Yemenli yahudiler
Kuzey Saada ve Hacce'deki yerleşim yerlerinden bölgedeki radikal gruplarca sürülen Yahudiler, 2006 yılından bu yana Sana'da devlet koruması altında yaşıyor
Yemenli yahudiler
Yemen'de bir zamanlar sayıları binlerle ifade edilen son on yılda kendilerine yönelik başlayan ''tehditler'' nedeni ile başkent Sana'da devlet koruması altında hayatlarını sürdürüyor.
Yemenli yahudiler
Kuzey Saada ve Hacce gibi kentlerde yaşayan ancak bölgedeki radikal gruplarca sürülen Yahudiler başkent Sana'da Medine Siyahi (Turist kenti) sitesinde yoğun güvenlik altında yaşıyor.
Yemenli yahudiler
Günümüzde sayıları 200'ü geçmeyen Yahudiler kendilerini ''Yemenli'' olarak adlandırırken, her nakadar büyük bir çoğunluğu İsrail'e yerleşmiş olsada ''anavatanlarını terketmeyeceklerini'' söylüyor.
Yemenli yahudiler
Yaşadıkları sitede evlerinin kapısını AA muhabirine açan Yemenli Yahudi cemaati Haham'ı Yahya Yusuf, köylerinden çıkarıldıkları için üzgün olduklarını ancak Yemen'i asla terk etmeyeceklerini belirtti.
Yemenli yahudiler
Günlük hayatlarını bu site içerisinde sürdüren Yahudiler, kendi bahçelerini ekiyor ve ibadetlerini de yine burada yapıyorlar.
Yemenli yahudiler
''Yahudi çocukları Müslümanlarla bir arada''


Haham Yahya Yusuf, sade ve sessiz bir hayat sürdürdüklerini söyleyerek, kendi çocuklarının Yemen okullarında Müslüman çocuklarla beraber eğitim gördüklerini ifade etti.
BİZE ULAŞIN