Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÖDEMELERİ - 1000 TL nasıl yapılır? E Devlet ile 3.faz pandemi 1000 TL sonuç sorgula!

Corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında vatandaşlara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 1000 TL destek parası merak edilmeye başlandı. Birinci ve ikinci faz ödemelerinin yapılmasının ardından 3.faz ödemeleri merak ediliyor. Başvurular devam ederken sonuçları açıklanan vatandaşlara ödemeleri yapılıyor. E Devlet üzerinden başvuru sonuçları öğrenilecek olup konuya yönelik detayları ve gelişmeleri güncel olarak takip ediliyor. Buna göre; 1000 TL pandemi sosyal yardım destek başvurusu nasıl ve nereden yapılır? parası sonuç sorgulama ekranına ve konu ile ilgili son dakika gelişmelerine haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ SON DAKİKA - 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu nasıl yapılır? E Devlet ile 3.faz pandemi 1000 TL sosyal yardım desteği sonuç sorgula!

Corona virüsü salgını nedeniyle ekonomik olarak sıkıntı yaşanmaması adına ihtiyaç sahibi vatandaşlara devlet tarafından 1000 TL pandemi destek parası veriliyor. 1. ve 2.faz ödemelerinin yapılması ile birlikte 3.faz pandemi desteği ödemeleri merak edilmeye başlandı. Değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak olup aynı haneden sadeve bir kişi başvuru yapıp ödeme alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa da sadece bir kişinin başvurusu dikkate alınacak. Hal böyle olunca vatandaşlar sosyal yardım parası gelişmelerini yakından takip ederek güncel sonuçları öğrenmek istiyor. Buna göre; 4 milyondan fazla kişi yapılan ilk iki faz ödemelerinin ardından 3.faz başvuruları nasıl ve nereden yapılır? parası başvuru sonuçları sorgula!

1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM DESTEĞİ BAŞVURULARI SONUÇ SORGULA!

1000 TL pandemi sosyal yardım desteği başvuruları, şartları ve diğer detaylara haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

1000 TL 3.FAZ SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen süreçte, 1000 TL sosyal yardım parası başvuru şartları ve kimlere verileceğine ilişkin detaylar da son dakika olarak açıklandı. Buna göre, değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden sadece bir kişi başvurup 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa sadece biri dikkate alınacak. Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.

İşte 1000 TL sosyal yardım parası son dakika haberinin detayları...

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ SON DAKİKA - 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu nasıl yapılır? E Devlet ile 3.faz pandemi 1000 TL sosyal yardım desteği sonuç sorgula!

BAKAN SELÇUK'TAN AÇIKLAMA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ücretsiz izin desteği kapsamında şu ana kadar 700 bini aşkın başvuru yapıldığını belirterek, ödemelerin 8 Mayıs'tan itibaren başlatılacağını bildirdi.

Üçüncü faz programına ilişkin bir soru üzerine Selçuk, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi altında bir sosyal koruma kalkanı paketi oluşturduklarını, bunun sosyal yardımlar, sosyal güvenlik, çalışma hayatı, sosyal hizmetler yönünün bulunduğunu belirtti.

Selçuk, sosyal yardımların 3 faz halinde planlandığını, birinci fazda 2,1 milyon haneye ulaşıldığını ve bu hanelere 1000'er lira yardım yapıldığını dile getiren Selçuk, ikinci fazda da 2,3 milyon haneye ulaşıldığını, toplamda 4,4 milyon haneye yardım yapıldığını kaydetti.

Faz 1 ve Faz 2 sosyal yardım programlarındaki hanelerin, Bakanlığın bütünleşik veri tabanında olan, dosyası bilinen, kamu kurum ve kuruluşlarının çeşitli internet sitelerine başvuran haneler olduğunu ifade eden Selçuk, "Ulaşamadığımız haneler kalmasın diye bir de internet üzerinden, e-devlet üzerinden bir başvuru başlattık. Orada da hem bir kısa form dolduruyorlar, form sonunda da biz bir değerlendirme yapıyoruz. Şu ana kadar e-devlete 6 milyonun üstünde başvuru aldık." diye konuştu.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ SON DAKİKA - 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu nasıl yapılır? E Devlet ile 3.faz pandemi 1000 TL sosyal yardım desteği sonuç sorgula!

3. FAZ SOSYAL DESTEK PROGRAMINA 6 MİLYONU AŞKIN BAŞVURU YAPILDI

Bakan Selçuk, belli kategorideki başvuruların değerlendirmeye alınmayacağına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Onlar kimlerdi? Faz 1 ve faz 2'ye başvurup halihazırda 1000 lirayı vermiş olduklarımız. Hanesinde kamu işçisi olanlar, memur olanlar, işsizlik ödeneğinden ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanmış olanlarla emekli başvurularını değerlendirmeye almayacağımızı belirtmiştik başvuru esnasında. Bu başvuru kategorilerini çıkardığımız zaman 6 milyonu aşkın başvurunun yaklaşık yüzde 60'ı değerlendirme dışı kalmış oldu. Dolayısıyla değerlendirmeye alınan 3 milyon kişinin başvurusunu da 1003 tane Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfımız var, vakıflarımıza gönderdik.

Başvuruları vakıflarımız değerlendiriyorlar. Çünkü bizim merkezden mahalledeki, ilçedeki o haneyi değerlendirmemiz mümkün değil. Dolayısıyla genel olarak SGK açısından diğer kriterler açısından baktıktan sonra gönderilen 3 milyon kişinin başvurusu değerlendiriliyor. Ama peyderpey de ödemelere de başladık aslında, şu anda 620 bin haneye faz 3'ten de yardım yaptık."

Selçuk, faz 3'ün dinamik bir süreç olacağını, başlayıp bitme gibi bir durumunun olmayacağını belirtti.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ SON DAKİKA - 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu nasıl yapılır? E Devlet ile 3.faz pandemi 1000 TL sosyal yardım desteği sonuç sorgula!

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet'te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden başvurular alınıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi "0" olanların pazartesi, "2" olanların salı, "4" olanların çarşamba, "6" olanların perşembe ve "8" olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada cumartesi ve pazar günleri ise sınırlama olmaksızın herkesin başvurabileceğini aktardı.

Değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden sadece bir kişi başvurup 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa sadece biri dikkate alınacak.

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.

SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ SON DAKİKA - 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu nasıl yapılır? E Devlet ile 3.faz pandemi 1000 TL sosyal yardım desteği sonuç sorgula!

SOSYAL YARDIM PARASI NEREYE YATACAK?

Vatandaşlar, başvuru süreçlerini e-Devlet üzerinden takip edebilecek. Desteğe ilişkin ödeme zamanı ve şekli daha sonra açıklanacak. Bakanlık, ön başvurulara ilişkin incelemeler sonucunda, desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen hanelere ödemeleri yapacak.

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

parası başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklandığı andan itibaren aşağıdaki linkten sorgulanabilir olacak.

SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMA EKRANI

SON DAKİKA