Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile tüm dünyayı şok eden o haber!

dünyanın en kapalı toplumları arasında yer alıyor. Ülkenin diktatörlükle yönetilmesi ve Kuzey Kore sınırları içerisinde yaşayan insanların internet kullanmalarının yasak olması, ülkeye dair bilgilerin de sınırlı olmasını beraberinde getiriyor. Ülkenin lideri Kim de davranışları ve aldığı kararlarla dünya gündeminden hiç düşmüyor ve ülkede yaşanan gelişmeler dünya medyasına son dakika kodu ile duyurulmaya devam ediyor. Kuzey Kore ile ilgili merak edilen konulardan birisi de hiç şüphesiz Kim'in karısı... İşte Kim'in sır gibi sakladığı o bilgiler!

Kuzey Kore ile tüm dünyayı şok eden o haber!

kapalı toplum yapısı ile bilinen bir ülke. Bu kapalı toplum yapısı da ülkeyle ilgili bir çok soru işaretini meydana getiriyor. Son olarak Kuzey Kore liderinin karısıyla ilgili ortaya çıkan çarpıcı gerçek dünya medyasında son dakika kodu ile paylaşıldı. İşte derlediğimiz o haber.

Kuzey Kore ile tüm dünyayı şok eden o haber!

'nin lideri Kim Jong Un dünyanın gündeminden düşmüyor. İsviçre'de okuduğu dönemde Koreli yetkililerin kontrolünde olan Jong Un, İsviçre peyniri emmantel seviyor ve havyar ile şampanyadan vazgeçmiyor.

Kuzey Kore ile tüm dünyayı şok eden o haber!

Eğer nükleer silahları olmasaydı muhtemelen tüm dünya 'yi, sadece dünyanın en kapalı toplumu olarak bilecekti. Diktatörleri hakkında eğlenceli haberler yapılacaktı.

Kuzey Kore ile tüm dünyayı şok eden o haber!

Saçları, hobileri, Batı'ya karşı olan takıntıları veya gizli ABD hayranlığı gibi. Batı böyle hikayeleri seviyor. Tıpkı Saddam Hüseyin'in yazdığı söylenen aşk kitapları, Muammer Kaddafi'nin kadın korumaları gibi... Gizemli bir karakter olacaktı liderleri de..

Kuzey Kore ile tüm dünyayı şok eden o haber!

'nin kurucu lideri Kim Song Il'in ardından ülkenin lideri oğlu Kim Jong Il oldu. Aralık 2011'de Kim Jong II'nin ani ölümünden sonra sıra mevcut lider Kim Jong Un'a geldi. İsmi ilk olarak Eylül 2010'da duyuldu. Kısa süre içinde varis olarak anılmaya başlandı.

Kuzey Kore ile tüm dünyayı şok eden o haber!

Dünya genç diktatörün en net halini babasının naaşını taşıyan arabanın yanında yürürken gördü. Babasının üçüncü eşinden dünya geldi. Doğum tarihi hâlâ bilinmiyor. Ancak genel kanıya göre 1984 doğumlu. Hatta doğum tarihinin 8 Ocak olduğu söyleniyor.

Kuzey Kore ile tüm dünyayı şok eden o haber!

DISNEYLAND CEZASI

Aslında Kim Jong II'nin yerine diğer iki erkek oğulları Kim Jong-chol ile Kim Jongnam'ın geçmesi bekleniyordu. Ancak Kim Jong nam, 2001'de sahte kimlik ile Japonya'daki Disneyland'a girerken yakalandı. Kim Jong-chol'un da erkeksi olmayan davranışlara sahip olmasıyla Kim Jong Un'un önü açıldı. İsmi duyulduktan sonra ağabeyleri gibi İsviçre'de okuduğu ortaya çıktı.

BİZE ULAŞIN