Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)

 • 1
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)

'Babam Mahsun'a nankör diye diye kahrından ölüp gitti'

2003'te vefat eden Hilmi Topaloğlu'nun oğlu Volkan Topaloğlu, ilk kez konuştu: Babam, en büyük ihaneti Mahsun Kırmızıgül'den gördü. Üzüntüsünden beyninde tümör çıktı. Mahsun için 'nankör' derdi
90'lı yılların başında Prestij Müzik'te Mahsun Kırmızıgül ile ortak olan Hilmi Topaloğlu'nun büyük oğlu Volkan Topaloğlu, babasının vefatından Kırmızıgül'ü sorumlu tuttu. Bugüne kadar sessiz kalan, hatta ünlü yapımcının oğlu olduğu yakın çevresi tarafından bile bilinmeyen Volkan Topaloğlu, ilk kez GÜNAYDIN'a konuştu. Kırmızıgül'ün Twitter'da, operasyonlar nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirip 'Nasıl bu kadar zalim oldunuz?' diye yazmasına tepki gösteren Volkan Topaloğlu; Kırmızıgül'ün önce babasına, sonra da ülkesine ihanet ettiğini söyledi. Topaloğlu'nun açıklamaları şöyle:
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, rahmetli babam Hilmi Topaloğlu'nun çok yakın arkadaşıydı. Fırsat buldukça bir araya gelir, istişarelerde bulunurlardı. Kırmızıgül'ün, Cumhurbaşkanımız'ın kurduğu yeni Türkiye ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile ilgili attığı tweet'ler içimi ürpertti. Bunları okuyunca; Kırmızıgül'ün rahmetli babama yaptığı ihanet aklıma geldi ve ülkemize karşı ihaneti de beni şaşırtmadı. O yüzden ilk kez Mahsun Kırmızıgül hakkında konuşmak istedim.
Dışarıdaki insanlar beni Hilmi Topaloğlu'nun oğlu olarak dahi tanımaz. Hep en geride, sessiz ve gizli kalmayı tercih ettim. Bugüne kadar duruşum bu yöndeydi. Rahmetli babam Hilmi Topaloğlu ile Mahsun Kırmızıgül'ün yaşadıklarını samimi bir şekilde ilk kez anlatacağım. Babamın beyninde tümör çıktığında ve ameliyat sürecinde Mahsun Kırmızıgül onu ziyaret etmedi. Etrafındaki kişilere babamın rahatsızlığı ile ilgili 'Numara yapıyor' diye yorumlarda bulunuyordu. Babamın hastalığı sekiz-dokuz ay sürdü ve Kırmızıgül hiçbir şekilde babamı aramadı, hastalığıyla ilgilenmedi. Hastalığı son aşamadayken, tepki görmemek için ziyarete geldi.
Babam o dönemde Mahsun Kırmızıgül'ü silmişti. Onun için hep 'nankör' diyordu. Herkese "Mahsun Kırmızıgül beni sattı, yalnız bıraktı" derdi. Onun tavırlarına çok içerledi. Babam, Mahsun onu yalnız bırakıp sattığı için o hastalığa yakalandı. Yaşadığı üzüntüler nedeniyle beyninde tümör çıktı.

'ÖZCAN'I VE ALİŞAN'I KISKANDI'
O dönem Prestij Müzik'te çalışıyordum. Mahsun Kırmızıgül şirkette durmamı istemezdi. Çocuklarının Hilmi Topaloğlu'nun yanında olmasını ve bizi görmeyi kesinlikle istemiyordu. Amcam Mustafa Topaloğlu'nun da şirkete gelmesini istemezdi. Zaten amcama verdiği sözü de tutmadı. Amcam, 'Yıkılmadım Ayaktayım' şarkısını yaptığında, Mahsun şarkıyı alabilmek için amcama ev ve araba sözü verdi. Sonra şarkı patladı ama amcama ne ev, ne de araba aldı.
Prestij Müzik'te kendisinin dışında kimsenin parlamasını istemezdi. Özcan Deniz askerden döndükten sonra, içindeki kıskançlık duygusuyla onun albüm yapmasına engel olmaya çalıştı. 'Prestij Müzik'in ağası da, kralı da ben olayım' diye düşünüyordu. "Özcan'ın askerden önceki albümünden zarar ettik, başka albüm yapmayalım" dedi. Halbuki zarar edilen bir albüm değildi. Rahmetli babam, "Ben bu albümü yapacağım. Zarar ederse, benim haneme yazarız" dedi. Sonra 'Yalan mı?' albümü yapıldı ve müthiş patladı! "Zararı bana yazın" diyen babam, sonra o albümün karını ortaklarıyla paylaştı.
Kırmızıgül, Alişan'ı hiç çekemezdi; albümünün yapılmasını istemiyordu. Babam hep derdi, "Mahsun, Alişan'ı kendisine rakip görüyor" diye. Sonra Mahsun, Prestij Müzik'e popçuları ve kendi tarzı dışındaki sanatçıları toplamaya başladı. Kendi branşında tek olmak istiyordu.
Babam onu evladı olarak görüyordu. Fakat Mahsun; babama, meşhur olmadan önce 'Hilmi Baba', meşhur olunca 'Hilmi Abi', sonra da 'Hilmi' diye hitap etti. O yaştaki insana saygısızca 'Hilmi' diyordu.
Prestij Müzik'e Diyarbakır'dan hemşehrileri geliyordu. Yol parası veya başka bir şey istediklerinde "Benim burada olmadığımı söyleyin, 'Yokmuş' deyin, kovun gitsin" diyerek onları gönderiyordu.

'BABAMI ÖLDÜRTMEYE ÇALIŞTI'
Prestij Müzik zora girdiğinde babamı yapayalnız bıraktı. Babam üzüntüsünden hastalandı. Bunu yapan kişi bir yabancı olsa, babamın ağrına gitmezdi. Mahsun'u evladı gibi gördüğü için darmadağın oldu. "Bana bunu bir yabancı yapsa ağrıma gitmez. Oğlum dediğim insan bunu yaptı" derdi. Sonunda da sağlığından oldu.
Babamı hastalığı sırasında arayıp sormayan, öldükten sonra da sadece insanlar görsün diye üzüntülü tavırlar sergileyen Kırmızıgül, babam hayattayken bazı aşiret aileleri ile görüşüp onun öldürülmesini isteyecek kadar alçalmış bir insandır. Bu çok acı... Onu bugünlere getiren Hilmi Topaloğlu'nu ortadan kaldırmak için gittiği aşiret aileleri ona, 'Hilmi Topaloğlu'nun sende büyük emeği var. Bir sıkıntı varsa konuşarak çözmeye çalışalım' demişler. Mahsun ise babamın öldürülmesini istemeye devam etmiş.
Daha konuşulacak çok şey var fakat ben suskunluğumu devam ettireceğim. Babam, hastalığı sırasında Mahsun'un gerçek yüzünü görünce kim bilir kaç defa öldü...

 • 2
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)

Bendeniz'in davası ters tepti

Şarkıcı Bendeniz, yapımcısı Bonus Müzik'ten şikâyetçi oldu. Dava reddedilince bu kez Bonus Müzik, Bendeniz'e 200 bin liralık tazminat davası açtı
Bendeniz, avukatı aracılığı Bonus Müzik'i geçen yıl İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne şikâyet etti. Bonus Müzik'in sadece CD ve kaset çıkarılmaya yönelik sınırlı yapımcı haklarına rağmen, şarkılarını izinsiz ve haksız olarak internet üzerinden dijital ortamda kullandırdığını ileri sürdü. Yapımcısının bu yolla haksız ve hukuksuz olarak büyük miktarlarda para kazandığını iddia etti. Ancak mahkeme, yargılamanın ardından şarkıcıyı haksız buldu ve davayı reddetti.

'İTİBARIMIZI ZEDELEDİ'
Bu kararla işler tersine döndü. Bonus Müzik, ticari ilişkileri ve itibarı zedelendiği gerekçesiyle Bendeniz'e asliye hukuk mahkemesinde 200 bin liralık maddi manevi tazminat davası açtı. Dilekçede "Kendi imzası ile Kültür Bakanlığı'na verdiği muvafakatnameler mevcutken, sadece ve sadece kötü niyetli olarak sırf Bonus Müzik'i zor durumda bırakmak için dava açmıştır" dendi.

 • 3
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)

'Ben popun divasıyım'

Hande Yener, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Maslak X Large Club'ta konser verdi. Sahneye siyah mini kıyafeti ile çıkan Yener, mekanı dolduran hayranlarına güzel bir gece yaşattı. Yener, gazetecilerin "Sevgiliniz size ne aldı?" sorusuna şöyle yanıt verdi: "Ozan bana güzel bir sürpriz yaptı; bana bir taç hediye etti. Tacı, kraliçe olmak isteyenler takabilir. Ben artık popun divasıyım." Yener, siyah kıyafeti için ise "Yine rutinin dışına çıkmışım. Ne mutlu, bu gece kara melek oldum" dedi. Yeni çıkaracağı albümünden de bahseden Yener, "Mor' isimli şarkıya çok güveniyorum. Herkes moraracak, zirvelerden zirvelere koşuyorum" yorumunu yaptı. Ünlü şarkıcı, Sezen Aksu'nun müziği bırakması ile ilgili ise "Bence ara veriyordur. Zamanında Ajda Pekkan da ara vermişti. Onun gibi bir şeydir" diye konuştu.

 • 4
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)

'Yıldız Tilbe'yi affettim'

Şarkıcı Linet, önceki akşam Sevgililer Günü'ne özel olarak Cahide'de sahneye çıktı. Kendisini dinleyen hayranlarının karşısına kırmızı mini elbisesiyle çıkan şarkıcı; Türkçe, İngilizce ve Yunanca şarkılar söyleyerek hayranlarını büyüledi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Linet; Sevgililer Günü'nde Fransız sevgilisinden çok özel bir hediye aldığını ve çok mutlu olduğunu söyledi. Ünlü şarkıcı, geçtiğimiz günlerde reklam filmi yayından kaldırılan Yıldız Tilbe için ise şunları söyledi: "İki sene önce attığı bir tweet, beni de çok üzmüştü ama kendisi Musevi cemaatinden özür diledi ve hatalı olduğunu kabul etti. Her insan hata yapabilir. Hatasını anlayıp özür dileyen birini de affetmemiz gerekiyor." Tilbe, iki yıl önce İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstererek Twitter'dan ırkçı mesajlar paylaşmıştı.

 • 5
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)

İlk fotoğraf

Yılın sürpriz aşkı, kapalı kapılar ardından sokağa taştı. Birlikteliklerini Instagram hesaplarından duyuran Murat Boz ve Aslı Enver, önceki akşam ilk kez sokakta görüntülendi. Emirgan'daki La Boom çıkışı kameralara takılan ikili, "Yok ya!" diye tepki verdi.

 • 6
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)

'Şoktayım'

Feryal Gülman, savcılık soruşturmasına konu olan sosyeteyi dinlettiği iddialarını kesin bir dille reddetti. Soruşturmadan GÜNAYDIN'ın haberi ile bilgi sahibi olduğunu söyleyen Gülman, "Böyle bir şey kesinlikle yok. Savcı bile inanmamış ve takipsizlik kararı vermiş. Şoke oldum. Bu kişinin neden böyle bir şikayet yaptığını da kestirebilmiş değilim" dedi.

İŞTE O BELGE
Gülman, kendisini savcılığa şikayet eden kişi için "Savcılık bile ona inanmamış, takipsizlik kararı vermiş. Zaten uzun süredir o evde yaşamıyorum" dedi.

 • 7
 • 20
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (16.02.2016)

Sinem Kobal tuzlu kahve yaptı mı?

Kenan İmirzalıoğlu, yeni yıl gecesi evlenme teklif ettiği Sinem Kobal'ı önceki gün geleneklere uygun olarak ailesinden istedi. İkili, iki saatlik seremonide nişan yüzüklerini de taktı.
Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu, Sevgililer Günü'nde aile arasında nişanlandı. Kobal, o gün kahvaltı sonrası soluğu Kuruçeşme'deki kuaföründe aldı. Yakın arkadaşları Cemre Kemer ve Burçin Terzioğlu'nun da yalnız bırakmadığı oyuncu, saç ve makyajını yaptırdıktan sonra oradan ayrıldı.İmirzalıoğlu da akşam saatlerinde üç araçlık konvoyla Kobal ailesinin Acıbadem'deki evine gitti. Kobal, gecenin sonunda kapıda bekleyen muhabirlerin "Tuzlu kahve yaptınız mı?" sorusu karşısında kahkaha attı. Gecenin sonunda baba evinden ayrılan Sinem Kobal'ın, tek taşının yanına nişan yüzüğünü de taktığı görüldü.

Kuaförde yaklaşık iki saat kalan Sinem Kobal, 393 dolarlık Joshua Sanders marka ayakkabılarıyla dikkat çekti.

BİZE ULAŞIN