Türkiye'nin en iyi haber sitesi

resmen tanıtıldı! kullananlar dikkat!

Apple, WWDC 2020'de yeni nesil işletim sistemlerinin hepsini tanıttı. iOS 14, iPadOS 14, macOS Big Sur dışında de resmen açıklandı. 'un yeni nesil işletim sistemi olan watchOS 7'de yeni saat kadranları, otomatik el yıkama, yeni ek antrenmanlar, yeni bir işitme sağlığı özelliği gibi yenilikler bulunuyor. Bununla birlikte Apple, kullanımı daha iyi hale getirmek için bir takım değişiklikler daha yapmış. Lafı daha fazla uzatmadan neler olduğuna ve Apple Watch'u ne gibi yeniliklerin beklediğine bakalım.

watchOS 7 resmen tanıtıldı! Apple Watch kullananlar dikkat!

Apple akıllı saatine gelişmiş özelleştirme araçlarının yanı sıra yeni ve güçlü sağlık ve fitness özellikleri ekleyen 'nin ön tanıtımını yaptı. Paylaşılabilen ve keşfedilebilen saat kadranı konfigürasyonlarıyla kişiselleştirme yeni bir seviyeye taşınırken uyku izleme, otomatik el yıkama algılama, dansın da içinde bulunduğu ek antrenman türleri ve yeni bir işitme sağlığı özelliği gibi yenilikler kullanıcıların genel sağlık durumunu daha iyi yansıtmaya olanak veriyor.

watchOS 7 resmen tanıtıldı! Apple Watch kullananlar dikkat!

Ve tüm bu özellikler kullanıcı gizliliğine önem verilerek tasarlanıyor. Bileğinizdeki Harita uygulaması şimdi bisiklet için de yol tarifi sunuyor ve Siri'ye diller arası çeviri özelliği ekleniyor.

watchOS 7 resmen tanıtıldı! Apple Watch kullananlar dikkat!

"'un müşterilerimiz üzerinde yarattığı olumlu etki bize enerji veriyor ve onlara sağlık, sıhhat ve zindeliklerini destekleyen anlamlı yeni araçlar sunmaktan heyecan duyuyoruz," diyen Apple'ın Operasyon Direktörü Jeff Williams sözlerini şöyle sürdürdü: " sunduğu uyku izleme, otomatik el yıkama algılama gibi özellikler, yeni antrenman türleri ve saat kadranlarını keşfetmenin ve kullanmanın yepyeni bir yoluyla kullanıcılarımızın sağlıklı, aktif ve bağlantıda kalmasına yardımcı oluyor."

watchOS 7 resmen tanıtıldı! Apple Watch kullananlar dikkat!

Kadranlar, deneyiminin merkezinde yer alıyor ve kullanıcıların önemli bilgileri bir bakışta görebilmesini ve Apple Watch'larını kişiselleştirebilmelerini sağlıyor. , yeni ebeveynden sörf meraklısına, tenisçiden fotoğrafçıya kadar herkesin kadranı kendi etkinliklerine veya yaşam tarzına uyacak şekilde yapılandırmasını sağlayan kombinasyonları keşfetmenin ve paylaşmanın yeni yollarını sunuyor.

watchOS 7 resmen tanıtıldı! Apple Watch kullananlar dikkat!

Komplikasyonlar da dahil olmak üzere sonsuz biçimlerde özelleştirilebilen ve kişiselleştirilebilen kadranlar, Mesajlar veya Mail üzerinden paylaşılabiliyor, App Store üzerinden ve hatta web sitelerinde ve sosyal medya kanallarında sunulan bağlantılardan keşfedilebiliyor.

watchOS 7 resmen tanıtıldı! Apple Watch kullananlar dikkat!

daha fazla kişiselleştirme ve favori uygulamalara daha fazla erişim için kadranlar konusunda güncellemeler sunuyor. Chronograph Pro, sabit bir mesafenin kat edilme süresine göre hızı hesaplamaya yarayan bir takometre içeriyor. Fotoğraflar kadranı renk filtreleri sunuyor ve kalın X-Large kadrana şimdi zengin bir komplikasyon eklenebiliyor.

watchOS 7 resmen tanıtıldı! Apple Watch kullananlar dikkat!

Geliştiriciler artık tek kadranda uygulama başına birden fazla komplikasyon sunabiliyor. Örneğin Glow Baby uygulaması yeni ebeveynlerin biberonla besleme, emzirme, süt sağma istatistiklerini ve uyku sürelerini takip etmelerine yardımcı olan birden fazla komplikasyonu gösterebiliyor. Dawn Patrol ise sörfçülere favori sörf konumlarındaki gelgit, rüzgar hızı ve su sıcaklığı bilgilerini gösterebiliyor.

SON DAKİKA