Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minibüs Şoförlerinden Sıcak Havaya Karşı Tebessüm Ettiren ‘Açs’ Çözümü

Giriş Tarihi: 23.7.2015 08:58 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 12:47
Minibüs Şoförlerinden Sıcak Havaya Karşı Tebessüm Ettiren ‘Açs’ Çözümü
Sıcak havaların en çok etkilediği mesleklerin başında gelen minibüs şoförleri, sıkıntılarını kendi aralarında isimlendirdikleri ’Aç Camı Serinle’ (AÇS) yöntemiyle çözmeye çalıştıklarını anlattılar.
Yaz aylarının getirdiği aşırı sıcaklarla birlikte birçok meslek grubundaki insanlar zorlanıyor. Bu sıcaklardan etkilenenler arasında bulunan minibüs şoförleri, sıcak havayla mücadelelerini basit ama yüzlerde tebessüm oluşturan yöntemle çözüyor. Şoförler, ACS olarak kısalttıkları ‘Aç camı serinle’ metoduyla hem kendilerini, hem de müşterilerini sıcak havanın etkisinden kurtarmaya çalışıyorlar. Aşırı sıcaklar, özellikle klima bulunmayan araçlarda çalışan sürücüleri bu yola yönlendiriyor.
Atatürk Stadyumu civarındaki Sazova hattında çalışan şoför Mehmet Kara, duraktayken kontak kapattıkları, ancak maksimum 5 dakika durabildiklerini söyledi. Kara, “Fazla sıcağa maruz kalmadan hareket ediyoruz. Duraktaki araların çoğunda klima mevcut. Ama bazı minibüslerde klima olmadığı için ACS sistemiyle olayı çözmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minibüs Şoförlerinden Sıcak Havaya Karşı Tebessüm Ettiren ‘Açs’ Çözümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN