Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baykal: TSK gereğini yapar

Baykal: TSK gereğini yapar
CHP lideri Deniz Baykal, partisini grup toplantısında kamuoyunun gündemine bomba gibi düşen 'demokrasiye komplo planı iddiasıyla ilgili olarak konuştu.
Baykal: TSK gereğini yapar
Baykal, belgenin kim tarafından hazırlandığının derhal tespit edilmesini isteyerek, konuyu dikkatle izlediklerini söyledi.
Baykal: TSK gereğini yapar
"Genelkurmay'da hazırlandığı iddia edilen belge konusunu dikkatle izliyoruz. Gerçeğin derhal ortaya çıkmasını istiyoruz. Üç ihtimal var. Bir, Genelkurmay resmi bir belge hazırlamıştır. İki, Genelkurmay'ın emri dışında ama Genelkurmay içerisinde bir belge hazırlanmıştır. Üç, Genelkurmay'ın tamamen dışında sahte bir belge hazırlanmıştır.
Baykal: TSK gereğini yapar
Hangi ihtimalin doğru olduğu derhal ortaya çıkarılmalıdır. Benim hakkımda da, kızımın yurtdışında parası olduğuyla ilgili belghe yayınlandı. Belgenin sahte olduğu ortaya çıktı. Benim hakkında hazırlanan sahte belgenin kim ve ne için hazırladığı ortada kaldı. Bir sürü önce CHP hakkında yurt dışından yardım aldığıyla ilgili belgeler yayınlandı. Bunun da sahte olduğu ortaya çıktı. Oyun içinde oyunlar yaşanıyor. Genelkurmay Başkanı bunun sorulması bile hakarettir demiş. Çok memnun oldum, takdir ediyoruz. Kalıyor iki ihtimal. Dün yapılan açıklamada Genelkurmay içindeki birimlerin böyle bir belge hazırlamadığı açıklandı.
Baykal: TSK gereğini yapar
Ama Genelkurmay'a mensup kişilerin böyle bir belge hazırlamadığını ifade etmeye yetmiyor. Bunun da olmadığı ortaya çıkarılmalı. Olursa gereği yapılmalıdır. TSK gereğini yapar, kuşkumuz yoktur. Eğer bu belgenin sahte olduğu ortaya çıkarsa, asıl o zaman Türkiye'de herşey yeniden düzenlenir. Böyle bir tarihi dönüm noktasının eşiğindedir. Bu olay derhal aydınlığa kavuşturulmalıdır. Belge derhal neredeyse gelmelidir. Altındaki imza sahte midir tespit edilmelidir." (İHA)
SON DAKİKA