Esimder’liler İftarda Buluştu

Giriş Tarihi: 16.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Esimder’liler İftarda Buluştu
İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ESİMDER) tarafından düzenlenen geleneksel Ramazan iftarı Şehr-i Davet Salonu’nda gerçekleşti.
İftar yemeğine ESİMDER Başkanı Mehmet Kepez ve Yönetim Kurulu üyeleri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, AK Parti İl Başkanı M.Dündar Ünlü, İnönü Belediye Başkanı ve ESİMDER Kurucu Başkanı Kadir Bozkurt, Günyüzü Belediye Başkanı Remzi Arayıt, Türkiye Maden İşçileri Sendika Başkanı Yılmaz Ayrancı ve çok sayıda ESİMDER üyesi katıldı. İmam Hatip Lisesi mezunlarını bir araya getiren iftar sonrasında konuşan Başkan Kepez, 28 Şubat post modern darbesiyle birlikte kapanma aşamasına gelen İmam Hatip okullarının yeniden o eski kalabalık ve cıvıl cıvıl günlerine geri döndüğünü kaydetti. Kepez, "Bugün artık şehrimizde 7 adet İmam Hatip Lisesi ve 11 adet İmam Hatip Ortaokulu bulunmaktadır. Okullarımızın yeniden hayat bulmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Sizlerden ricamız, okullarımıza ve okullarımızın yeniden canlanmasına vesile olanlara sahip çıkmanızdır. Ülkemizin yurt içinde ve dışında şahsiyet kazanması, yönetimde olup siyasi ve idari alanda görev yapan okullarımızın mezunları sayesinde olmuştur. Bu durum biler için sevinç kaynağıdır. Bu vesile ile kuruluşundan bugüne kadar İmam Hatip mücadelemizde katkısı bulunup ahirete intikal edenleri rahmetle anıyor, hayatta olanlara sağlık ve sıhhat diliyoruz. Daha güzel günlerde birlik ve beraberlik içinde olmak temennisiyle hepinize hayırlı bayramlar diliyorum" dedi.
Konuşmaların ardından ESİMDER’in kuruluşunda emeği geçen Kadir Bozkurt’un pleketi ESOGÜ Rektörü prof. Dr. Hasan Gönen tarafından, Murat Şavk’ın plaketi Eskişehir’in ilk İmam Hatip Müdürü Mustafa AK tarafından ve İbrahim Atıcı’nın pleketi de Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan tarafından verildikten sonra program teşekkür konuşmalarının ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esimder’liler İftarda Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN