Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün en çok okunan 20 haberi

 • 1
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

İş dünyasının önemli bir kaybı olan Mustafa Koç verdiği röportajlarında aile şirketine yönelik ilginç bilgiler açıklamıştı.

Mustafa Koç daha önce verdiği bir röportajında Koç Grubu'nun nasıl yönetildiğine yönelik açıklamalar yapmış ve aile prensipleri geregi damat ve gelinlere şirkette iş verilmediğini söylemişti.

DAMAT VE GELİNLERE ŞİRKETTE İŞ YOK

İşte Mustafa Koç'un geçmişte yaptığı röportajlardan birinde yaptığı açıklamalar:

Damat ve gelinlere de şirkette yer yokmuş öyle mi?

Mümkün olduğu kadar daha çok profesyonellerin işin başında olmasını istiyoruz; en uygun pozisyona en iyi yöneticiyi getirmek. Amacımız şirket değerini en yüksek oranda tutmak. O bakımdan işin içine aile fertleri girince bu işi en iyi şekilde yapmanın zor olduğu kanaatine vardık. Onlar istiyorlarsa kendi işlerini kurarlar, ama şirket içinde çalışmamaları gibi ortak bir prensip kararı var.

 • 2
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında yurt dışına giden bir kadını, x-ray cihazı ve kapı dedektörünün bulunduğu bölgede kontrolden geçirmeden havaalanına soktuğu gerekçesiyle fezleke düzenlendi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Eren Erdem hakkında yurt dışına giden bir kadının üstünü aratmadan geçirdiği iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle TBMM'ye gönderilmek üzere Adalet Bakanlığı'na fezleke yolladı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan fezlekede, CHP 26. Dönem İstanbul 3. Bölge Milletvekili olan Eren Erdem'in 4 Ocak 2016 tarihinde yanında bir kadın ve bir erkek şahıs ile birlikte Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Büro Amirliği İdaresi A-B girişi güvenlik kontrol noktasına gittiği bildirildi.

SİLAHINI VERMEDİ

Fezlekede, Erdem'in 7 numaralı x-ray cihazı ve kapı dedektörünün bulunduğu bölgede yanındakilerle kontrolden geçmeden içeri girdiği, kendisine üzerinde silah olup olmadığının sorulduğu, Erdem'in silahı olduğunu söylediği ancak silahını vermeyeceğini beyan ettiği anlatıldı.

Erdem'in kontrolsüz bir şekilde beraberindekilerle içeri girdiği anlatılan fezlekede, şunlar kaydedildi:

''Nokta amirinin Erdem'in yanına gidip, 'Sayın vekilim, hoş geldiniz, üzerinizde silah var mı?' şeklinde soru sorulduğu, Erdem'in cevaben, 'evet silah var, ne yapacaksın? Polisi peşimize mi taktılar? Yolcu değilim silahı vermek istemiyorum' diyerek beraberindekilerle birlikte check-in salonuna girdiği, check-in F kontuarına geldiği anlaşılmıştır. Burada Erdem'in check-in işleminin ardından pasaport kontrol noktasında yanında bulunan bayan şahsı yolcu ettikten sonra diğer erkek şahısla birlikte havalimanından ayrıldığı, şüpheli Erdem ile birlikte kontrolsüz geçiş yapan bayan şahsın Berlin'e giden Alman pasaportu hamili E.O. olduğu, böylece şüphelinin hem kendisinin, hem de beraberindekilerin yapılan uyarılara rağmen kontrolsüz geçişini sağlayarak havalimanının güvenliğini tehlikeye sokacak davranışta bulunduğu anlaşılmıştır.''

Milletvekili Eren Erdem'in bu davranışı ile Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi olan ''Emre aykırı davranış'' suçunu işlediği ifade edilen fezlekede, halen 26. dönem İstanbul 3. Bölge Milletvekili olan Erdem hakkında işlem yapılabilmesi için TBMM'den yasama dokunulmazlığının kaldırılması kararının aldırılması talep edildi.

 • 3
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan yaptığı açıklamada; "Rusya'nın 100 tane askeri olduğu söylentisi kulağımıza geliyor. Koalisyon güçlerimize söylediğimiz bellidir. PYD ve DAEŞ'in birbirinden farkı yok. Yarın Biden'la bu konuyu etraflıca konuşacağız. Bu sürecin içinde Katar, Almanya, Fransa ve İngiltere de var. Suriye'nin kuzeyinde böyle bir şeye izin vermeyiz." dedi.

- Rusların üs kuracağı iddiası var.

Irak sınırından Akdeniz'e kadar olan sınırımızda başka bir şeye izin vermeyiz.
Rusya'nın 100 tane askeri olduğu söylentisi kulağımıza geliyor. Koalisyon güçlerimize söylediğimiz bellidir. PYD ve DAEŞ'in birbirinden farkı yok.
Yarın Biden'la bu konuyu etraflıca konuşacağız. Bu sürecin içinde Katar, Almanya, Fransa ve İngiltere de var. Suriye'nin kuzeyinde böyle bir şeye izin vermeyiz.

- PYD'nin Fırat'ın Batı'sına geçtiği iddiası var.

Bunların hepsi dedikodu. Buna fırsat vermedik vermeyeceğiz.

 • 4
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrasında önce Beykoz Devlet Hastanesi'ne ardından Amerikan Hastanesi'ne getirildiğini öğrenince yola çıktık... Arabada giderken ilk Nişantaşı esnafından duyduk acı haberi... Hastanenin yakınındaki 'Köfteci Ali Baba'dan sesler yükseldi: "Adam ölmüş!" Hastaneye yaklaştıkça tansiyon daha da arttı. Bir tarafta haberi alır almaz hastaneye koşan Türkiye'nin işadamları, diğer tarafta onlarca kamera ve basın mensupları... Girişte Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Suzan Sabancı Dinçer'le karşılaştık.

AMERİKAN HASTANESİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI!

Herkesin 'başı eğik, gözleri şiş...' Hastanenin 6'ncı katındaki kafeteryada Ahmet Nazif Zorlu, Cem-Ümit Boyner, Demet Sabancı Çetindoğan, Raif Dinçkök, Murat Özyeğin, Kenan Yavuz, Tezcan Yaramancı, Melkan Tabanlıoğlu, Tuğrul Kutadgobilik, Fikret Ünlü ve Koç Holding yöneticileri ilk gözümüze çarpan isimler... Kimse bir şey konuşamıyor... Tek söylenen "Hayat pamuk ipliğinde... 10 dakikada ölüm..." İçerideki kapıdan Çiğdem Simavi ve Ömer Koç çıkıyor... Başlarını sallayarak taziyeleri kabul ediyorlar ama ayakta durmakta zorlanıyorlar. Gözlerimiz Rahmi Koç'u arıyor. Ama bir babanın yaşayabileceği en büyük travmayı yaşayan Rahmi Bey'in özel bir odaya alındığını öğreniyoruz. O ara Ali Koç geliyor 6'ncı kata... Etrafta 'by-pass olmuştu, bu kadar spora gerek var mıydı?', 'mide küçültme operasyonu mu tetikledi?' yorumlarına alnını göstererek tek bir cümleyle yanıt veriyor: "Son zamanlarda her zamankinden daha sağlıklıydı. Alnımızda ne yazıyorsa..." Mekanın cennet olsun Mustafa Koç...

 • 5
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Tarihçi yazar Yuri Felshtinsky, "Putin tarihe kusursuz cinayeti planlayan ama başaramayan adam olarak geçecek" dedi.

Rus tarihçi Yuri Felshtinsky, İngiltere'de dün kamuoyuna açıklanan soruşturma komisyonu raporunda eski KGB ajanı Alexander Litvinenko'nun öldürülmesi ile ilişkilendirilen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in tarihe "kusursuz cinayeti planlayan ama başaramayan adam" olarak geçeceğini söyledi.

Londra'da 2006 kasım ayında radyoaktif zehirlenmeye bağlı olarak hayatını kaybeden Litvinenko'nun ölümünü araştıran bağımsız soruşturma komisyonunun 328 sayfalık raporunda, eski KGB ajanının cinayete kurban gittiği kanaatine varıldığı açıklandı.

Litvinenko'nun eski bir ordu mensubu olan Dimitri Kovtun ve eski KGB ajanı Andrei Lugovoy tarafından çayına karıştırılan ve kurbanını iz bırakmadan öldürmesi beklenen polonium-210 radyoaktif maddesiyle öldürüldüğü kanaatine ulaşıldığı ifade edilen raporda, eyleme, dönemin Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Nikolay Patrushev ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in de "muhtemelen onay verdiği" kaydedildi.

İngiltere'ye 2000 yılında iltica ettikten sonra çeşitli yayın organlarında yazılar da yazan, Litvinenko ile ortak bir kitabı bulunan Rus tarihçi Yuri Felshtinsky, raporu ve yol açacağı muhtemel gelişmeleri AA muhabirine değerlendirdi.

Putin'in raporla ilgili kişisel bir tepki vermesini beklemediğini belirten Felshtinsky, "Rus yönetimi 9 yıldır Litvinenko cinayeti ile bir ilgisinin olmadığını söyledi ve cinayeti kimin, nasıl işlediğine dair farklı teoriler ortaya attı. İngiltere'nin raporu ise Litvinenko'nun Rus ajanları Kovtun ve Lugovoy tarafından öldürüldüğünü ve Putin'in de işin içinde olduğunu ortaya koydu" diye konuştu.

"Putin, tarihe kusursuz cinayeti planlayan ama başaramayan adam olacak geçecek" diyen Felshtinsky, raporun "Rus liderin canını yakacağını" söyledi.

Cinayetin işlendiği 2006 yılından bu yana yaşanan gelişmelerin Putin'le ilgili iddiaların inandırıcılığını arttırdığına dikkat çeken Felshtinsky, "2006'da Putin'in çürümüş bir politikacı olduğunu söyleyenler küçük bir grup teşkil ediyordu. 2016'da ise 2008'de Gürcistan'ı, 2014'te Ukrayna'yı istila etmiş, binlerce insanı öldürmüş bir Putin var. Putin'in Litvinenko cinayetinin arkasında bizzat bulunduğuna inanmak bugün daha kolay" görüşünü dile getirdi.

 • 6
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Adana'da terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda yer alan ve kanser olduğu için tedaviye gönderilen 44 yaşındaki Ferdi Tekin ile 20 yaşındaki Agit Tunç yakalandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçmiş tarihlerde PKK/KCK terör örgütü adına gerçekleştirilen korsan gösterilere katılanları yakalamak için çalışma yaptı. Eylemlerde ele geçirilen malzemelerin teknik incelemesini yapan polis, Ferdi Tekin ile Agit Tunç'un parmak izlerini tespit etti. Terör örgütünün kırsal alanına eleman temin ettikleri ve kırsal alanda faaliyetlerde buldukları belirlenen Tekin ile Tunç, önceki gün düzenlenen operasyonla yakalandı. Örgütün dağ kadrosunda yer alan ve polise atılan molotofkokteylini yaptığı anlaşılan Ferdi Tekin'in kansere yakalanıp, 6 ay önce tedavi için Adana'ya geldiği ortaya çıktı.

TEDAVİSİ AKSAMASIN DİYE SERBEST BIRAKILDI

Kanser tedavisi sırasında saçları dökülen ve maske takan Ferdi Tekin, tedavisinin aksamaması için adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Agit Tunç ise terör örgütü üyeliğinden tutuklandı.

 • 7
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) düzenlenen "Güneydoğu'daki Durum" başlıklı oturumda konuştu. Terör örgütü PKK'nın saldırılarının sona ermesi gerektiğini söyledi. Hahn, "PKK Türkiye'ye karşı saldırılarını durdurmalı, güneydoğudaki bölgelerde özerklik ilan etmekten vazgeçmeli" sözlerine yer verdi. Hahn, PKK'nın 2002'den bu yana AB'nin yaptırım listesinde olduğunun altını çizdi.

BİZE ULAŞIN