Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş stresli bu mekanlar keyifli

, seyahatler, uzun çalışma saatleri... Peki iş dünyasının başarılı isimleri bu yoğun tempoda kafa dinlemek, iş yoğunluğundan uzaklaşmak için ne yapıyor, hangi mekanları tercih ediyorlar? İşte yanıtları...

İş stresli bu mekanlar keyifli

Bir mekana sadece lezzetli yemekler yemek için gitmeyiz. Bazen bilgisayarımızı açıp çalışmak isteriz bazen de kahvemizi içip dinlenmek... Peki ama bunun için nerelere mi gitmeliyiz. İş dünyasının başarılı ve yoğun isimlerine hem lezzet duraklarını hem de dinlenmek için gittikleri mekanları sordum... Bakın iş düyasının bilinen isimleri nerelerde nefes alıyor, yorgunluk atıyor...

İş stresli bu mekanlar keyifli

MEHMET BABACAN, BABACAN HOLDİNG CEO

Bazı adresler beni iş stresinden kurtarıyor

İş stresli bu mekanlar keyifli

"Gaziantepliyim dolayısıyla gastronomiyle ilgiliyim. Çok yoğun tempolu ve stresli zamanlarımda gitmeyi sevdiğim çok özel mekânlar bulunuyor. Ulus Sunset'te suşi yemeği çok seviyorum. Kuruçeşme'deki Aşşk Kahve'nin manzarası ve bahçesi çok keyifli. Yemekleri, tatlıları ve kokteylleri ile yazın favori mekânlarımdan biri. Denizin üstünde ister yemeğinizi yiyin ister bir şeyler içerek Boğaz'ın keyfini çıkartın. Aşşk Kahve ortamıyla beni işin stresinden kurtarıyor. Balık yemeği severim, bu konuda favori mekânım Kuruçeşme Mavi Balık Restoran. Hem Boğaz'ın hemen kenarında hem de mevsimlik taze balık çeşitlerini burada her zaman bulabiliyorsunuz..."

İş stresli bu mekanlar keyifli

PERA PALACE'TA PİYANO SAATLERİ

DEMET SABANCI ÇETİNDOĞAN, DEMSA GROUP YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ

İş stresli bu mekanlar keyifli

"Şu aralar işlerimiz ve dahil olduğum sosyal sorumluluk projelerim o kadar yoğun ki dinlenmeye çok ihtiyacımız olsa bile vaktimiz olmuyor çoğu zaman... Yine de fırsat buldukça Pera Palace Hotel'inde İlham Gencer eşliğinde çay saatinde dinlenmeyi seviyorum. İnsan hem ruhen hem fiziken dinleniyor. Yurt dışında ise koşturmacadan saatler yetmiyor bazen ve bir an önce işleri halledip dönmek istiyor insan."

İş stresli bu mekanlar keyifli

LEZZETLİ YEMEK VE ORTAM ÖNEMLİ

MURAT KANSU, MİCROSOFT GENEL MÜDÜRÜ

İş stresli bu mekanlar keyifli

"Yoğun iş yaşamını, keyifli mekânlarda sevdiğimiz insanlarla dengelemek çok önemli. İstanbul'da mutlu olduğum mekânların başında Asmalımescit'teki 9 Ece Aksoy geliyor. Burada 'domatese kar yağdı' ve yaprak sarmayı seviyorum. Lezzetli yemeklerin yanında rahat ortamı da beni mutlu hissettiriyor. Bunun yanında, Zorlu Center'daki Cantinery de sevdiğim mekânlardan. Steak tartarı tavsiye ederim. Emirgan'da bulunan MSA'nın da servisini ve yemeklerini beğeniyorum. Teşvikiye'deki Sixty Beans Coffee, Nişantaşı'na gittiğimde uğradığım yerlerden."

BİZE ULAŞIN