Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılınç: Tek başıma olsam Avrupa’ya giderdim ama...

Transferin gözde futbolcusu Emre Kılınç, SABAH'a konuştu. İspanya, Fransa ve Almanya'dan teklifler aldığını belirten Kılınç, "Tek başıma olsam hiç düşünmeden Avrupa'ya giderdim ama kararlarımızı ailemi düşünerek alıyorum, kariyerimi eşimle planlıyorum. İstediğiniz kadar para kazanın, iyi yerlere gidin her şeyden önemlisi mutlu olmak." dedi.

Emre Kılınç: Tek başıma olsam Avrupa’ya giderdim ama...

ekiplerinden Demir Grup 'da forma giyen ve adı sık sık Galatasaray ve Fenerbahçe ile anılan Kılınç, hedeflerine dair önemli açıklamalar yaptı. Sabah'a kouşan Emre Kılınç'ın sözlerinden öne çıkanlar şöyle:

Emre Kılınç: Tek başıma olsam Avrupa’ya giderdim ama...

"TEK BAŞIMA OLSAM AVRUPA'YA GİDERDİM"

'dan beni isteyen birden fazla takım var, bir tanesi yüksek seviye. ve 'dan da teklifler geldi. Tek başıma olsam hiç düşünmeden Avrupa'ya giderdim ama kararlarımızı ailemi düşünerek alıyorum, kariyerimi eşimle planlıyorum. İstediğiniz kadar para kazanın, iyi yerlere gidin her şeyden önemlisi mutlu olmak. Benim bu konudaki kıstasım ise ailemin ve eşimin mutlu olması.

Emre Kılınç: Tek başıma olsam Avrupa’ya giderdim ama...

"HER ŞEYİMİZİ KAYBEDELİM AMA..."

Taraftar futbolun maddi manevi her şeyi. Ancak seyircili oynamak herkesi riske eden bir durum, binlerce insan karşılaşma için bir araya geliyor. Sadece taraftarlar değil çalışan insanlar, görevliler, herkesi düşünmek gerekiyor. Maçlar bir şekilde oynanacak. Önemli olan corona virüsü salgını nedeniyle yaşadığımız bu dönemi iyi bir şekilde atlatmak. Biz malımızı, mülkümüzü her şeyimizi kaybedelim ama annemiz, babamız, eşimiz, çocuklarımız bu süreçten zarar görmeden çıksın.

Emre Kılınç: Tek başıma olsam Avrupa’ya giderdim ama...

"İDOLÜM MESSI"

Benim idolüm Lionel Messi. Onunla aynı sahaya çıkar mıyım? Bilemiyorum. Nasip kısmet. Belki gittiğim kulüpte çok iyi performans sergileyeceğim, Avrupa Şampiyonası'nda oynayacağım. Bir sene içinde başaracağım bunu, bilemeyiz. Mert Hakan ile arkadaşlık bağımız çok kuvvetli. Ben konuşurken hep ondan bahsederim, ona da sorsanız o da bahseder. Biz birbirimize hep destek olduk. Sıkıntılar olduğunda da birbirimize sırtımızı dayayarak atlattık. Bugünlere güle oynaya gelmedik.

Emre Kılınç: Tek başıma olsam Avrupa’ya giderdim ama...

"BANA İNANILMAZ KATKILARI OLDU"

Maaşlarında indirime giden arkadaşlarım var büyük takımlarda. Ama yabancıya gidemiyorlar, neden? "Oğlum sen Türk'sün sabret" oluyor. Sivasspor'da ise böyle bir durum yok, kulüp çok iyi yönetiliyor. Sivas'a geldiğimden bu yana Ziya abinin oyun içerisinde bana inanılmaz katkıları oldu. Robinho'yu örnek vermezsem anısına, kariyerine saygısızlık olur. Kone de öyle, bana büyük katkıları var.

Emre Kılınç: Tek başıma olsam Avrupa’ya giderdim ama...

"ŞENOL HOCA BİZİ ÇOK İYİ ANLIYOR"

Lucescu zamanı kadrosunda yoktum ama Şenol hocayla birlikte iletişimin iki seviye atladığını düşünüyorum. Herkes onunla çalışmak ister. Tecrübelerini aktarması bizim için inanılmaz bir artı oldu. Futbolcular Milli Takım'a koşa koşa gidiyor. Eskiden Lucescu zamanı oynayan arkadaşlardan da duyuyorum, "Ortam şu anki kadar güzel değildi" diyorlar. Kulüp takımlarında değil ama Milli Takım'da yerli teknik adamın çok fazla etkisi olduğunu düşünüyorum. Avrupa'da her şeyi teknik ve taktik ile halledebilirsiniz ancak biz futbolu duygularıyla oynayan bir milletiz. Duygu olmadığında hiçbir zaman millet olarak başarıya ulaşamayız. Şenol hoca Anadolu'nun bağrından kopmuş, bizi çok iyi anlıyor.

Emre Kılınç: Tek başıma olsam Avrupa’ya giderdim ama...

KEDİSİ ALEX'LE ZAMAN GEÇİRİYOR

Kılınç'ın kedisinin adı da dikkat çekti. Başarılı futbolcu, corona virüsü nedeniyle lige verilen arada, kedisi Alex'le daha fazla zaman geçirme fırsatı bulduğunu söyledi.

SON DAKİKA