Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turşuda Geleneksel Lezzetler Değişiyor

Giriş Tarihi: 22.10.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 22.10.2015 14:44
Turşuda Geleneksel Lezzetler Değişiyor
Alışılagelmiş olanların yanında bamya, çağla badem ve sarımsak gibi sebzelerin de kullanıldığı turşular, artık evlerinde kurmak yerine hazır almayı tercih eden vatandaşlardan her geçen yıl daha da fazla rağbet görüyor.
Bursa’nın Gedelek köyünde imal ettikleri turşuları ’de satan firma sahibi Derya Atalay, meyve ve sebzelerin taze halleri kadar turşularının da faydalı olduğunu, hazır turşuya rağbetin arttığını anlattı. Turşu kurarken müşterilerin taleplerini de göz önüne aldıklarını belirten Atalay, "Gelen talepler doğrultusunda farklı turşular kuruyoruz. Geleneksel lezzet artık farklı bir boyut kazandı. Müşterilerimiz nasıl kurduğumuza dair bilgi almak istiyorlar, ama püf noktası bize saklı” şeklinde konuştu.
HAMİLELER ARTIK MEYVE TURŞUSU AŞERİYOR
Son yıllarda meyve turşularının dikkat çektiğini vurgulayan Derya Atalay, “Şeftali, mandalina, elma, ayva, erik, çağla badem, muşmula, muz turşusu gibi çeşitli meyve turşularımız var. Müşterilerimizin bazıları bu turşuları tüketirken bazıları da restoranlarına, mekanlarına görsel amaçlı kullanmak için alıyor. Ayrıca hamile kadınlar meyve turşularına aşerebiliyor, bu durumla oldukça sık karşılaşıyoruz” dedi.
SARIMSAK ANTİBİYOTİK, BAMYA SİNDİRİME İYİ GELİYOR
Meyve turşularının yanı sıra farklı turşular da kurduklarını söyleyen Atalay, ‘Bamya, soğan, sarımsak, çağla badem, karnabahar, kızılcık, muşmula, turşusu çok rağbet görüyor. Bamya turşusu özellikle sindirim sistemine iyi geliyor. Sarımsak zaten doğal antibiyotik bu yüzden vatandaşlara sarımsak turşusunu kullanmalarını öneriyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turşuda Geleneksel Lezzetler Değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN