Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir kez yemek bile yetiyor…

keskin tadından ve acılığından dolayı çiğ olarak tüketilemeyen sebzeler arasındadır. Kudret narının sağlık açısından olan faydaları oldukça fazladır. Özellikle bu sebepten dolayı kudret narı nasıl yenir sorusunun cevabını bilmek gerekir. Kudret narının faydalarından en iyi şekilde yararlanmak isteyenlere işte kudret narı nasıl yenir sorusunun cevabı…

Bir kez yemek bile yetiyor…

'KARELA' OLARAK BİLİNİYOR

Hindistan'da karela olarak bilinen, dünyanın dört bir yanındaki tropikal ve alt tropikal bölgelerde bulunur. Kudret narı çeşitli kabak ve su kabakları içeren kabak ailesine veya kabak ailesine aittir. Kudret narının sindirim sistemi hastalıkları ve dolaşım sistemi hastalıklarına birçok yararı olduğu bilinmektedir.

Bir kez yemek bile yetiyor…

NASIL YENİLİR?

Sağlığımıza bu kadar faydalı olan kudret narının nasıl yendiğini de bilmek gerekmektedir. nasıl yenir sorusunun cevabı oldukça basittir. Kudret narının faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmek için sağlıklı pişirme tekniklerini denemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Bir kez yemek bile yetiyor…

Kudret narını kızartma veya marmelat olarak tüketmek sağlık açsından herhangi bir fayda sağlamayacaktır. nasıl yenir sorusunun cevabını arayanlara işte Kudret narı nasıl yenir?

Bir kez yemek bile yetiyor…

İÇİNDEKİ ACIMSI SIVIYI AZALTMAK İÇİN…

Kudret narının içeriğinde acımsı bir sıvı barındırır. Bu acıyı azaltmak adına kudret narını pişirirken bazı sebzelerle birleşim oluşturmanız, yemeğin acısını azaltmaya yardımcı olacaktır. Soğan, patates ve domates gibi sebzelerle kudret narını pişirebilirsiniz. Kudret narını pişirmeye başlamadan önce aşağıda vermiş olduğumuz nasıl yenir sorusuna cevap niteliğinde olan kudret narı pişirme tekniklerine göz atabilirsiniz.

Bir kez yemek bile yetiyor…

KUDRET NARININ ACISI NASIL AZALTILIR?

Kudret narını düzgün bir şekilde kazın

Tüm tohumları çıkarın, özellikle de büyük olanları

Düzgün bir şekilde yıkayın, tuzla beraber marine edin ve en az yarım saat boyunca bir kenara bırakın

Kudret narının suyunu sıkın.

Aşırı tuzun temizlenmesini sağlayarak düzgün bir şekilde yıkayın

Bir kez yemek bile yetiyor…

Kesilmiş parçaları su ve limon karışımında kaynatın.

Kudret narını demirhindi suyunda en az yarım saat bekletmekte pişirirken oldukça yardımcı olacaktır.

Kudret narının içerisindeki aşırı acı tat azaldığında bu sebzeyle pişirmek kolaylaşır.

Aromatik baharatlar ve diğer sebzelerle birlikte pişirildiğinde bu yemeğe hayran kalabilirsiniz.

Sadece lezzeti değil kudret narını tüketmek sağlık açısından da müthiş faydalar sağlayacaktır. Lezzetinin yanı sıra muhteşem faydaları yanınıza kar kalacaktır.

Bir kez yemek bile yetiyor…

nasıl yenir sorusunun cevabını birkaç tarifle de sizlere açıklayalım. İşte kudret narı nasıl yenir sorusuna cevap olarak araştırdığımız enfes tarifler…

BİZE ULAŞIN