Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletin Mesajını Aldı

Giriş Tarihi: 13.7.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
AK Parti Milletin Mesajını Aldı
AK Parti Milletvekili Salih Koca, haftalık basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Koca, koalisyon çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirterek partinin tabanın öncelikle MHP ile koalisyonu istediğini söyledi.
AK Parti olarak koalisyon çalışmalarını samimiyetle sürdürdüklerini belirten AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, 7 Haziran seçimlerinde milletin AK Parti’yi en büyük parti yaptığını belirterek “Koalisyon için yüzde 41’lik oy oranı ile milletimizin verdiği görevi yapıcı üslupla çaba harcıyoruz. Bizim kırmızı çizgilerimiz yok, ilkelerimiz var. İlkelerimiz doğrultusunda onurlu koalisyon için çaba sarfediyoruz” dedi.
Biran önce hükümetin kurulması gerektiğini belirten, ülkenin çevresindeki sorunlara, Balkanlardaki ciddi sıkıntılara dikkat çeken Koca, ülkede boşluğa meydan vermeden, kararlıkla ülke sorunlarını çözecek koalisyon hükümetinin oluşmasının çalışmalarını millet için yaptıklarını kaydetti. 7 Haziran seçimlerinin mesajının muhalefet partilerinin de almalarını isteyen AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, “Sonuçta, hükümet kurulamazsa, ilkelerimiz doğrultusunda çalışacağız, taviz vermeyeceğiz, millete gideriz, millete olayları anlatırız. Yeni seçim kararı çıkarsa biz hazırız. Beklentimiz, isteğimiz koalisyonun kurulmasıdır. Muhalefet partileri milletin seçim mesajını almışlardır, yapıcı bir tavır taksınlar. 13 yılda tek başına iktidarın neler yaptığını herkes biliyor, büyük yatırımlar ve hizmetler yapıldı, dünyadaki krizlere rağmen bu krizleri atlattık. En iyi sistem tek başına iktidar olmalı” diye konuştu.
Koalisyon hükümetinin MHP veya CHP ile mi olmalı sorusuna Koca “Tabanımız MHP ile sonra CHP ile koalisyon yapma eğilimi var. Bütün hazırlıklarımız yapıldı” diye yanıt verdi. Eskişehir’deki devam eden hizmetler ile ilgili bilgi veren Koca şunları söyledi:
“Başlamış olunan hizmetler devam ediyor. Yeni hizmetler de başlayacaktır. 71 Evlerdeki şehir hastanesinin yeri müteahhide teslim edildi. Müteahhit de şantiyesini kurdu. Şirket, Belediye, PTT, Esgaz, Tedaş gibi kurumlarla yazışmalarda bulundu. Bu kurumların geleceği cevaplar sonucunda çalışmalar hemen başlayacak. Umarız bayram sonrası kazma vurulur, gecikme söz konusu değildir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Milletin Mesajını Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN