Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015

 • 1
 • 38
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015

"Nafaka borcum yok" davası

Tansu Çiller'in oğlu Berk Uçuran Çiller, eski eşi Eda Odabaşı'nın 50 bin TL'lik icra takibi davasını reddederek borcunun olmadığına dair karşı dava açtı.
Eski başbakanlardan Tansu Çiller'in oğlu Berk Uçuran Çiller, Eda Odabaşı ile 2009 yılında evlenmişti. 1.5 yıl sonra evlilik birliği bozulan çift, 2013 yılında boşanmıştı. Mahkeme Berk Çiller'in Eda Odabaşı'na 250 bin lira tazminat ile aylık 8 bin lira yoksulluk nafakası ödemesine hükmetmişti.
Kararı beğenmeyerek temyize giden Çiller, tazminatı 100 bin liraya, nafakayı ise 4 bin liraya düşürmüştü. Aradan bir yıl geçtikten sonra Odabaşı, İstanbul 35. İcra Müdürlüğü'ne başvurarak, 50 bin liralık icra takibi başlattı. Bunun üzerine atağa geçen Çiller, icra takibini reddederek, borcunun olmadığına dair dava açtı.

Çiller, "Nafaka borcum yoktur. Yargıtay, 8 aylık 8 bin TL nafayı 4 bin TL düşürmüştür. Bugün dahi Eda Odabaşı'na 34 bin 301 lira fazla ödemem vardır" diyerek borcunun olmadığının tespitini istedi.

Kaynak: Akşam

 • 2
 • 38
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015

Kendall Jenner çok şaşırttı!

ABD'li reality show yıldızı Kim Kardashian'ın üvey kardeşi ve sosyal medyanın kraliçelerinden Kendall Jenner, Instagram'daki son paylaşımıyla herkese küçük dilini yutturdu.

Son dönemin en gözde modellerinden biri olan 20 yaşındaki Kendall Jenner, Instagram'daki takipçilerinin 40 milyona ulaşmasının sevincini hayranlarını paylaştı.

"Favori fotoğrafım" yorumuyla paylaştığı siyah beyaz kare yaklaşık 1 milyon beğeni ve 45 bin yorum aldı.


REKOR KIRMIŞTI

Fotoğraf paylaşım sitesinin takipçilerinin çok sevdiği ünlü model, ablası Kim Kardashian'la birlikte rekora imza atmıştı. Instagram'da en çok beğenilen iki fotoğrafı kardeşlere aitti.


1995 doğumlu Kendall Jenner ilk olarak kardeşleriyle birlikte yer aldığı Keeping up with Kardashians programıyla tanındı. Mankenlik kariyerine 14 yaşında başlayan Jenner, son birkaç yıldır çok ön plana çıkmaya başladı. Ünlü markaların tanıtım yüzü olan Kendall Jenner, moda haftalarının da aranan ismi.

Kaynak: Akşam

 • 3
 • 38
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015

Tanışmalarının 5. yılını kutladılar

Demet Akalın ile eşi Okan Kurt, tanışmalarının beşinci yılını önceki akşam arkadaşlarıyla birlikte Kuruçeşme'deki Albüm'de kutladı. Mekanı kapatan Akalın, partinin tüm detaylarıyla kendisi ilgilendi. Gecenin konukları arasında; Nur Yerlitaş, Cenk Eren, Kemal Doğulu, Öykü Serter ve Berkay gibi isimler vardı. Mekandan ilk ayrılan Cenk Eren oldu. Eren, gazetecilere "İçeride bir yıllık magazin malzemesi var, çok bomba!" dedi. Gecenin evsahibi Demet Akalın- Okan Kurt çifti, çıkışta soruları yanıtladı. "Özel günleri kutlamayı çok seviyorum. Okan'ın kulaklarını çekip hatırlatıyorum" diyen Akalın, Hadımköy'deki yeni evlerinden de bahsetti. Ünlü şarkıcı, yeni evlerinin Kurt'un iş yerine çok yakın olduğunu belirterek "Evimiz süper, kızım mutlu, adam yemeğe evine geliyor" dedi.

 • 4
 • 38
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015

Şarkısı üç dile çevrilecek

Aynur Aydın'ın sevilen şarkısı 'Günah Sevap', Avrupa yolunda... Sözü Habil Ceyhan, müziği ise Murat Güneş'e ait olan parça; İspanyolca, Fransızca ve İngilizce olarak yeniden yorumlanacak. Bu yazın en sevilen şarkılarından biri olan 'Günah Sevap'ın gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu belirten Aynur Aydın, "Hem çok mutluyum, hem de şaşırdım. Türkiye'deki tepkiler de çok olumluydu" dedi. Parçanın, Türk müzik kanallarında yayınlanan klibi Brüksel ve Normandy'de çekilmişti.

 • 5
 • 38
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015

Sokak ortasında kavga ettiler

Uzun süredir birlikte olan Fahriye Evcen ile Burak Özçivit aşkının üzerinde kara bulutlar dolaşıyor.Bir derginin haberine göre; ünlü çift İstinye'de yürürken yolda yüksek sesle kavga etmeye başladı.Burak Özçivit, sevgilisini apar topar otomobile bindirdi. Kavga arabada sürdü.Evcen, çevredekilerin şaşkın bakışlarına aldırmadan bağırarak arabadan indi. Sonra da bir taksi çevirip tek başına gitti.

 • 6
 • 38
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015

Mithat Can'dan komşusuna küfür ve tehdit yağmuru

Sezen Aksu'nun oğlu Mithan Can Özer'in komşusu, yaşanan park kavgası sırasında kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle Özer'den şikayetçi oldu

Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can Özer hakkında geçtiğimiz günlerde tehdit ve hakaret suçlarından dolayı şikayette bulunuldu. Olay, Özer ile Levent Mahallesi'ndeki kadın komşusu (Ç.M.) arasında geçen ay gerçekleşti. Tanınmış bir firmanın üst düzey yöneticisi olan kadın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne başvurarak yaşadıklarını anlattı. Olay günü kendi evinin garajına arabasını park etmek istediğini belirten Ç.M., Özer'in arabasını garajının önüne park ettiğini görmüş ve ona "Komşum neden aracınızı buraya çekiyorsunuz? Başka yer mi yok? Ben kendi garajıma giremiyorum" demiş. İddialarına göre; Özer ve yanındaki arkadaşı komşusuna sert bir şekilde karşılık vermiş. Ağza alınmayacak küfürler eden Özer, "Buraya aracımı koyuyorum, var mı bir diyeceğiniz. Sıkıysa gelin kaldırın" diyerek bağırmış ve komşusunu tehdit edip hakaretler yağdırmış. Ç. M.'nin iddiasına göre; Özer'in yanındaki arkadaşı da "Buraya adamlarımı yığarım, o zaman görürsünüz" diyerek kendisini tehdit etmiş. İki taraf da birbirlerinden davacı ve şikayetçi olmuş.

 • 7
 • 38
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar 05 Kasım 2015

Berk Çiller'den eski eşine tespit davası

Geçen yıl Tansu Çiller'in küçük oğlu Berk Uçuran Çiller'den boşanan Eda Odabaşı, nafakasının eksik ödendiğini iddia ederek eski eşine 50 bin 86 lira 1 kuruşluk icra takibi başlattı. Bunun üzerine borçlu olmadığının tespitini isteyen ve eski eşine dava açan Çiller'in avukatı şunları söyledi: "Müvekkilim, karar kesinleşinceye kadar davalıya 4 bin lira yerine 8 bin lira ödemiştir. Bugüne kadar davalıya 157 bin 500 lira ödeme yapılmıştır. Buna rağmen davalının 50 bin 86 liralık icra takibi başlatarak nafaka istemesi yersizdir. 34 bin 301 lira fazla nafaka ödenmiştir. İcra-inkar tazminatı talep ediyoruz." İstanbul Aile Mahkemesi, çiftin boşanmasına karar verdiğinde Çiller'in, Odabaşı'na 250 bin lira tazminat ile aylık 8 bin lira yoksulluk nafakası ödemesine hükmetmişti. Kararı beğenmeyen Çiller, Odabaşı'nın maddi durumunun iyi olduğunu belirterek davayı temyiz etmişti. Mahkeme, 8 bin liralık yoksulluk nafakasını aylık 4 bin liraya düşürmüştü.

BİZE ULAŞIN