Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin ünü yurt dışına taştı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık AŞ'nin en uzun rotalarından - arasında sefer yapan , yabancı turistleri de ağırlıyor. Tren, yerli ve yabancı turistlerin yoğun talebiyle seferlerini sürdürüyor. Ankara'dan başlayıp Kars'ta son bulan Türkiye'nin en eski hatlarından Doğu Ekspresi ile yolculuk 25 saatte tamamlanıyor.

Doğu Ekspresi'nin ünü yurt dışına taştı

Yerli ve yabancı turistler, biletleri günler öncesinden satışa çıkan trende yer bulmakta zorlanıyor. 'dan Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum güzergahını izleyen , bin 310 kilometre yol aldıktan sonra 'a varıyor. - İngiliz Hargrave: - "Herkese ve İngiltere'deki arkadaşlarıma, bütün yabancı turistlere bu seyahati tavsiye ediyorum" - Londra'dan gelen Hamleci: - "Son zamanlarda da haberlerde gördüğüm Doğu Ekspresi ile Kars'a yolculuktu. İlgimi çekti, ilk fırsatta biletimi alıp yolculuğa çıktım. Çok güzel ve keyifli bir seyahat Türkiye'miz kadar güzel bir memleket yok"

Doğu Ekspresi'nin ünü yurt dışına taştı

Yerli ve yabancı turistler, biletleri günler öncesinden satışa çıkan trende yer bulmakta zorlanıyor. 'dan Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum güzergahını izleyen , bin 310 kilometre yol aldıktan sonra 'a varıyor.İngiltere, Fransa, Irak, Almanya gibi ülkelerden gelen yabancı turistler de fenomen olan Doğu Ekspresi treni ile Kars'a seyahat ediyor. Eğlenceli vakit geçiren turistler kimisi oyun, kimisi müzik dinliyor,

Doğu Ekspresi'nin ünü yurt dışına taştı

"HERKESE TAVSİYE EDİYORUM"

İngiltere'nin başkenti Londra'dan seferini duyan Stephen Hargrave, yolculuk yapmak üzere 'ya gelenlerden. Ankara'dan tren biletini alan Hargrave, Doğu Ekspresi ile yolculuk yaparak 'a ulaştı. İngiliz Stephen Hargrave, AA muhabirine, geçen yıl Türkiye'ye geldiğini ve İzmir'i gezdiğini ifade ederek "Türkiye'ye geldiğimde İzmir tarafına gittim, çok farklı bir Türkiye görmüştüm ama şimdi gördüğüm Türkiye ondan tamamıyla farklı bir Türkiye.

Doğu Ekspresi'nin ünü yurt dışına taştı

BÜTÜN ARKADAŞLARIMA BU TURU TAVSİYE EDİYORUM

ile eğlenceli bir yolculuk yaptığını, İzmir'de görmediği karı yolculuk sırasında gördüğünü anlatan Hargrave, şöyle konuştu: "Bu seyahatte hem kar görebiliyorum hem ırmak suları hem de dağları görebiliyorum dolayısıyla çok farklı bir manzarayla karşılaştım ve 'a gitmek için çok sabırsızlanıyorum. Herkese ve İngiltere'deki arkadaşlarıma, bütün yabancı turistlere bu seyahati tavsiye ediyorum.

Doğu Ekspresi'nin ünü yurt dışına taştı

Bir ülkenin turistlik yerlerini görmek çok kolay ama alışmışın dışına çıkılması çok farklı şeyler gösteriyor insana. Bunu yaptığım için de mutluyum. 'ta tarihi geçmişi olan bir yer hem onu görebilmek hem de onu yaşayabilmek çok güzel."

Doğu Ekspresi'nin ünü yurt dışına taştı

Londra'dan gelen Lale Hamleci ise popüler olan 'yle seyahat için yola çıktığını ve çok mutlu olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

Doğu Ekspresi'nin ünü yurt dışına taştı

"Uzun zamandan beri Türkiye'ye geliyorum hep 'a gelmek istedim. Son zamanlarda da haberlerde gördüğüm ile Kars'a yolculuktu. İlgimi çekti ilk fırsatta biletimi alıp yolculuğa çıktım çok güzel ve keyifli bir seyahat.

BİZE ULAŞIN