Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vodafone 41. 'ndan kareler

"İstanbul senin, durma koş" sloganıyla 3 kategoride gerçekleştirilen organizasyonun startını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi. 41. 'nu Kenyalı atlet Daniel Kibet parkur rekoru kırarak kazandı.

Vodafone 41. İstanbul Maratonu'ndan kareler

"İstanbul senin, durma koş" sloganıyla koşulan Vodafone 41. , 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu Yakası'ndan start aldı.

Vodafone 41. İstanbul Maratonu'ndan kareler

Organizasyonun startını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy verdi.

Vodafone 41. İstanbul Maratonu'ndan kareler

BAKAN KASAPOĞLU VE MİLLİ SPORCULAR, 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANITI'NI ZİYARET ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vodafone 41. öncesi 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nı ziyaret ederek, milli sporcularla asker selamı verdi.

Vodafone 41. İstanbul Maratonu'ndan kareler

Bakan Kasapoğlu, maratonun başlangıcı öncesinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün yanındaki anıtı milli sporcular Şahika Ercümen, Serap Özçelik Arapoğlu, Alparslan Yamanoğlu, Elif Güneri, Buse Naz Çakıroğlu, Ahmet Önder, İbrahim Çolak, Cenk İldem, Süleyman Atlı, Atakan Yüksel, Rıdvan Yalçın, Merve Uzun, Furkan Demir, Beytullah Eroğlu, Ayşegül Pehlivanlar, Yasmani Copello Escobar, Tuğba Güvenç ve Salih Korkmaz'la ziyaret etti.

Vodafone 41. İstanbul Maratonu'ndan kareler

Anıtın önünde sporcularla asker selamı veren Kasapoğlu, şehitler için dua etti.

Vodafone 41. İstanbul Maratonu'ndan kareler

Burada bir açıklama yapan Bakan Kasapoğlu, çok güzel bir İstanbul sabahında maratona katıldıklarını aktararak, "Sporcularımızla, kadın-erkek, genç-yaşlı tüm toplumumuzla kıtaları birbirine bağlayacağız. Çok anlamlı, heyecanlı bir gün. Uzun vadeli spor stratejimiz gereği, çok güzel bir spor altyapımızla geleceğe yürüyoruz. Son günlerde bizleri mutlu eden sporcularımızla da bugün bir arada olmaktan ayrıca heyecan duyuyorum. Barış Pınarı Harekatı vesilesiyle ülkemizin, bu şanlı toprakların huzuru için çalışan, mücadele eden kahraman askerlerimizi de buradan saygıyla minnetle selamlıyoruz ve onlara başarı diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Vodafone 41. İstanbul Maratonu'ndan kareler

Start öncesi bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, sporun birleştirici gücüne dikkati çekerek, "Sizlerle beraber olmanın heyecanını, mutluluğu yaşıyoruz. Göğsümüzü kabartan sporcularımız da burada. Sporun birleştiren ruhuyla İstanbulumuza gelen sporculara 'hoş geldiniz', diyorum. Asya'yı Avrupa'ya bağlayacağız, gönülleri bileştireceğiz. Sporun ruhuyla yarınlara gençlerimizle yürüyeceğiz. Tüm katılımcılara başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN