Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta bayrak açtı

Türk modacılar, Fashion Week kapsamında yüzde 100 Türk malı kumaşlarla yapılan koleksiyonlarını sergiledi. Yabancı medyanın yoğun ilgi gösterdiği defileye, modacı 'nın Türk bayraklı gömlekle çıkması damga vurdu. Bu hareket salondan büyük alkış aldı. Defile sonrası medya dört Türk modacıyla röportaj için sıraya girdi.

Hakan Akkaya New York’ta bayrak açtı

Ticaret Bakanlığı desteğiyle Türkiye Tanıtım Grubu iş birliğiyle Fashion Week kapsamında düzenlenen Turkish Designers defilesinde; Aslı Filinta, Deniz&Begüm Berdan, ve Simay Bülbül 2020-2021 sonbahar-kış koleksiyonlarını tanıttı.

Hakan Akkaya New York’ta bayrak açtı

Ticaret Bakanlığı desteğiyle Türkiye Tanıtım Grubu iş birliğiyle Fashion Week kapsamında düzenlenen Turkish Designers defilesinde; Aslı Filinta, Deniz&Begüm Berdan, ve Simay Bülbül 2020-2021 sonbahar-kış koleksiyonlarını tanıttı. Türk tasarımları ve yüzde yüz Türk kumaşlarıyla şekillenen defileye yabancı basın da büyük ilgi gösterdi. Hakan Akkaya, New York Fashion Week'te bu sene 'Justice' adlı koleksiyonunun yanı sıra Turkish Designers Show içinde 'Glamour' adlı koleksiyonu ile de yer aldı.

Hakan Akkaya New York’ta bayrak açtı

AYAKTA ALKIŞLANDI
Defile sonunda Akkaya, ay yıldızlı gömlekle izleyenlerin karşısına çıkarak onları selamladı. Salondakiler, ünlü tasarımcıyı ayakta alkışladı.

Hakan Akkaya New York’ta bayrak açtı

KUMAŞLAR VE FERMUARLAR PET ŞİŞELERDEN ÜRETİLDİ
Tasarımcı Aslı Filinta, 'Bashi- Bazouk' adlı koleksiyonunda Batı'nın Türk kültüründen esinlenmesi olarak bilinen Turquerie akımından etkilenmiş. Koleksiyonda, pet şişelerin geri dönüşümüyle ürettiği kumaşlar kullanıldı. Deniz&Begüm Berdan, koleksiyonunda çevreye duyarlı malzemeleri teknolojik işçilikle birleştiriyor. Fermuarlar su şişelerinin mavi kapaklarından yapıldı. Simay Bülbül ise Türk kadınlarından ilham aldı.

BİZE ULAŞIN