;

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün en çok okunan 20 haberi

 • 1
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

A Haber'de yayınlanan Memleket Meselesi programına ANAP'lı Eski Bakan Bülent Akarcalı ve Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu konuk oldu. Kelkitlioğlu, bin 200 akademisyenin imza attığı skandal bildiriyi Koray Çalışkan'ın hazırladığını açıkladı. Eski bakan Akarcalı da, metnin akademik bir metinden ziyade PKK'nın kaleminden çıkmış bir metne benzediğini söyledi.

 • 2
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

PKK yandaşları Beyaz Show'da olay çıkardı.Geçtiğimiz hafta Beyaz Show'da yaşanan PKK propagandası skandalının ardından, bu hafta da PKK yandaşları Ayşe öğretmen sloganı atarak programda olay çıkardı.

7 Haziran'da destek verdikleri o terör döndü dolaştı Doğan Medya'yı da vurmaya başladı. Geçen hafta Beyaz Show'da alkışlattıkları PKK yandaşları canlı yayını bastı program yarıda kaldı.

"Doğu'da katliam var" propagandası yapan PKK sempatizanları Aydın Doğan'ın da başına bela oldu. Doğan'a ait Kanal D ekranlarında yayınlanan Beyaz Show geçen hafta alkışlattığı örgüt yandaşlarının işgaline uğradı. PKK yandaşlarıyla baş edemeyen Beyazıt Öztürk programı yarıda kesmek zorunda kaldı.

 • 3
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Galatasaray genel menajeri Fatih işbecer, o ismin transferini bitirmek için kulübü ile pazarlık masasına oturdu. Sarı-kırmızılı takım son teklifini yaptı. 6 saat süren görüşmenin ardından 21 yaşındaki Martin Benitez'in bonservisinin yüzde 85'i için 6.5 milyon euroluk teklif yapıldığı ancak Independiente başkanı Hugo Moyano'nun 8 milyon euroda direttiği öğrenildi. Arjantin basınından gelen iddialara göre pazarlıklar hala sürüyor. İşbecer'in yarına kadar bu transferi bitireceği belirtiliyor.

 • 4
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Paralel Yapı'nın 17 Aralık darbe planından şok bir detay daha! Gülen'e darbe sonrası Türkiye'ye gelişinde kışları geçirmesi için Asya Termal'de süit hazırlanmış

Geçmişte paralel yapı tarafından işletilen Asya Termal'de Paralel yapının elebaşı Fetullah Gülen için özel bölüm hazırlandığı ortaya çıktı. Hükümeti devirdikten sonra Gülen'in Türkiye'ye döneceğini düşünen paralel yapı, Ankara Gölbaşı'ndaki 14 bin metrekarelik dev malikânenin yanı sıra, "kışlık" olarak da Kızılcahamam'daki Asya Termal'de gizli bir bölüm hazırlamış. Hiç kimsenin kullanamadığı ve gösterişli bölümde Gülen'in ve Türkiye imamlarının kalması için hazırlık yapıldığı ortaya çıktı. 17 Aralık darbe girişimiyle birlikte gerçek yüzü ortaya çıkan paralel yapıya ilişkin yeni bilgiler deşifre olmaya devam ediyor. Halen Pensilvanya'da bulunan Fetullah Gülen için daha önce Ankara İncek'te bir malikane yapıldığı ortaya çıkmıştı. Gülen'in 17 Aralık darbe girişiminden sonra hükümeti yıkıp Türkiye'ye döneceğini düşünen paralel yapı elemanları, Gülen'in yaz ve kış kalacağı yerleri düşünerek her türlü hazırlığı yapmış. Uzun yıllar paralel yapının işlettiği Asya Termal, bir süre önce satılmış ve tesisi Ali Yeşil, Yusuf Öztürk, Mustafa Fırat, Tamer Karaalp ve Murat Özdoğan isimli işadamları devralmıştı. Paralel yapıyla bağı tamamen kesilen tesisin ismi de Lina Termal Turizm olarak değiştirildi.

 • 5
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilişkin sözlerini kınadığını belirterek, "Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında biraz durakladım ama baktım ki eleştiri dozunu kaçırıyor, benim bunu kabul etmem mümkün değildi ve salonu terk ettim" dedi.

Ankara Spor Salonu'nda yapılan CHP 35. Olağan Kurultayı'na Özdağ başkanlığında katılan AK Parti heyeti, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadeleri nedeniyle kurultay salonu terk etti.

Özdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genel merkez tarafından CHP kurultayı için görevlendirildiğini ve bu doğrultuda kurultaya misafir olduklarını söyledi.

Yaklaşık 30 dakika CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını dinlediklerini anlatan Özdağ, demokrasinin farklı fikirlere tahammül anlamı taşıdığını ve bu doğrultuda Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine tahammül ettiklerini belirtti. Ancak Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ağır ithamlar içerdiğini söyleyen Özdağ, şöyle konuştu:

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN DİKTATÖR OLSAYDI..."

"Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının bir yerinde çok ağır ifadeler vardı.'Diktatör bozuntusu Recep Tayyip Erdoğan' ifadesini kullandı. Buradaki bu ifade çok ağrıma gitti. Bu, eleştiri sınırları içerisinde değerlendirilecek bir ifade değildi. Farklı fikirler içerisinde değerlendirilecek bir ifade de değildi. Bu hakaretti, bu iftiraydı. Eğer Recep Tayyip Erdoğan diktatör olsaydı böyle bir kongre yapabilirler miydi? Recep Tayyip Erdoğan diktatör olsaydı, böyle bir konuşmayı diktatöre karşı yapabilir miydi?"

 • 6
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İtalya'nın Suriyeli sığınmacılara yapılacak AB yardımına karşı çıkmasını eleştirdi ve "Burada yaşayan insanlara yardım elinizi uzatmazsanız, Türkiye ile işbirliği yapmazsanız, o insanlar size gelecek zamanla" dedi.

Savaştan ve rejimin zulmünden kaçan insanlara ellerinden gelen imkânı sunmaya çalıştıklarını belirten Çavuşoğlu, uluslararası toplumun kamplar nedeniyle Türkiye'yi takdir ettiklerini hatırlattı ancak bunun yeterli olmadığını, maddi destekte de bulunmaları gerektiğini söyledi:

 • 7
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

ORC, 27 Aralık 2015 – 6 Ocak 2016 tarihleri arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki tüm illerde toplam 5865 kişiyle yüz yüze görüşme yöntemiyleanket gerçekleştirdi.

HDP OYLARI YÜZDE 10 ERİDİ

Ankette AK Parti 1 Kasım seçimlerine göre bölgedeki oylarını yüzde 10 artırırken HDP'nin oyları yüzde 10 azaldı.

SİZCE HANGİ LİDER BARARILI?

"Türkiye partisi olma" iddiasıyla 7 Haziran seçimlerine giren HDP, Batı'dan da aldığı oylarla yüzde 14'e çıkmış, ilk kez barajı aşmıştı. Yeniden başlayan terör saldırıları ve HDP'nin PKK'yı destekleyici açıklamaları nedeniyle 1 Kasım'da Batı'dan aldıkları oyları kaybettiler. Bugün gelinen noktada seçmenlerin yüzde 76'sı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı başarısız buluyor.. HDP ise olası bir seçimde baraj altında kalacak gibi.

BİZE ULAŞIN