Kayıp Kadın İçin Arama Çalışmaları Sürüyor

Giriş Tarihi: 11.7.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Kayıp Kadın İçin Arama Çalışmaları Sürüyor
’in Mihalıççık ilçesinde, dün sabah saatlerinde kaybolan 30 yaşındaki kadın için başlatılan ve sabaha kadar devam eden arama çalışmaları aralıksız olarak sürerken, bölgeye yeni ekipler ve kurtarma helikopteri istendi.
Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Otluk Köyü’nde yaşayan, bekar ve psikolojik rahatsızlığı olduğu öğrenilen 30 yaşındaki Zeynep Tarcan’ın, dün sabah 9.00 sularında kaybolması üzerine jandarma ekipleri, bölgeye Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Dorlion Arama Kurtarma (DAK), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekiplerine haber vererek bölgede arama çalışmalarına başlamıştı. Olayın üzerinden 24 saatin üzerinde süre geçmesine rağmen Tarcan’a ulaşılamadığı öğrenildi. Jandarma arama köpeklerinin de dahil olduğu çalışma için Türk Hava Kuvvetleri’nden helikopter desteğinin yanı sıra AfAD Genel Müdürlüğü’nden destek ekipleri istendi. Karadan ve havadan yapılacak arama çalışmalarında Tarcan’ın gitmiş olabileceği her yere bakılırken, bölgenin kanyon ve uçurumlu olduğu yerlerden ve şüphelenilen her bölgeden arama çalışması sürüyor.
AFAD ekiplerinin, çalışmayı genişletmek için Afyonkarahisar ekibinden de destek istediği ve Eskişehir’deki tüm ekiplerinin bölgede çalışmaya katıldığı bilgisi alındı. Şahsın psikolojik rahatsızlığı bulunması, insanlardan kaçıyor olabileceği, arama ekiplerinden de saklanıyor olabileceği şüphesini akıllara getirirken, DAK ekipleri, vatandaşlar tarafından şahsın en son köyden çıkarılırken görüldüğünü bildirdi.
BİR KAYIP DAHA
Öte yandan Günyüzü ilçesinin Kavuncu Mahallesi’nden de bir kayıp haberi geldi. Kalp hastası olduğu öğrenilen 70 yaşındaki Hacı Yusuf Irmak’ın bugün sabah 11.00 sularından beri kayıp olduğu bilgisi alındı. Şahsın bulunması için jandarma, AFAD ve DAK ekiplerinin de bölgeye gönderildiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayıp Kadın İçin Arama Çalışmaları Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN