Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a gittiği için pişman mı? Avcı açıkladı

'a sezon başında büyük umutlarla gelen ancak beklenen başarılı grafiği yakalayamayan , özel bir röportaj verdi. Son dönemde adı birçok kulüple anılan Avcı, gelecek planlarından şampiyonluk yarışına, Beşiktaş günlerinden yabancı sınırına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Beşiktaş'a gittiği için pişman mı? Avcı açıkladı

Son olarak 'ı çalıştıran birbirinden önemli değerlendirmelerde bulundu.

Corona virüsü sonrası yeniden başlayacak olan 'i yorumlayan Avcı, "iptal olan çok az lig var ama haziran ayı içerisinde birçok lig başlıyor. Aslında takımlar bugüne kadar, bu süreci nasıl geçirdi buna bakmak lazım. Biz ekip olarak yurt içi ve yurt dışında bizim başımıza gelseydi nasıl bir durum olurdu diye araştırmalar ve çalışamalar yaptık.

Beşiktaş'a gittiği için pişman mı? Avcı açıkladı

Öncelikle sporcular kendi evlerinde bu çalışmaları yaptılar. Şu anda da gruplar halinde takım oyunun içinde çalışmalar yapıyorlar. Bu zamanı fiziksel ve zihinsel olarak iyi geçiren, yağ-kilo ölçümlerini doğru yapan, mental anlamda buna hazır, organizasyonu iyi olan bir adım önde olacak ama maçlar oynandıktan sonrada karar vermemiz daha net olacaktır" diye konuştu.

Beşiktaş'a gittiği için pişman mı? Avcı açıkladı

"ORGANİZASYONU İYİ OLAN TAKIMLAR BU SÜREÇTE ÖNE ÇIKACAK"
Corona virüsünden sonra saha içi ve saha dışında sistemini iyi kuran takımların bu süreçten daha az hasarla çıkacağını dile getiren tecrübeli teknik adam, "Takım çalıştırıyor olsaydım daha sağlıklı ve doğru bir karar verebilirdim. Oyuncularla birlikte hareket ettiğiniz için bu durum için daha net konuşulabilir. Şu an dünyada da yaşanmamış bir durum var. Herkes bunu deneyerek sonucunu görecek. ligine bakıldığında veri olarak oynanan süreçle bu süreç arasında bir fark yok. Burada da takım ve saha organizasyonları iyi olan takımlar bu süreçte daha da öne çıkacak" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'a gittiği için pişman mı? Avcı açıkladı

"ÖZ KAYNAK DÜZENİNE YATIRIM YAPILMALI"
Pandemi sürecinin ekonomisine vereceği zararları herkesin bildiğini dile getiren , "Bundan sonraki sürecin çok daha sağlıklı devam edebilmesi için kulüplerin şirket mantığıyla yönetilmesi gerekiyor. Kısa, orta ve uzun vadeli planlar yapılmalı.

Beşiktaş'a gittiği için pişman mı? Avcı açıkladı

Ülke futbolunda ödeme zorluğunun yaşandığı bir dönem yaşıyoruz. Bundan sonra öz kaynak düzenine yatırım yapabilirsen, bunu doğru geliştire bilirsen bunu yukarıda net bir şekilde oynatabilirsen, yarışırken yapabilirsen ki bunu yapıyor ve en çok genç oyuncu oynatan lig o zaman sende başarılı olabilirsin. Ligimizde şampiyonluğa oynayan takımların yaş ortalaması belli. Bu durumu kısa vadede olmasa da orta ve uzun vadede çevirebilecek fırsatlar var" dedi.

Beşiktaş'a gittiği için pişman mı? Avcı açıkladı

AVCI, ŞAMPİYONLUK YARIŞINDAKİ TAKIMLARI DA DEĞERLENDİRDİ
Şampiyonluk yarışındaki 4 takımı da değerlendiren Avcı, "Bu dönemde 10 haftalık bir süreç geçti. Bu dönemi takımların teknik-taktik olarak nasıl geçirdiği çok önemli. Bireysel oyuncu üzerinden değil de müsabakaların normal seyrinde de oyuncular sakatlanabiliyor. 'da da buna benzer bir durum var, geçen sezon da ile biz yaşamıştık. Bugün seyirci çok önemli bir güç. Trabzonspor şu an lider, uzun zamandır buna odaklanmış bir halde ve son yıllarda da önemli bir ivme kazandı. Galatasaray'ın böyle bir kültürü var, Başakşehir de son iki sezondur yarışan bir takım.

Beşiktaş'a gittiği için pişman mı? Avcı açıkladı

Sivasspor ise önemli bir çıkış yaptı ve hala yarışın içerisinde. Yarışta takım ismi vermektense saha organizasyonu, kadro derinliği iyi olan ve bu 10 haftalık süreci iyi geçirmiş takımın ön plana çıkacağını düşünüyorum. Oynanacak 2-3 haftalık süreçteki oyun yarışta gidişatı belirleyebilir. ve Trabzonspor için seyirci önemli bir güç ve seyircisiz dönemde önceden yaşamış birisi olarak daha avantajlı. Sahaya ne kadar bağlı kalacağı da önemli çünkü alınan sonuçlardan sonra duygulara göre mi hareket edilecek bunu ilerleyen haftalarda göreceğiz" açıklamasında bunuldu.

SON DAKİKA