Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün en çok okunan 20 haberi

 • 1
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, sokak teröristlerinin kapattığı yolu açmayan HDP'li belediyeye resmi yazı göndererek, "Derhal iş makinelerinizle yolu açın aksi takdirde araçlarınıza el konulacaktır" dedi.

Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, teröristlere net tavrını kararlılıkla sürdürürken, yaşanan olaylara da tepkisiz kalmıyor.

İlçede vatandaşların kullandığı yolun teröristlerce trafiğe kapatılmasının ardından harekete geçen Kaymakam Güntepe, Beytüşşebap Belediyesi'ne resmi yazı gönderdi.

Söz konusu belgede, kapatılan yolun derhal trafiğe açılması konusunda ifadeler bulunurken, aksi takdirde iş makinelerine el konacağı ve yolun Kaymakamlık araçlarınca trafiğe açılacağı yönünde uyarılar yer aldı.

 • 2
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Hayatını kaybeden 9 Suriyeli mültecinin cenazesi İzmir Bayraklı'daki kimsesizler mezarlığında toprağa verildi.

Suriyeli mültecilerin cenazesine imamdan başka kimse katılmıyor.

35 yıllık imam Ahmet Altan, en zor görevlerden birini yerine getirmek üzere. Selâmını verdiği cenaze henüz 2 yaşında. O, ailesiyle birlikte umut yolculuğuna çıkan Suriyeli bir mülteci. Resmi belgede hakkında düşülen not 'kimliği meçhûl cenin'…

Altan, cenazesiyle bir başına… Arkasında namaza duran hiçbir cemaat yok. Dua etmekte zorlanıyor. Zaten, çok fazla da dayanamıyor. Cebinden çıkardığı kâğıt mendille gözyaşlarını siliyor. Duaya geçmeden İmam Altan'ın ağzından tek bir cümle dökülüyor: Çocuk olunca dayanmak çok zor.

8 cenaze daha var. Onlar da cemaatsiz… Saf tutanlar, sırt verenler de imamlar, mezarlık görevlileri. Haklarında yaşları ve yolculuklarının nerede sonlandığı dışında bir bilgi yok. Cansız bedenleri Çeşme, Didim ve Kuşadası'nda bulundu. Yunanistan'ın Sakız Adası'na geçmeye çalışırken boğularak hayatlarını kaybettiler. 9 Suriyeli mültecinin cenazesi Doğançay Mezarlığı'nda toprağa defnedildi. Mezarlığın 412. adasına…

 • 3
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Irak Petrol Bakanlığı Sözcüsü Asım Cihad, son günlerde petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün Irak ekonomisini büyük ölçüde etkilediğini belirterek,"Petrol fiyatlarındaki düşüşten dolayı ülke gelirimizin yüzde 70'ini kaybettik" dedi.

Irak'ın milli ekonomisinin ve birçok alanın büyük zarara uğradığını aktaran Cihad, AA muhabirine Bağdat'taki Petrol Bakanlığı binasında konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ülke ekonomisinin temel ölçüde petrol ihracatına dayandığını dile getiren Cihad, petrol fiyatlarındaki düşüşü global bir konu olarak değerlendiklerini ancak bu durumun Irak gibi petrol üreten ülkeleri vurduğunu ifade ederek, petrol fiyatındaki düşüşün ülkedeki birçok kalkınma projesini de sekteye uğrattığını dile getirdi.

Irak'ın 2016 bütçesinde petrolün varil fiyatının 45 dolara satılmasının düşünüldüğünü belirten Cihad, "Fakat halihazırda anormal bir durumla karşı karşıyayız. Uzmanlar, bu kadar düşüşü beklemiyorlardı. Bu durumun, Irak ve bazı ülkelerin ekonomisini zarara uğratmak için uluslararası siyasi boyutunun da olduğunu düşünüyoruz. Sonuç itibarıyla da durumdan en büyük zararı Irak görüyor" görüşünü savundu.

 • 4
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Denizli'nin transfer şifreleri

Mustafa Denizli'nin "Hafta sonuna kadar bir transfer daha bekliyorum" dediği ve 20-22 yaş grubunda olduğunu söylediği oyuncuyu SABAH açıklıyor: Martin Benitez... 21 yaşındaki Benitez için İndependiente kulübüyle daha önce de görüşen Genel Sekreter Fatih İşbecer Arjantin'e uçtu. Linnes transferinde Molde'yi peşin para kozuyla ikna eden İşbecer'in Buenos Aires'in yolunu tutması,"Bu transferi bitirmeden dönmeyecek" şeklinde yorumlandı. Arjantin kulübüne Martin Benitez'i satın alma opsiyonuyla kiralama teklifi de yapılacak. 21 yaşındaki Tangocu, her iki kanatta ve forvette görev yapıyor. Benitez'in hocası Pellegrino da "Türk idarecilerle bir görüşme olacak" diyerek bu transferi doğruladı. Denizli'nin basın toplantısında "Fransa ve Danimarka'da iki girişimimiz oldu ancak kulüplerini ikna edemedik" dediği oyunculardan birisi Pione Sisto diğeri ise 18 yaşındaki Emre Mor...20 yaşında Uganda asıllı Danimarkalı için Galatasaray 4 milyon Euro verdi ama olumsuz yanıt aldı.

 • 5
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Diyanet'in fetva sitesinde yayınlanan "Öz kızını öperken şehvet duymanın nikaha etkisi olur mu?" sorusu ve buna verilen cevap 8 Ocak'ta Birgün gazetesinin haberi üzerine büyük tepki çekmiş, soru ve cevap silinmiş, ardından site kapatılmıştı.

Kurum soruyu "sabotaj" diye nitelemiş, "Din İşleri Yüksek Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz" savunmasını yapmıştı.

8 Ocak akşamı bir haber kanalında önceden planlanan bir programa katılmayı son anda iptal eden Görmez, o günden bu yana konuyla ilgili olarak ilk kez konuştu.

İSLAMOFOBİK NEFRET İÇERİYOR

Diyanet'in "itibarsızlaştırma kampanyasına" hedef olduğunu söyleyen ve "Bu İslamofobik bir nefret içeren gayri ahlaki bir haber mühendisliğidir" diyen Görmez, şu ifadeleri kullandı:

 • 6
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Milyonlarca emeklinin intibak umudu sürüyor. Yargıtay'dan çıkacak intibak kararı 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara zam yolunu açacak. Maaşlarda 355 liraya varan artış gündeme gelecek.

2000 yılı ve sonrasında emekli olanların gözü, kulağı Yargıtay'da. 2 ayrı intibak davası halen Yargıtay gündeminde... Mahkemeden çıkacak intibak kararı, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara zam kapısını açacak. Önceki intibaktaki gibi 355 liraya varan artışlar gündeme gelecek.

 • 7
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılına kadarki hayatını konu alan "Reis" filminin çekimlerine gelecek hafta başlanacak.

Yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un, yapımcılığını Evrensel Medya'nın üstlendiği filmin tanıtımı için basın toplantısı düzenlendi.

Evrensel Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğumundan 1999'a kadar olan yaşamını ele alan filmin, yoğun bir ekip çalışması sonucu 25 Mart'ta vizyona gireceğini kaydetti.

Filmi, dünya sinemasına yerleşmiş fantastik karakterlere duydukları tepki nedeniyle çekmek istediklerini belirten Avcı, şunları aktardı:

"Filmimiz 'Reis' ismiyle müsemma. Çünkü dünya sinemasına yerleşmiş, Spider Man'dan Süper Man'e kadar hiç yaşamamış, olmayan karakterleri kimi zaman çocuklarımızın tişörtlerinde, kimi zaman kitaplarında görmekteyiz. Fakat bizim yaşayan kahramanlarımız var. 'Reis' filmini çekme süreci, 'bu kahramanları nasıl anlatırız' derdiyle başladı."

BİZE ULAŞIN