Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014

 • 1
 • 24
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014

Meryem Uzerli'ye jest üzerine jest

Yeni dizisi için Dubaili MB3 kanalı ile anlaşan Meryem Uzerli'ye Arap patronlarından jest üzerine jest yapıldı. 2 milyon dolara projeye 'evet' diyen Uzerli'ye, 1.5 milyon dolarlık bir de ev hediye edildi.

Tükenmişlik sendromuna yakalanıp Almanya'ya kaçan ve burada kızı Lara'yı dünyaya getiren Meryem Uzerli'nin dönüşü 'muhteşem' olacak! Kendisine yapılan sayısız teklif arasından en sonunda birine 'evet' diyen Alman oyuncu, Dubaili bir firmayla el sıkıştı. Meryem Uzerli'nin, Türk-Dubai ortak yapımı dizisi için tanıtım çalışmaları başladı.

KESENİN AĞZINI AÇTILAR
Dubali MB3 kanalının yetkilileri de önümüzdeki hafta ülkelerinde ağırlayacakları güzel oyuncu için kesenin ağzını açtı. Yetkililer, 2 milyon dolar ücret karşılığında ikna ettikleri Meryem Uzerli'ye yine 1 buçuk milyon dolarlık bir de residence daire hediye etti.

ÜLKEDE ŞİMDİDEN OLAY YARATTI
Alman oyuncuya, Dubai Marina'daki lüks dairenin yanı sıra son model bir de cip tahsis edildi. Dizinin tanıtım toplantısı için Dubai'ye gidecek ve dünya basını önünde anlaşma imzalayacak olan Meryem Uzerli'nin ziyareti, şimdiden olay oldu. Arap hayranları, Uzerli'ye sosyal medya aracılığıyla ulaşarak "Seni görmek için sabırsızlanıyoruz" dedi.

SPONSOR SAVAŞLARI
Meryem Uzerli'nin Dubai ziyareti, ülkedeki firmalar arasında da 'sponsorluk savaşı' başlattı. Alman oyuncunun katılacağı törende kendi kıyafetlerini giyip mücevherlerini takmasını isteyen markalar, binlerce dolarlık sponsorluk tekliflerinde bulundu. Hatta Meryem Uzerli'nin kızı Lara'yı giydirmek için bile çocuk firmaları harekete geçti.

Kaynak: Takvim

 • 2
 • 24
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014

Davut Güloğlu eski sevgilisinden şikayetçi oldu

Şarkıcı Davut Güloğlu ile 'şiddet uyguladı' diyen üniversiteli sevgilisi Pelin Subay'ın arasındaki kavga sertleşiyor. Mahkemeye giden Güloğlu, Subay'dan şikayetçi oldu.

Şarkıcı Davut Güloğlu ve ayrıldığı sevgilisi Pelin Subay'ın arasındaki 'şiddet' kavgası büyüyor. Subay'ın mahkemeye başvurarak eski sevgilisi Güloğlu'nun kendisine şiddet uyguladığını ileri sürmesinin ardından Güloğlu da dün savcılığa giderek, mahkemenin daha önce verdiği 'kendisi aleyhinde konuşma yasağı'na uymayan Subay'ın hapisle cezalandırılmasını istedi. Güloğlu, "Sanki 8 yıldır tanıdığım bir insan gitmiş, bir canavar gelmiş. Bu ülkede, döven, kıran ve döken bir adam olarak gösterildim" dedi.

KARARI HATIRLATTI
Dün avukatı ile birlikte Çağlayan'daki Adalet Sarayı'na gelen Davut Güloğlu, kendisi aleyhinde televizyon ve sosyal medya üzerinden açıklamalar yapan Subay'dan şikayetçi oldu.

HAPSİNİ TALEP ETTİ
Güloğlu, bununla ilgili 22 Ağustos tarihli mahkeme kararını hatırlatarak Subay'ın kendisine yönelik 'şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşüren davranışlarda bulunmamasına ve 6 ay süre ile iletişim araçlarıyla veya sair surette rahatsız etmemesine' karar verildiğini belirtti. Pelin Subay'ın mahkemenin bu kararına aykırı davrandığını öne sürdüğü dilekçesinde Güloğlu, Subay'ın televizyonlarda verdiği röportajların bilirkişi tarafından incelemesini ve ardından da şüpheli hakkında zorlama hapsine hükmedilmesini talep etti.

 • 3
 • 24
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014

Kerem Göğüş'e suç duyurusu

Daire satma vaadiyle 70 kişiyi mağdur ettiği öne sürülen Kerem Göğüş ile beş şirket yetkilisi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Oyuncu Wilma Elles'in sevgilisi Göğüş Yapı Turizm ve İnşaat Sanayi A.Ş'nin sahibi Kerem Göğüş'ün başı İstanbul Beşiktaş ve Taksim'deki sattığı daireler yüzünden derde girdi. Çoğunluğu doktor olan 70 kişiyi mağdur ettikleri ve yaklaşık 50 milyon lira haksız kazanç elde ettikleri öne sürülen Göğüş ve 5 şirket yetkilisi hakkında "örgüt kurarak çete halinde nitelikli dolandırıcılık yapmak" ve "emniyeti suiistimal" gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

İddiaya göre kendisi ve şirketi hakkında çok sayıda icra dosyası bulunan Göğüş, arsası alınmamış veya ruhsat aşamasına gelmemiş projeleri maket üzerinden satarak çok sayıda kişiyi mağdur etti. Göğüş'ün bazı projelerin isimlerini değiştirerek yeni lansman yapıp, aynı kapı numaralarını birden fazla kişiye vermesi ise bardağı taşırdı.

PARALARI PEŞİN ALDI
Bankalar ve vatandaşlar alacakları için Göğüş'ün tüm mallarına haciz konulması için işlemlere başladı. Projenin maketinden daire satın alan vatandaşlara, "Arsa sahipleriyle anlaşamadık" denildi. Mağdurların bir kısmı paralarını geri almak için dava açarken, bir kısmı ek paralar karşılığında, "başka projelere" kaydırıldı. Ancak aradan 1.5 yıl geçmesine rağmen proje ve inşaat ruhsatı alınmadığı halde, satış işlemlerine devam edildiği belirlendi. Adları değiştirilerek yeniymiş gibi sunulan projeler, eski müşterilerle yenilerini karşı karşıya bıraktı. Reklam kampanyasında Sertar Ortaç, Tarkan, Meltem Cumbul gibi isimlerin Göğüş'ün projelerinden daire satın aldıkları iddia edilerek, alıcıların yanıltıldığı ortaya çıktı.

Göğüş Yapı tarafından mağdur edilenlerin sayısının 70'e çıktığı kaydedildi. Şikayet dilekçelerinde, aynı dairenin birden çok kişiye satıldığı, anlaşma bedellerinin vatandaştan peşin alındığı, hemen hemen hiç kimseye teslimat yapılmadığı iddia edildi. Birçok gayrimenkulünde hacizler, tedbir ve ipotek bulunan şirketin borca batmış halde göründüğü belirlendi.

 • 4
 • 24
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014

Aşklarını Instagram'da ilan ettiler

Gazetecilere yan yana görüntü vermeyen Özge Ulusoy ile Hacı Sabancı, birlikteliklerini Instagram hesaplarından ilan ediyor.

Yaklaşık 1 buçuk yıl süren ilişkilerini 2013 sonunda bitiren Özge Ulusoy ile Hacı Sabancı, yaz aylarında birbirlerine ikinci şansı verdi. Aylardır birlikte olmalarına rağmen gazetecilerin karşısına birlikte çıkmayan ikili, aşklarını sosyal medyadan duyurmayı tercih ediyor. Özge Ulusoy ile Hacı Sabancı, dün de kural bozmadı. Geçtiğimiz ay Sabancı, güzel aşkıyla çıktığı tatilde sualtında bacaklarını çekerek Instagram hesabında yayınlamıştı. Sosyetik playboy, geçtiğimiz gün de Boğaz'da yaptığı yat sefası sırasında çektiği selfie'yi paylaştı. Hacı Sabancı'dan 3 saat sonra ise Özge Ulusoy yine denizin ortasında çektiği selfie'yi Instagram'da yayınlayarak "Hacı ile yan yanayız" mesajı verdi.

 • 5
 • 24
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014

"Aman çekmeyin annem kızar"

Defne Samyeli ve Emre Alkin, çocuklarıyla Bebek'te dolaştı. Alkin'in oğlu, 'Aman çekmeyin annem kızar' diyerek saklandı.

Defne Samyeli, sevgilisi Emre Alkin ile birlikte Bebek'te görüntülendi. Evlilik hazırlıkları yapan ikili, ilk evliliklerinden olan çocuklarını bir araya getirerek tanıştırdı. Alkin'in oğlu, gazetecileri görünce babasının arkasına saklandı. Fotoğraflarını çeken gazetecilere "Aman çekmeyin annem bana çok kızar" diyen delikanlı, böylece Emre Alkin'in ilk eşinin Samyeli ile olan beraberliğine onay vermediğini ilan etmiş oldu.

Kaynak: Takvim

 • 6
 • 24
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014

Evlilik sorusu güldürdü

Harun Tekin ile Melisa Sözen, önceki akşam Asmalımescit'teydi. Yeni yılda nikah masasına oturacakları konuşulan ikili, konuyla ilgili soru üzerine gülmeye başladı.

 • 7
 • 24
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014
Magazin gündeminden başlıklar: 21 Ekim 2014

13 şarkısı listede

Ebru Gündeş'in beş gün önce çıkardığı albümü 'Araftayım' büyük ilgi gördü. TTNET müzik listesine 13 parçayla giriş yapan şarkıcı, albümle aynı adı taşıyan şarkısıyla da birinci sıraya yerleşti.

BİZE ULAŞIN