Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tepebaşı Kardeş Belediyeleri İle Protokol İmzaladı

Giriş Tarihi: 15.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Tepebaşı Kardeş Belediyeleri İle Protokol İmzaladı
Tepebaşı Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin “Doğudan Batıya Kardeş Belediyeler” projesi kapsamında Afyonkarahisar Sultandağı ve Evciler ile kardeş belediye protokolünü imzaladı.
2015 yılı başlarında Cumhuriyet Halk Partisi’nin “Doğudan Batıya Kardeş Belediyeler” projesi kapsamında gerçekleştirdiği temaslarla Tepebaşı Belediyesi ile Afyonkarahisar’ın Sultandağı ve Evciler Belediyeleri’nin kardeş belediye olması kararlaştırılmış bu süreçte belediyeler meclislerinde kararı görüşerek kabul etmişti.
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve beraberindeki heyet gerçekleştirdiği ziyaret ile Afyonkarahisar Sultandağı ve Evciler Belediyeleri ile Kardeş Belediye Protokollerinin imzalarını gerçekleştirdi.
Sultandağı Belediye Başkanı Osman Acar ve Evciler Belediye Başkanı Saim Özer’i ziyaret eden Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “İmza altına alınan protokol, karşılıklı işbirliği ve dayanışmayı içeriyor. Sultandağı ve Evciler ile paylaşım içerisinde olacağız ve destek sunacağız. Bu güzel işbirliği, iyilikler, güzellikler getirsin. Ev sahiplikleri için iki belediyemizin başkanlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Sultandağı Belediye Başkanı Osman Acar ve Evciler Belediye Başkanı Saim Özer de Tepebaşı Belediyesi’nin kendileri için bir ağabey olacağını vurgulayarak beğeni ile takip ettiğimiz Tepebaşı Belediyesi ile kardeş olmaktan dolayı mutluyuz dedi. İki belediye ile yapılan ‘Kardeş Belediye’ protokolünde sosyal- kültürel konularda işbirliği, karşılıklı yardımlaşma ve görüş alış verişini amaçlıyor. Protokol kapsamında; çevre koruma, yenilenebilir enerji, akıllı şehirler, kültür- sanat, engelliler, yaşlılar, kadınlar, çocuklar, tarımsal kalkınma, sivil toplum örgütlerinin dayanışması gibi pek çok konu başlığı yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tepebaşı Kardeş Belediyeleri İle Protokol İmzaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN