Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) - 112 Acil Ramazan Bayramına Hazır

Giriş Tarihi: 15.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
(Özel Haber) - 112 Acil Ramazan Bayramına Hazır
’de yaklaşık 400 personeliyle 7 gün 24 saat kent halkına sağlık hizmeti sunan 112 Acil Servis ekipleri, Ramazan Bayramı’nda karşılaşılabilecek tüm zorluklara karşı önlemlerini aldı.
Sağlık konusunda ilk müdahaleyi yapan, gece gündüz demeden çalışan Eskişehir 112 Acil Servis ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da vatandaşlara daha hızlı ulaşmak için tüm hazırlıklarını tamamladı. İlçeler dahil 25 acil sağlık hizmetleri istasyonlarında hazır bulunacak olan ekipler, vakaya en yakın istasyondan çıkış yaparak en kısa sürede hastaya ulaşıp ilk müdahaleyi yapacaklar.
30 ARAÇLA HALKA HİZMET EDECEKLER
Ramazan Bayramı’nda vatandaşlara 30 ambulans ile hizmet vereceklerini aktaran Eskişehir 112 Acil Servis Başhekim Yardımcısı Dr. Hilal Şenyüzlü Ertaş, “Yaklaşık 400 personelimiz, kent merkezinde 11 olmak üzere 25 istasyonumuz ve buna bağlı 25 ambulansımız ile gerekli durumlarda çıkış yapmak üzere 1 adet dört yataklı ambulansımız, 1 adet yoğun bakım-obez ambulansımız, 2 adeta arazi tipi ambulansımız ve 1 adet motosiklet ambulansımız olmak üzere toplamda 30 aracımızla halkımıza hizmet vermeye hazırız” dedi.
BAYRAMDA 112’NİN YOĞUNLUĞUNU TRAFİK KAZALARI OLUŞTURUYOR
Bayram günlerinde 112 vakalarının büyük çoğunluğunu trafik kazalarının oluşturduğunu dile getiren Dr. Ertaş, “Bayram dönemlerinde 112 vakalarının büyük çoğunluğunu trafik kazaları oluşturmaktadır. Şehirler arası yola çıkacak tüm sürücülerimizde trafik kurallarına uymalarını ve emniyet kemerlerini takmalarını rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.
SAĞLIKLI BESLENİN
Bayramda diyabet ve tansiyon hastalarına da uyarıda bulunan Dr. Ertaş, şunları kaydetti:
“Öte yandan şeker bayramı olması nedeniyle diyabet ve tansiyon hastalarında artış yaşanabiliyor. Tüm halkımızın özellikle bayram döneminde sağlıklı beslenmesini öneriyoruz. Eskişehir 112 ailesi olarak Ramazan Bayramı’na hazırız. Uyarılarımızın dikkate alınarak tüm halkımızın ve 112 ailesinin bayramını kutluyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) - 112 Acil Ramazan Bayramına Hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN