Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram’da Tatile Gidecekler Çanta Satışlarını Arttırdı

Giriş Tarihi: 16.7.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Bayram’da Tatile Gidecekler Çanta Satışlarını Arttırdı
’de Ramazan ayı satışlarını durgun geçiren çanta ve ayakkabı sektörü esnafı, yaklaşan bayramla birlikte işlerinin hareketlenmesinden memnun.
Esnaf Sarayı’nda ailesinin üç nesildir çanta ve ayakkabı sektörleriyle ilgilendiğini söyleyen Emrah Demirbozan, bir müddet hiç bayram havası yaşamadıklarını anlattı. Bayramdan önceki son üç gün satışlarının birden arttığını belirten Demirbozan, "Sadece son üç gün işler yoğundu. Yoksa Ramazan ayı süresi içinde periyodik işler oldu. Hani eskiden bayram haftaları olurdu, bayağı hızlı alışverişler yaşanırdı o haftalar. Şimdi hep son iki güne üç güne sıkıştırıyorlar. O da ‘azıcık aşım, kaygısız başım’ misali bütün esnaf bu şekil gidiyor. Ama Eskişehir’deki alışveriş merkezlerinin yaygınlaşması veya alışverişteki pasta payının çok bölünmesi de etkiliyor tabii ki bizi. Ailem üç nesildir çanta ve ayakkabı işiyle ilgileniyor. Biz 65 yıllık bir firmayız. İlk kez böyle bir bayram öncesi geçiriyoruz. Eskiden müşteriler belli yerlere odaklanıyordu, şimdi alışveriş yerleri çoğaldı işler azaldı” ifadelerini kullandı.
“ALMANCI VATANDAŞLARIMIZ İŞLERİ BİRAZ HAREKETLENDİRDİ”
Almancı vatandaşların gelmesiyle işlerinin hareketliliğinin değiştiğini söyleyen Demirbozan, “Bizim işlerimizi birazcık olsun hareketlendiren bir etken var. Almancı ve yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın şehrimize bu aylarda gelmesi işleri birazcık hareketlendirdi. Birazcık diyorum, çünkü onlarda eskisi gibi değil çok pazarlık yapıyorlar ve daha seçiciler” şeklinde konuştu.
“BAYRAMLAR TATİLE DÖNDÜ”
Artık bayramlarda evde oturup misafir bekleyen insanın pek fazla olmadığını belirten Emrah Demirbozan, “Gözlemlediğim kadarıyla yaşlı insan sayısı epeyce azaldı, genç bir nüfus var. Gençler de bayramları tatil fırsatına çeviriyor, yani bayramlar tatile döndü diyebilirim. Üç günlük tatilde çalışanlar için bir dinlenme fırsatı oluyor. Bayramda tatile gidecekler de, çanta satışlarında artışa sebep oluyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram’da Tatile Gidecekler Çanta Satışlarını Arttırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN