Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trump'ın son skandalı 'yi karıştırdı

Başkanı 'ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ortalığı karıştırdı. Trump, üzerinde oynanmış ve 'Ayetullah'ı kurtarmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar' yazılı mesaj eklenerek paylaşılmış bir fotoğrafı RT edince ABD'de ortalık karıştı.

Trump'ın son skandalı ABD'yi karıştırdı

Başkanı , üzerinde yapılan oynamayla Demokrat liderler Chuck Schumer ve Nancy Pelosi'yi İran'ın yerel kıyafetleri içinde ve İran bayrağı önünde tasvir eden bir fotoğrafı paylaştı, bunun üzerine ortalık karıştı.

Trump'ın son skandalı ABD'yi karıştırdı

İnternet sitesi 4chan'in mesaj panosunda yer aldığı görülen illüstrasyon, Twitter'da aşırı sağcı hesaplar tarafından dolaşıma sokulmuştu.

Trump'ın son skandalı ABD'yi karıştırdı

TRUMP RETWEET ETTİ

Başkanı Trump'ın, @D0wn_Under adlı kullanıcının 'Yozlaşmış Demokratlar Ayetullah'ı kurtarmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. #NancyPelosiFakeNews' mesajıyla paylaştığı görüntüyü Twitter hesabı üzerinden retweet etti.

Trump'ın son skandalı ABD'yi karıştırdı

Trump'ın retweet ettiği fotoğraf, kendi yasama organlarında Trump hakkındaki azil soruşturmalarına öncülük eden Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer'in içeriği değiştirilmiş portrelerini 'Demokratlar 2020' yazısıyla gösteriyor.

Trump'ın son skandalı ABD'yi karıştırdı

TEMSİLCİLER MECLİSİ TRUMP'A İRAN KONUSUNDA KISITLAMA GETİRMİŞTİ

Beyaz Saray, İranlı General Süleymani'nin öldürülmesine misilleme olarak Irak'taki Amerikan üslerine düzenlenen saldırıların ardından İran'a yönelik ilave yaptırım tehdidinde bulunurken, Temsilciler Meclisi geçen hafta Trump'ın savaş yetkilerini kontrol altına almayı amaçlayan bir tasarıyı geçirmişti.

Trump'ın son skandalı ABD'yi karıştırdı

Trump ve Beyaz Saray yetkilileri, İran'a "milyarlarca" dolarlık geliri kesme amaçlı yaptırımları duyururken, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya göre ise "rejimi yıkıcı dış politika yürütme kaynaklarından yoksun bırakma" hedefiyle üst düzey 8 yetkiliye getirilen yaptırımlar da bunların arasında yer aldı.

Trump'ın son skandalı ABD'yi karıştırdı

Süleymani'nin 'ye karşı 'gerçekleşmesi yakın ve muhakkak' bir tehdit teşkil ettiği iddiasına dair yönetimden gelen mesajları Pompeo'nun duyurusu izlemiş; Kongre'nin Demokrat ve Cumhuriyetçi üyelerinin Süleymani'nin öldürülmesinden bir hafta sonra verilen brifinglerde kendilerine sunulanların net bir istihbarat bilgisi ve izahat olmadığı gerekçesiyle öfkelenmesine rağmen Dışişleri Bakanı Amerikan büyükelçiliklerine yönelik saldırılar dahil ABD'nin 'özel bilgilere' sahip olduğunu söylemişti.

BİZE ULAŞIN