Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı

 • 1
 • 14
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı

Yeni çıkardığı ürünlerinin tanıtımı için bulunduğu Antalya’da görüntülediğimiz Eda Taşpınar ile iş hayatını konuştuk. Mart ayı olmasına rağmen Antalya’da yaz sezonunu açıp denize giren ve güneşlenen Taşpınar, iş hayatıyla ilgili yeni projelerini de anlattı.
 
Röportaj: Öykü YAZICIOGLU / ŞAMDAN PLUS
Fotoğraflar: Soner GÖMLEKSIZ

 • 2
 • 14
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı

2012 yılında iş hayatına atılarak kendi güneş yağını piyasa çıkartan Eda Taşpınar, islerini hızla büyüttü. 2014 yaz sezonuna bu kez beş farklı ürün ile giriş yapan Taşpınar’ı Antalya’da görüntüledik. Katıldığı fuarda ürünlerini tanıtan Taşpınar, güneşli havayı görünce yaz sezonunu erken açtı. Denize girip güneşlenirken görüntülediğimiz Eda Taşpınar ile bir de röportaj yaptık. Eda Taşpınar, yeni kariyerini ve yaz planlarını Şamdan Plus’a anlattı.

 • 3
 • 14
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı

Bir anda değişik bir kariyere geçiş yaptınız ve ilk olarak 2013 yılında kendi güneş yağınız ile piyasaya çıktınız. Simdi ise beş ürünle 2014 yaz sezonuna giriş yapıyorsunuz. Tüm bunların balsama ve gelimse sürecinden biraz bahseder misiniz?
 
Aslında bu bir anda olmadı. Senelerdir, hatta çocukluğumdan beri hayalini kurduğum şeyi hayata geçirme şansını elde ettim sadece. Düşün ki çocuksun, Moda Deniz Kulübü’nde annenler, 10-11 fıstık kadın yan yana şezlonglara dizilmişler, ellerinde reflektörler... Ben bu fotoğrafı beynime kodladım. Yani anlayacağın hayatımın gerçeğini tüm Türkiye’yle sonunda paylaşabildim. Sonunda diyorum çünkü çok çok uzun bir süreçten geçtim. Önce kendimi hazırladım, kendimi tamamen işime verebileceğim, yani en verimli olacağım ve çabalayacağım zamanın gelmesini bekledim. Sonrasında ise kendi kullandığım karışımı hazırlamam, kutulanması, üzerindeki tasarım ve bu işte bana inanarak canla başla çalışacak ekibi kurmak için çalıştım. Ve simdi ise ‘Eda Taşpınar Güneş Yağları’ ve ‘Bronzluk Koruyucu Nemlendiricisi’, Türkiye ve Kıbrıs’taki tüm eczaneler; Watsons, Gratis, Rossmann, Douglas ve Collezione’lar’da ve ayrıca internette birçok sitede satışa sunuluyor.

 • 4
 • 14
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı

Güneş yağları ve bronzluk koruyucuların yanı sıra en çok ilgiyi de ‘Anneannemin Fırçası Eda Taşpınar’ çekiyor. Bunun da bir hikayesi var, öyle değil mi? Güzellik dışında anne veya anneannenizden öğrendiğiniz, hayatınıza yön veren baksa şeyler de var mı?
 
Her şeyin iyisini, doğrusunu aslında büyüklerimiz bilir. Tecrübe yaşla kazanılan en büyük hediyedir. Benim de anneannemin bana, 15 yasımdan itibaren kullanmamı şiddetle tavsiye ettiği doğal at kılı fırçası var. Bu, en önemli takıntımdır. Anneannem 85 yasında, hayatımda onda selülit görmedim! Ben de 15-16 yasımdan beri vücudumu aşağıdan yukarıya, kuru kuru, sabah 5 dakika, aksam 5 dakika taramaya başladım. Bu hem deri üzerindeki ölü hücrelerin atılıp parlamasını ve daha sağlıklı bir görünüm vermesini sağlıyor, hem de dolaşımı hızlandırdığından kadınların korkulu rüyası selülitin o kötü görüntüsünü en aza indirgiyor. Hatta dengeli beslenme ve spor ile desteklenirse, zamanla yok dahi edebiliyor, tabi unutmadan söylemeli ki süreklilik buradaki en önemli şey. Ben de doğal at kılı fırçasını ‘Anneannemin Fırçası Eda Taşpınar’ adı altında satışa sundum.

 • 5
 • 14
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı

Ürünlerini tanıtmak için Antalya’ya gidip fuara katıldınız ve biz de sizi denize girip güneşlenirken görüntüledik. Bodrum ve Çeşme ile Antalya’yı kıyaslarsanız neler söylersiniz?
 
İlk göz ağrım Bodrum, onun yeri bende özel, değişmez. Ama Alaçatı özgür olduğum, ruhuma iyi gelen, beni yormayan, ruhumun yükseldiği yer. Bu sene Selçuk Ecza Deposu’nun fuarında eczacılarla bulumsak için 16 gün Antalya’daydım. Sezon başlamadığından, en güzel zamanlarımı yasadım, tamamen bana aitti. Sabah fuara gitmeden kumda yaptığım 50 dakikalık koşular ve sonrasında her ara bulduğumda güneşimle buluşmalarım bana Antalya’yı çok sevdirdi.

 • 6
 • 14
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı

Şirketiniz ‘Yıldız Dükkanı A.S’ tamamen size mi ait, yoksa bir ortağınız var mı?
 
Biz iki ortaklı bir şirketiz. ‘Yıldız Dükkanı’nı 2012 yılında kurduk. 2013’de de Eda Taşpınar ürünlerini çıkardık. Hem bu sene içinde hem de yeni yaz döneminde de farklı sürprizlerim olacak tabii!

 • 7
 • 14
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı
Eda Taşpınar deniz sezonunu açtı

İşiniz hayatınızın ne kadarını kapsıyor, geri kalan zamanlarda neler yapıyorsunuz?
 
Günümü doğru planladığımda her şeye vaktim kalıyor aslında. Sabahları 08.00 gibi kalkmış olurum. Sabah koşumu yapar, kahvaltımı eder, sporuma giderim. Sonrasında ise ofise Taksim’e giderim. Pazarlama ekibi, PR ekibi, ürün takip ekibi, danışman eczacımız, benimle çalışan, bu işe gönül koymuş yaklaşık 10 kişiyiz ofiste. Tabii bir de kullandığım içeriği hazırlayıp kutulayan Delta Kozmetik ekibi var. Aralarda tabii ki ‘iki gün iptalim’ deyip, küçük kaçamaklar yaptığım oluyor. Ama çok şükür keyif aldığım işi yaptığım için, kaçmak isteme duygusu çok çok aza indi zamanla. Markamı oturtana dek pek geri kalan zaman diye bir lüksüm kalmadı. Önceliğim kesinlikle Eda Taşpınar marka yağım ve at kılı fırçam.

BİZE ULAŞIN