Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten ABD ve 'e protesto

Dünyanın her yanında güçlerinin 'deki katliamları protesto ediliyor. 'te Nakba'nın (Büyük Felaket) 70. yılı nedeniyle ve İsrail'in son yaptığı katliamlar için gösteri düzenlendi. Paris'in sembolü Eyfel Kulesi karşısındaki Trocadero meydanında toplanan protestocular, İsrail'in Gazze'deki katliamını kınadı.

Paris'ten ABD ve İsrail'e protesto

KATLİAM KINANDI

Fransa'nın başkenti 'te, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini 'e taşıması ve 'in buna tepki gösteren Filistinlilere yaptığı katliam protesto edildi. Dünyanın her yanında İsrail güçlerinin 'deki katliamları protesto ediliyor. Paris'te Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılı nedeniyle ve İsrail'in son yaptığı katliamlar için gösteri düzenlendi. Paris'in sembolü Eyfel Kulesi karşısındaki Trocadero meydanında toplanan yaklaşık 600 kişi, İsrail'in Gazze'deki katliamını kınadı.

Paris'ten ABD ve İsrail'e protesto

ABD'YE "FİLİSTİN'DEN ÇIK" ÇAĞRISI

'in saldırılarını durdurmasını talep eden bildiriyi okuyan göstericiler, İsrail karşıtı slogan attı. Gösteride İsrail'in, Filistinlilere karşı katliamların durdurulması ve ABD'nin 'e açtığı temsilciliğini kapatıp topraklarından çıkması çağrısı yapıldı.

Paris'ten ABD ve İsrail'e protesto

"TERÖR ÖRGÜTÜ İSRAİL"

63 Filistinliyi katleden ve binlerce kişiyi yaralayan askerlerine İnsanlık adına dur denilmesi çağrısı yapılan gösteride, 'ün İsrail'in işgalinden kurtulacağına ve "terör örgütü İsrail'in" topraklarından sökülüp atılacağına inandıkları belirtildi.

Paris'ten ABD ve İsrail'e protesto

"KUDÜS İSRAİL'İN DEĞİL FİLİSTİN'İN BAŞKENTİDİR"

Göstericiler, " 'in değil 'in başkentidir. İslam'ın başkentidir", "Katil İsrail Filistin'den defol", "İsrail'e boykot", "Filistin'e özgürlük, "Terörist İsrail" yazılı pankart ve dövizler taşıyarak, İsrail'in adalet divanında yargılanmasını istedi. Gösteri, İsrail'in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından sona erdi.

Paris'ten ABD ve İsrail'e protesto

BÜYÜK FELAKET

'in 14 Mayıs 1948'de işgal ettiği topraklarında bağımsızlık ilan etmesi ve Filistinlileri zorunlu göçe tabi tutması nedeniyle bu tarih "Nekbe" "Büyük Felaket" olarak anıyor. Batı Şeria ve Doğu 1967'den bu yana İsrail işgali altında bulunuyor.

BİZE ULAŞIN