Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan açıklaması

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton forması giyen , corona virüsü (Covid-19) salgını sebebiyle 2021 yılına ertelenen ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bu durumun Türkiye A Milli Futbol Takımı'na yaradığını belirten Tosun, "Sakatlığı bulunan Dorukhan, Cengiz, ben ve Yusuf'a yazık olacaktı. Bizim için büyük fırsat oldu" ifadelerini kullandı. Tosun, Beşiktaş kariyeri ve Süper Lig'deki şampiyonluk yarışı hakkında da çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Cenk Tosun'dan EURO 2020 açıklaması

Skorer'e konuşan Tosun, "Crystal Palace'ta kiralık oynadım. Kiralık süresi 31 Haziran'a kadardı. Benim sakatlığım 31 Haziran'dan çok süreceği için sözleşmemi feshettim. Everton doktorları beni görmek istedi. Ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Birkaç gün içinde ameliyat oldum" şeklinde konuştu.

Cenk Tosun'dan EURO 2020 açıklaması

İŞTE CENK TOSUN'UN AÇIKLAMALARI:

En büyük hedefim Beşiktaş'ta oynamak, Milli Takım'da kaptanlık yapmaktı. Bunları başardım. En büyük hedefim Premier Lig'de oynamaktı. Çok güzel bir duygu burada oynamak. Dünyanın en hızlı, en tempolu ligi.

Cenk Tosun'dan EURO 2020 açıklaması

"TOSUN PAŞA DEDİLER"

Everton taraftarıyla aramızda çok iyi bağ var. Bu şehirde Liverpool ve Everton var. Derbi günlerinde şehir kırmızı-mavi oluyor. Beni de aralarına çok güzel aldılar. Bana besteler söylediler, 'Tosun Paşa' dediler.

Cenk Tosun'dan EURO 2020 açıklaması

Beşiktaş'taki şampiyonluk senemizde kardeş gibiydik. Gökhan, Caner, Atınç, Tolga Zengin, Olcay hep birlikteydik. Sinemaya giderdik. Ancak burada herkes mesafeli. Herkes ailesiyle vakit geçiriyor burada. Atınç'la her gün görüşüyoruz.

Cenk Tosun'dan EURO 2020 açıklaması

Keşke 2020 Avrupa Şampiyonası oynansaydı da böyle bir pandemi ortaya çıkmasaydı. Ülkemize yaradı. Sakatlığı bulunan Dorukhan, Cengiz, ben ve Yusuf'a yazık olacaktı. Bizim için büyük fırsat oldu.

Cenk Tosun'dan EURO 2020 açıklaması

Böyle bir hayali gerçekleştirdim. Şampiyonlar Ligi'nde iyi işler yaptık. Kendimle gurur duydum. Giderken başka bir hedef daha vardı gözümde.

Cenk Tosun'dan EURO 2020 açıklaması

Mutsuz olduğum için gitmedim. Elime böyle bir şans gelince değerlendirdim. Beşiktaş taraftarıyla aramızda özel bağ vardı. Üçlü çektirdiğimde Şenol hocamın arkamdan öyle bakması beni çok duygulandırdı. Kolay atlatmadım.

SON DAKİKA