali İsmail Korkmaz’ı hem hastanede geçirdiği süreçte hem de yaşamını yitirmesinin ardından hiç yalnız bırakmadık. Kendi çocuğumuz gibi, kendi kardeşimiz gibi ailesi ile birlikte acısını yaşadık ve davasının takipçisi olduk. Bu süreçte Eskişehir halkının ne kadar duyarlı olduğunu kentimiz ve ülkemiz bir kez daha gördü. Eskişehir’in her evinde bir Ali oldu. Her anne-baba bu acıyı kendi evladını kaybetmiş gibi yaşadı” dedi.
Özgür düşünce için çıktıkları yolda hayatını kaybeden bütün gençleri bir kez daha andıklarını vurgulayan Başkan Ataç, “Düşlerini dile getiren gençlerimizin yaşadığı acı olaylar bir kez daha göstermiştir ki farklılıklarımızı bir kenara bırakarak zulme karşı nerede ve kime yapılırsa yapılsın kenetlenmemiz barış ve kardeşliğimizin bozulmaması adına önemlidir. Bu duygularla demokrasi ve özgür düşüncenin hakim olduğu bir gelecek için çıktığı yolda yaşamanı yitiren tüm gençlerimizi bir kez daha anıyor, bu acıların yaşanmamasını diliyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Ataç’ın Ali İsmail Korkmaz’ın Ölüm Yıl Dönümü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN