Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015

 • 1
 • 43
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015

Demet Akalın'ın kızı Hira poz vermeyi öğrendi

Demet Akalın, 1,5 yaşındaki kızı Hira'yla önceki gün İstinye Park'ta alışverişe çıktı. Kızını bebek arabasına emniyet kemeriyle bağlayan Akalın oldukça dikkatliydi.

Hira'nın objektiflere bakması 'Poz vermeyi çabuk öğrendi" yorumlarına neden oldu.

 • 2
 • 43
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015

Yasak aşka nokta koydu!

Evli yapımcı Fatih Aksoy, Burcu Bingöl'le geçen hafta Takvim'e yakalandı. Yasak aşkın ortaya çıkmasıyla Aksoy'un terk ettiği Bingöl, sosyal medyadan küfürlü mesaj gönderdi!

Fatih Aksoy'u çapkınlıkta yakalaması, gündeme bomba gibi düşmüştü. Ünlü yapımcının geçen hafta birlikte yakalandığı Burcu Bingöl'le 4 yıldan beri yasak aşk yaşadığının ortaya çıkması da evliliğinde kriz yarattı. Dedikodulara daha önce de eşi tarafından aldatılan Ayşenur Aksoy, son ihanet üzerine boşanma kararı aldı.


EŞİNİN GÖNLÜNÜ ALDI...

Ancak evliliğini bitirmek istemeyen Fatih Aksoy, güzel oyuncuyla olan yasak ilişkisini noktaladı.

İddialara göre Aksoy, haberimizin ardından Burcu Bingöl'le olan tüm ipleri kopardı. Bir dönem Fatih Aksoy'un yapımcısı olduğu 'Doktorlar' dizisinde rol alan Bingöl'ün sosyal medya paylaşımları da ayrılık dedikodularının kanıtıydı.


HABERİN HEMEN ARDINDAN

Burcu Bingöl, haberin yayınlandığı günün akşamı yani 3 Ekim Cumartesi, facebook profilinden İngilizce olarak şu yazıyı paylaştı: "Bir gün bilge bir kadın 'S...r et' demiş ve sonsuza kadar mutlu yaşamış." Fatih Aksoy'un yasak aşkını noktalamasının ardından Ayşenur Aksoy'un boşanmaktan vazgeçtiği de konuşulanlar arasında..

 • 3
 • 43
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015

İsmail Türüt mahkeme kararına itiraz etti

18 yıl evli kaldığı Ayşe Türk'ün 'Beni aldattı' iddiasıyla açtığı boşanma davası sonucu 500 bin lira tazminat ödemesine karar verilen İsmail Türüt, karara itiraz etti. Yargıtay, türkücünün başvurusu üzerine kararı bozarak dosyayı yeniden Beykoz Mahkemesi'ne gönderdi.

Eski eşinin başlattığı icra takipleri nedeniyle zor duruma düştüğünü söyleyen İsmail Türüt, "Bende sülalemi toplasan bu kadar para çıkmaz. Çok şükür icralar durdu, mahkeme yeniden görülüp makul bir tazminat miktarı belirlenecek" dedi.

Türüt, mal varlıklarına tedbir konduğu için hiçbir gelirinin kalmadığını da sözlerine ekledi: "Üç katlı evim var, sadece ona icra getirseler anlayacağım, ama atlarımın gelirine bile icra çıkardılar. Atlarım yarışta koşunca para kazanıyor, o parayı elime alamıyorum. Emekli olmak için bir şirkette sigortalı gözüküyordum, 'Geliri var, almaya geldik' diye oraya da icraya gitmişler, istifa ettim. Altı aydır sigorta primim ödenmiyor. Bazen 6 bin liralık nafakayı ödeyebilmek için borç aldığım oluyor."

İsmail Türüt'ün avukatı Emin Vahap Şirin, son gelişmeler hakkında şu açıklamayı yaptı: "Toplam 500 bin liralık tazminata itiraz ettik, Yargıtay da bizi haklı gördü. Bilirkişi fahiş olmayan yeni bir tazminat rakamı belirleyecek. Şimdi Ayşe Türk ve avukatının başlattığı icra talepleriyle uğraşıyoruz. Tabii bu arada icralar da durduruldu."

 • 4
 • 43
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015

Neden paniklediler?

Şarkıcı Yusuf Güney ve Tolga Karel'in eski eşi Günay Musayeva, önceki gün dostlarıyla birlikte yemek yedi. Nişantaşı'nda bir restoranda buluşan grup, çıkışta mekanı hızlıca terk etmek istedi. Gazeteciler Güney'i görüntülemeye çalışırken, Musayeva hemen taksiye bindi. Bu paniğin sebebi anlaşılamadı.

 • 5
 • 43
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015

Birce Akalay'dan samimi itiraflar

Geçtiğimiz yıl Sarp Levendoğlu'yla nikâh masasına oturan Birce Akalay, evliliğe bakışını anlattı.

Birce Akalay, bir dergiye röportaj verdi. İlk evliliğini Murat Ünalmış'la yapan, geçtiğimiz yıl da "Küçük Ağa" dizisindeki rol arkadaşı Sarp Levendoğlu'yla nikâh masasına oturan oyuncu, röportajında evliliğe bakışını anlattı: "Evlilik kimisine göre sınırları olan, kısıtlayıcı bir yaşama biçimi. Benim içinse tam tersi; hayatta muazzam bir özgürlük. Zaten evlilik ya da sevgililiğin birbirinden farkı yok benim gözümde. Sadece evlilikte net bir vaat ya da niyet var; ömrünün sonuna kadar bir yolda, el ele yürüme niyeti. Bununla beraber çocuk sahibi ve sonrasında tam bir aile olmak evrimi. Yüzyıllardır bu böyle, değişmiyor. Çünkü insan özünde söz vermeyi, inanmayı ve paylaşmayı sever, böylelikle de kendini iyi hisseder. Kağıt üzerinde evlenmek toplum için, bir de anne baba mürüvvet görsün diye. Aslında evlenme teklifi edildiğinde zaten çoktan ruhlar evlenmiş oluyor bence."

O GÜNÜ İPLE ÇEKİYORUM

Sakatlığından ötürü geri planda kalan dans aşkından da bahseden Birce Akalay, yeniden dans edebileceği günü heyecanla beklediğini söyledi: "Çocukken bir hayalim vardı; bale okulu açmak. 13 sene büyük bir aşkla dans ettim, bu ilgimde hâlâ da değişen bir şey yok. Maalesef 16 yaşında sakatlandığım için artık dans edemiyorum. Ama dans bir şekilde hep hayatımda oldu ve olmaya da devam edecek. Elbet bir gün ameliyat olacağım ve tekrar dans edebileceğim, o günü iple çekiyorum."

Birce Akalay, "Eşin Sarp'ta ilk olarak ne ilgini çekti?" sorusuna "İyi ve güzel kalbi" yanıtını verdi.

 • 6
 • 43
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015

Yeliz Yeşilmen de oğluna tuzlama yapacak

Geçtiğimiz günlerde bir Anadolu geleneği olan bebek tuzlama yüzünden bir bebeğin hayatını kaybetmesi üzerine doktorlar bu uygulamanın tehlikesine dikkat çekmişti.

Yenidoğan bebeğin eğer tuzlanırsa kokmayacağı inancı yüzünden birçok aile bebeğini tuzluyor. Ancak bir bebeğin geçtiğimiz günlerde bu nedenle hayatını kaybetmesinin ardından uzmanlar bunun çok tehlikeli olduğunu ve bebeklerin hipernatremi yani kanda tuz oranının yükselmesi nedeni ile ölebileceklerini belirtmişti.

İkinci kez anne olan ünlü yıldız Yeliz Yeşilmen ise doktorların zararlı bulduğu bu adeti uygulayacağını açıkladı.

Ali Uğur Akbaş'la olan evliliğinden doğan ikinci çocuğunu ağustos ayının son günlerinde kucağına alan oyuncu Yeliz Yeşilmen, 40'ı çıkan oğlu için okunacak olan duayı ve yapacağı tuzlama işlemini sosyal medya hesabından duyurdu.

Bebeklerin terinin kokmaması adına uygulanan ancak zararlı olduğu doktorlar tarafından defalarca belirtilen bu uygulamayı sosyal medya hesabından duyuran Yeliz Yeşilmen, takipçileri tarafından da eleştirildi. İşte Yeliz Yeşilmen'in o mesajı ve doktorların konuyla ilgili uyarısı: "Bugün Allah'ın izniyle 40 günlük olduk.40 yıkaması ve duamız ve tuzlama işlemi yapılacak."

UZMANLAR NE DİYOR?

Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi çocuk sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nejat Narlı, Çukurova kentlerinde bazı ailelerin yeni doğan bebebekleri doğar doğmaz tuzladığını, bu yüzden bir çok bebeğin sıvı kaybından beyin kanaması geçirip öldüğünü söyledi.

Yeni anne adaylarını uyaran Prof. Dr. Nejat Narlı, bebeklerin çevreden duyulan bilgilerle değil, bir sağlık kuruluşundaki doktor tavsiyesi ile büyütülmesi gerektiğini vurguladı. Yeni doğan bebekleri genellikle aile büyüklerinin tavsiyesiyle tuzlandığını belirten Prof. Dr. Narlı şöyle dedi:

"Yeni doğan bebekler, aile büyükleri tarafından tuz veya zeytin yağı ile birlikte ovulup banyo ettirilerek ağız, koltuk altı, kasık, dahil tüm vücuda sürülerek tuzlanmaktadır. Ne yazık ki ciltten emilen aşırı miktarda tuz, ciddi ve hayatı tehdit eden hipernatremi (kanda tuz oranının yükselmesi) ile sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle yaşamını yitiren bebekler bulunuyor. Bebeğinizi kesinlikle tuzlamayınız."

Kaynak: Hürriyet

 • 7
 • 43
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015
Magazin Gündeminden Başlıklar: 09 Ekim 2015

''Genetik olarak şanslıyım''

İki çocuk annesi Yasemin Ergene Özilhan katıldığı her davette 'Nasıl böyle formda kalıyorsunuz?' sorusuna cevap verdi.

Sırrını söyleyen güzel oyuncu ' Genetik olarak şanslıyım. Unlu mamullerden uzak duruyorum. Sebze ve protein ağırlıklı besleniyorum. Düzenli spor yapıyorum. Ödeme karşı kiraz sapı, mısır püskülü, maydanoz ve karanfili kaynar suda bekletip içiyorum.'

Yasemin Ergene uzun süre aşk yaşadığı Anadolu Holding Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Özilhan'la 2011 yılında evlenmişti.

BİZE ULAŞIN