Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kim 'un eşinin yasakları!

Giriş Tarihi: 05.11.2018 12:41 Güncelleme Tarihi: 05.11.2018 13:03
Kim Jong Un'un eşinin yasakları!

ABD Başkanı Donald Trump ile karşılıklı atışmaları, lakapları ve nükleer füze tehditleriyle dikkat çeken, bir o kadar da dünyanın en dikkat çekici liderlerinden biri olan Kim Jong-un'un eşi Ri Sol-ju'nun uyması gereken birbirinden değişik kurallar var. Bunlar arasında Mickey Mouse izlemek veya ismini tamamen değiştirmek gibi kurallar yer alıyor

Kim Jong Un'un eşinin yasakları!

ışarıya kapalı yapısı nedeniyle gizemli ülke bilinen Kuzey Kore, uyguladığı yasaklarla da tüm dünyada konuşuluyor. Bu yasaklardan elbette Kuzey Kore lideri Kim 'un eşi de dahil.

Kim Jong Un'un eşinin yasakları!

İSMİNİ 'TAMAMEN' DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA

Evliliklerde genel olarak soyadı değişir ama bu evlilik genel kuralların biraz dışında. İsminin tamamının değiştirmesinin gerekçesi, geçmişi hakkında bilgi edinilmesi olanağını en aza indirmek.

Kim Jong Un'un eşinin yasakları!

HAMİLE OLDUĞUNU GİZLEMELİ

Ri Sol-ju Kim Jong-un ile evlendiğinden beri daha kapalı bir hayat yaşıyor ama bu izolasyon hamile olduğunda daha fazla artıyor.

Kim Jong Un'un eşinin yasakları!

AİLESİNİ GÖRMEYE İZNİ YOK

Ri Sol-ju Kuzey Kore'de gözde ve bilinen bir ailenin kızı. Annesi bilinen bir jinekolog, babası ise profesör. Kim Jong-un ile evlendiğinden beri ailesini görmeye pek vakti olmuyor. Hatta Ri Sol-ju'nun annesiyle babası torunlarını hiç gördüler mi bilinmiyor.

Kim Jong Un'un eşinin yasakları!

ÇOCUKLARIYLA KAMUYA AÇIK ALANLARA ÇIKAMIYOR

İki kız ve son olarak erkek çocukları olduğu düşünülen çiftin üç çocuğu var ama bunun dışında çocukları hakkında hiçbir bilgi yok. Henüz hiçbirinin fotoğrafı çekilemedi. Gücün babadan oğula geçtiği Kuzey Kore'de, Jong-un'un kız çocuklarına ve eşine dışarı çıkmayı yasaklama sebebini gösteriyor.

Kim Jong Un'un eşinin yasakları!

DENNIS RODMAN İLE TAKILMAK ZORUNDA

Dünyanın en değişken ülkesinin lideriyle bile evli olsa, Dennis Rodman'ın Ri Sol-ju'yu ziyaret etmek zorunda olması çok daha ilginç. Kim Jong-un basketbola bayılıyor özellikle Chicago Bulls izlemeye. Eski NBA starı Rodman, Jong-un ile garip bir arkadaşlığa sahip. Dennis Rodman ve Ri Son-ju'nun arkadaşlık etmeye zorlanması ise çok daha tuhaf bir durum.

BİZE ULAŞIN