Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son 2 Ayda 4 Şehidini Uğurladı

Giriş Tarihi: 20.10.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 14:08
liler, son iki ayda 4 şehit evladını son yolculuğuna uğurlamanın üzüntüsünü yaşadı.
Son iki ayda Doğu bölgesinden ardı ardına gelen şehit haberleri Eskişehirlilerin yüreğini kor gibi yaktı. Eskişehirliler, teröristlerle girilen çatışmalarda ve hain saldırılarında şehit olan yaşları 23 ila 34 arasında değişen 1 astsubay üstçavuş, 1 astsubay çavuş, 1 uzman çavuş ve 1 de uzman onbaşıyı al bayrağa sarılı tabutlarıyla son yolculuğuna uğurladı.
İLK ŞEHİT HABERİ DİYARBAKIR’DAN GELDİ
Eskişehirliler, PKK terör örgütüyle mücadele kapsamında son iki aydaki ilk şehit haberini, 18 Ağustos 2015 günü Diyarbakır’ın Lice ilçesinden aldı. 17 Ağustos günü Lice’de uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından 18 Ağustos sabahı PKK’lılarla çatışmaya giren askerlerden 4’ü yaralanmıştı. Askeri helikopterle Dicle Üniversitesi acil servisine kaldırılan yaralı askerlerden 28 yaşındaki Jandarma Komanda Uzman Çavuş Muhammet Tufan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu. Şehit Uzman Çavuş, baba ocağının bulunduğu Çifteler ilçesinde son yolculuğuna binlerce kişinin katılımıyla uğurlanmıştı. Havva Tufan ile evli olan Komanda Uzman Çavuş Tufan, geride bir acılı eş ile 2 yaşında Ömer Ali ve 6 yaşında Meryem isimli iki çocuk bıraktı.
DAĞLICA ŞEHİTLERİNİN ARASINDA O DA VARDI
6 Eylül 2015 tarihinde tüm Türkiye’yi derinden yaralayan Hakkari’nin Dağlıca bölgesindeki saldırının ateşi Eskişehir’e de düşmüştü. Hain saldırıda şehit olan 16 asker arasında bulunan 23 yaşındaki Bakım Astsubay Çavuş Mustafa Özdemir’in şehit olduğu haberi, 7 Eylül akşamı askeri erkan tarafından Orhangazi Mahallesi Yavuzalp Sokak’ta yaşayan babası Metin Özdemir ve annesi Fatma Özdemir’e verilmişti. Bekar ve 2013 yılında mesleğe başladığı öğrenilen şehidin cenazesi, Eskişehir tarihinin en kalabalık kitlesiyle Reşadiye Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanmıştı.
ASKER SELAMI VEREN ABLANIN, “HADİ KALKSANA YEŞİL GÖZLÜM” FERYATLARI HALA AKILLARDA
Eskişehirliler, 11 Ekim 2015 tarihinde Erzurum’da PKK’lı teröristler ile girilen çatışma sonucu bir kez daha şehit haberiyle sarsıldı. Çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Şükrü Şahin’in acı haberi, memleketine ve ailesi tez ulaştı. Acılı haberle yıkılan aile fertlerinden abla Funda Şahin’in 12 Ekim Günü Reşadiye Camii’nde kılınacak cenaze namazı öncesi kardeşinin tabut başında “asker selamı” vererek, “Hadi kalksana yeşil gözlüm” feryatları ise dün gibi akıllardaki yerini koruyor. Şehit olmadan 3 ay önce mesleğe başlayan Uzman Onbaşı Şahin, bekardı.
ŞEHİT OĞLUNUN, “AMCA BABAMI GÖMECEKLERMİŞ” SÖZLERİ GELİNEN SON NOKTAYDI
Eskişehir, son şehit haberini 17 Ekim 2015 tarihinde Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde teröristlerle çıkan çatışma sonucu aldı. Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmalarda, biri tabur komutanı yarbay olmak üzere 4 asker şehit olmuş, 5 asker de yaralanmıştı. Çatışmada şehit olan 34 yaşındaki Jandarma Astsubay Üstçavuş Turgay Topsakaloğlu’nun Eskişehir’e ulaşan acı haberi herkesi derinden yaralamıştı. Şehidin, geçtiğimiz pazar günü Reşadiye Camii’nde kılınan cenaze namazında, anne Vasfiye Topsakaloğlu ve şehidin 7 yaşındaki oğlu Emir Kayra’nın sözleri ise herkesi gözyaşlarına boğmuştu. Anne Topsakaloğlu’nun, “Oğlum ölmedi gülüyordu” ve şehidin 7 yaşındaki oğlunun “Amca babamı gömeceklermiş” sözleri hala yürekli dağlıyor. Filiz Topsakaloğlu ile evli olan Şehit Astsubay Üstçavuş geride, bir acılı eş ile 3 yaşında Beren Balım adlı kız çocuğu ve 7 yaşında Emir Kayra adlı bir erkek çocuğu bıraktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir Son 2 Ayda 4 Şehidini Uğurladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN