Türkiye'nin en iyi haber sitesi

12. Ulusal Psikolojik Danışma Rehberlik Öğrenci Kongresi

Giriş Tarihi: 23.7.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 07:32
12. Ulusal Psikolojik Danışma Rehberlik Öğrenci Kongresi
Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Anabilim Dalı ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin birlikte düzenlediği “12. Ulusal PDR Öğrenci Kongresi” başladı.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ndeki açılış oturumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, flüt dinletisiyle başladı. Kongre Düzenleme Kurulu adına konuşan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi PDR Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Özabacı, gençlere hak ettikleri değeri vererek öğrenci etkinliklerini desteklemenin öneminden söz etti. Doğrudan bireyi temel alan bu bilime 21. yüzyılda her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu belirterek, uzmanlar arasındaki bilgi paylaşımının değerini vurguladı.
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Filiz Bilge ise, Derneğin kısa tanıtımına yer verdiği sunumunda, meslektaşlar arasında birlik ve beraberliği sağlamanın gereğine dikkat çekti.
ESOGÜ Eğitim Fakültesi adına konuşan Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Pınar Girmen de, kongre paydaş ve katılımcılarına teşekkür etti.
ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen ise; özellikle genç kuşağın, hızla değişen günümüz koşullarına uyum sağlayabilmeleri için psikolojik danışmanlık ve rehberliğe ihtiyaç duyduklarını belirtti. Bunun bilinciyle PDR lisans programıyla kalmayıp, Eğitim Enstitüsü bünyesinde tezli yüksek lisans ve doktora programı da yürütüldüğünü hatırlatan Prof. Dr. Gönen, alanında uzmanlaşmış kişilerin bilgi ve paylaşımda bulunacakları bu Ulusal Kongre’ye ev sahipliği yapmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Prof. Dr. Üstün Dökmen’in konuşmacı olarak katıldığı Kongre’nin oturumları yarın ESOGÜ Eğitim Fakültesi’ndeki dersliklerde gerçekleşecek. Ulus çapında farklı üniversitelerden gelen katılımcılar tarafından, sözlü ve poster olmak üzere, 65 bildiri sunulacak; panel ve çalıştaylar düzenlenecek.
Kongre 25 Temmuz 2015 cumartesi günü, katılımcılar için organize edilen Eskişehir turu ile sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
12. Ulusal Psikolojik Danışma Rehberlik Öğrenci Kongresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN