Türkiye'nin en iyi haber sitesi

şaşırtıcı 10 kullanım alanı

Tuzun şaşırtıcı 10 kullanım alanı

Yüzlerce yıldır insanlar temizlik amacıyla evlerinde tuz kullandı. Bu eşsiz madde toksik etkilere neden olmaz ve bu da insanların evlerinde bulunan farklı şeylerin dezenfeksiyonu ve temizlenmesi için ona güvenmelerinin nedeni olmuştur.

Tuzun şaşırtıcı 10 kullanım alanı

Bugün, tuz çok ucuz ve özellikle ticari temizlik ürünlerinin zararlı kimyasal maddeler içerdiğini bildiğimiz için tuzu temizlikte kullanmamamız için hiçbir neden yok.

Tuzun şaşırtıcı 10 kullanım alanı

İŞTE TUZUN MUCİZEVİ FAYDALARI

TUZ KARINCA YAYILMASINI ÖNLER

Karıncalarınızı kapılarınızdan, pencerelerinizden ve depo dolaplarınızdan korumak için doğal bir yol arıyorsanız, tuza güvenebilirsiniz. Karıncaların ev / mutfağınıza girmek için kullandığı pencerelere ve diğer alanlara biraz tuz serpin. Tuzu bu şekilde kullanırsanız, evinizdeki nem seviyesini de düşüreceksiniz.

Tuzun şaşırtıcı 10 kullanım alanı

DOĞAL BAKIR , GÜMÜŞ VE PİRİNÇ PARLATICI OLARAK TUZ

Gümüş, bakır ve / veya pirinç süslemeleriniz varsa, kesinlikle onları her seferinde tuzla temizlemeniz gerekecektir. Bakım yapılmadan bırakılırsa, renk kaybetme eğilimi gösterirler. Bu sorunu önlemek için tuz kullanabilir, çünkü bu etkili ve basit bir çözümdür. Sadece tuz ve elma sirkesi içeren bir karışım oluşturun ve parlaklaşana kadar yüzeyleri silin. Bu doğal karışımın yardımıyla kir ve lekeleri giderirsiniz.

Tuzun şaşırtıcı 10 kullanım alanı

EVİNİZ VE ARACINIZ İÇİN DOĞAL TEMİZLEME MADDESİ OLARAK TUZ

Birkaç çorba kaşığı tuz ve bir galon yaklaşık 2-3 litre su alın ve karıştırın. Pencereleri temizlemek ve kalıcı lekeleri ortadan kaldırmak için bu karışımı kullanabilirsiniz. Cilalayın ve doğal görünümlerini elde edene kadar pencereleri temizleyin. En iyi yanı, elde ettiğiniz parlaklıkların uzun süre sürecek olmasıdır. Buna ek olarak, otomobilinizin camlarını temizlemek için aynı çözümü kullanabilirsiniz.

Tuzun şaşırtıcı 10 kullanım alanı

LAVABONUN TIKANIKLIĞINI GİDERİP TEKRAR PARLATACAK

Biraz sıcak suya 1 yemek kaşığı su dökün doğrudan mutfağınızda veya lavabonuzda kullanın. Tıkanma ve aşırı kokuya neden olan gres birikimi tuz ile çözülür.

Tuzun şaşırtıcı 10 kullanım alanı

CİLDİNİZİ GENİŞLETİN

Ayrıca, muhteşem bir gençleştirici banyo fırçası oluşturmak için tuz kullanabilirsiniz. Tuz ve lavanta yağını veya zeytinyağını birleştirin. Bu çözümü vücudunuzda kullanın, birkaç dakika bekleyin ve ılık suyla temizleyin. Tuz sayesinde, cildiniz daha genç gözükecek ve hızlı ve etkili şekilde ölü derilerden kurtulabilirsiniz.

Perdelerinizin ve halılarınızın renklerini tazeleyin evinizdeki kilim ve perdelerin renklerini canlandırmak ve onları yeni gibi yapmak istiyorsanız, bu tuz esaslı çözümü kullanabilirsiniz. Sonuçları görmek için yalnızca bir yıkamaya ihtiyacınız olacaktır. Bir bez alın ve tuzlu suya (konsantre) yerleştirin. Bundan sonra halı, kilim ve perdeleri bu suya batırılmış bezle ovun. Birçok kişi bu çözeltinin ticari deterjanlarla çıkarılamayan kir ve lekeleri kaldırabileceğini iddia ediyor.

BİZE ULAŞIN