Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çakırözer Fabrika Kapısında Çiftçilerle Buluştu

Giriş Tarihi: 6.10.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 16:33
Çakırözer Fabrika Kapısında Çiftçilerle Buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi (ÇHP) Milletvekili Utku Çakırözer, ürününü şeker fabrikasına satmak için saatlerce sıra bekleyen pancar üreticisi çiftçiler ile bir araya geldi.
Bu sabah erken saatte Şeker Fabrikası’nın önünde pancar üreticileri ile buluşan Çakırözer, çiftçilerin sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. Milletvekili Utku Çakırözer, yaptığı değerlendirmede, “Alpu’daki, Çifteler’deki, Sivrihisar’daki çiftçi kardeşimiz ürettiğinin, emeğinin karşılığını alamıyor. İktidara geldiğimizde ilk işimiz pancarınızı taşıdığınız bu traktörlerin mazotunu 1,8 TL yapmak olacak. Kendi işini yapan çiftçilerimizin 30 yaşına kadar Sosyal Güvenlik Priminin Hazine tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Tarımın bu ülke için ne kadar büyük bir potansiyel olduğunu biliyoruz. Yani çiftçimizin dolayısıyla ülkemizin kalkınmasında ne kadar büyük bir önemi olduğunu görüyoruz. Bu yüzden ‘Önce Türkiye’ başlıklı seçim bildirgemizde çiftçimize değer verdiğimizi gösterdik” dedi.
Çakırözer, Fabrika Müdürü Ali Erdoğmuş ve Şeker-İş Sendikası Eskişehir Şubesi Başkanı Cengiz Ünder ile de fabrika alanında görüştü. Fabrikanın çalışma sistemi ve işçiler hakkında da bilgi alan Çakırözer, işçiler ile de sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çakırözer Fabrika Kapısında Çiftçilerle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN