Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendi Tasarladıkları Kıyafetleri Satıyorlar

Giriş Tarihi: 13.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Kendi Tasarladıkları Kıyafetleri Satıyorlar
Anadolu Üniversitesi’nde öğrenim gören iki öğrenci, uzun zamandır hayalini kurdukları fakat bir türlü faaliyete geçiremedikleri düşüncelerini hayata geçirdiler. İki arkadaş, normal kıyafetleri kendilerine uygun şekilde tasarlayıp farklı bir tarzda tekrar satışa sunuyor.
Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencisi Eren Tüfek ve Tarih Bölümü 3. sınıf öğrencisi Ünal Usta, hem kendi yaptıkları hrm de hazır olarak aldıkları pantolon, gömlek, ceket, şort, yelek ve çanta gibi ürünleri kendi tarzlarına uygun bir şekilde tasarlayıp düzenleyerek internet üzerinden satışa çıkartıyor. Kişiye özel olmakla birlikte, el yapımı tasarımlar ve özgünlüğün ön planda olduğu ürünler geliştiren ekip, belirledikleri bazı alanlarda etkinlikler düzenleyerek insanlara kendi kıyafetlerini tanıtıyorlar. A Few Nice Clothes (birkaç güzel kıyafet) ismini verdikleri tasarımlarıyla marka olma yolunda ilerlediklerini söyleyen Ünal Usta yıllardır modayı takip ettiklerini vurguladı. Uzun zamandır böyle bir düşünce içerisinde olduklarını ve fotoğrafçılıkla da ilgilendiklerini belirten Usta, iki alanı birleştirerek böyle bir yola koyulduklarını dile getirdi.
“HAZIR ALDIĞIMIZ KIYAFETLERİ TASARIMLARLA GÜZELLEŞTİRİYORUZ”
Sade olan bir kıyafetin nasıl güzelleştirilerek yenilenebileceği düşüncesinden yola çıktıklarını aktaran Eren Tüfek ise, bir ürünün gün yüzünde daha fazla nasıl tutabileceklerine yoğunlaştıklarını bildirdi. Tasarımlarını geliştireceklerini söyleyen Tüfek, “Genel olarak bizim düşüncemiz belirli bir kıyafet kültürü oluşturmak. İnsanların ürünümüzü gördüğünce “Bu kıyafet buradan alınmış” demesini sağlamak. Hazır aldığımız kıyafetlerin üzerine belirli tasarımlarla güzelleştiriyoruz. Çantalar kendimize ait ve hiçbir yerde bulunmayan tarzdalar. Özel ve iyi tasarlanmış ürünler diye düşünüyorum. Amacımız iyi ürünler ortaya koyarak tasarımlarımızı daha da iyileştirmek istiyoruz. Tasarımlarımızı genişleteceğiz. Şimdi ürünlerimize yazılar yazıyoruz. Başka bir yerde bulamayacağınız tamamen kendi el yazımız” dedi.
“GERİ BİLDİRİMLERİMİZ HEP OLUMLU YÖNDE”
Şu ana kadar arkadaşlarından ve çevreden güzel tepkiler aldıklarını ifade eden Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencisi Eren Tüfek, ilerleyen zamanlarda daha farklı şeyler yapacaklarını belirtti. Daha çok üniversite öğrencilerine hitap ettiklerini sözlerine ekleyen Tüfek şöyle devam etti:
“İnsanlar ürünlerimizi farklı yerlerde bulamadıklarını söylüyorlar. Geri bildirimlerimiz hep olumlu yönde. Alan kişi ürünün daha çok kendine ait olduğunu hissediyor. Kendine ait bir tarzı olan insanlar kıyafetlerimizi tercih ediyorlar. Daha yeni olduğumuz için kitlemiz öğrencilerden oluşuyor. Bütün kıyafetler var aslında ama biz belirli ürünler üzerinde yoğunlaşıyoruz. Daha da ileri gideceğimizi düşünüyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendi Tasarladıkları Kıyafetleri Satıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN