Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün en çok okunan 20 haberi

 • 1
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Şırnak Cizre'de yaralıların bulunduğu iddia edilen evden, Kandil ile yapılan telsiz görüşmelerine ulaşıldı. Telsiz görüşmelerinden örgütün Cizre sorumlusu Mamo ile Rozan kod adlı teröristin kurtarılması için tüm imkanların seferber edilmesi isteniyor. Talimatta, "Bu ikisini alın, gerisi ölürse ölsün" deniliyor.

PKK'nın Cizre'deki karargahı deşifre olunca köşeye sıkışan Kandil, sözde yaralıların bulunduğu iddia edilen evdeki teröristlerin öldürülmesi talimatını verdi. Şırnak Cizre'de yaralıların bulunduğu iddia edilen evden, Kandil ile yapılan telsiz görüşmelerine ulaşıldı.

KANDİL'DEN TALİMAT GELDİ

Güvenlik güçlerinin çözdüğü telsiz görüşmelerinden Sabri Ok'un Kandil ile yaptığı görüşme ve Kandil'den bölgedeki unsurlarla yapılan görüşmelerde köşeye sıkışan dağ kadrosunun iki önemli elemanı için kurtarılmaları talimatı verildi. Örgütün Cizre sorumlusu Mamo kod adlı terörist ile yine dağ kadrosundan Rozan kod adlı kadın teröristin kurtarılması için her türlü imkanın seferber edilmesi istendi. Talimat, "Bu ikisini alın, gerisi ölürse ölsün" şeklinde verildi.

 • 2
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Banu Güven, Amedspor'un oyuncusuna sorduğu provokatif soruların sonunda istediği sonuca ulaşamadı.

PKK sevici İMC TV'de spikerlik yapan Banu Güven, Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde Bursaspor'u mağlup eden Amedspor'un başkanı ve oyuncusunu canlı yayında konuk etti.

BANU GÜVEN'NİN PROPAGANDA ÇABALARI

Banu Güven, Deniz Naki'ye sorduğu sorularla konuyu spordan siyasete taşımak istedi. Diyarbakır'da, karşılaşma sonrası çıkan olayları da hatırlatan Güven, bir türlü istediği cevapları alamadı.

İstediği propagandayı yapamayan Banu Güven, yayını kısa süre sonra sonlandırdı.

 • 3
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

HDP'li 3 milletvekili Cizre'de bodrum katında sıkıştırılan PKK'lılarla telefon görüşmesi yaptı, görüşmenin ses kaydını gazetecilere dinletti

PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonlar kapsamında Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir apartmanın bodrum katında kıstırılan teröristlere ait olduğu ileri sürülen ses kayıtları yayınlandı.

BASIN TOPLANTISINDA SES KAYDI DİNLETTİLER

Ses kaydı basın toplantısı düzenleyen HDP'li İdris Balüken, Osman Baydemir ve Meral Danış Beştaş tarafından basın mensuplarına dinletildi.

CANLI YAYINDA OPERASYON YAPILDI, BİNA YIKILDI

Telefon görüşmesi yapıldığı sırada askerler binaya operasyon düzenledi, top atışlarıyla binanın bir kısmı yıkıldı, HDP'lilerin konuştuğu telefonun diğer ucundaki PKK'lılar birden enkaz altında kaldı. Ancak HDP'li vekil ile PKK'lılar arasındaki telefon görüşmesi sona ermedi, enkaz altından canlı yayın bir süre daha devam etti.

 • 4
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay'ın Cumhuriyet gazetesindeki yazılarına son verildi. Fetullahçı Terör Örgütü kumpası ile 4 yıl 277 cezaevinde kalan CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay FETÖ ve PKK'yı destekleyen bir yayın çizgisine oturan Cumhuriyet'i sık sık eleştirmesiyle dikkat çekiyordu. FETÖ ve PKK medyası Mustafa Balbay'ı Cumhuriyet'ten kovulmasını görmezden geldi.

Her gün basın özgürlüğü manşetleri atan FETÖ medyası yeni bir skandala imza attı. Taraf Gazetesi'nin itibarsızlaşmasından sonra Cumhuriyet'i finanse etmeye başlayan Fetullahçı Terör Örgütü, ihanet belgelerini bu gazeteye sızdırmaya başlamıştı. Bu çizgi değişikliğine itiraz eden CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay'ın Cumhuriyet gazetesindeki yazılarına son verildi. Fetullahçı Terör Örgütü kumpası ile 4 yıl 277 cezaevinde kalan CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay FETÖ ve PKK'yı destekleyen bir yayın çizgisine oturan Cumhuriyet'i sık sık eleştirmesiyle dikkat çekiyordu. FETÖ ve PKK medyası Mustafa Balbay'ı Cumhuriyet'ten kovulmasını görmezden geldi.

CUMHURİYET YÖNETİMİ BANA YAZDIRMAMA KARARI ALMIŞ!

Balbay, "Cumhuriyet'te yeniden yazmaya ne zaman başlayacaksınız" sorusuna şu karşılığı verdi:

"8 Kasım günü gazetedeki köşemde 'izindeyim' başlıklı yazıyla okurlardan ocak ayı sonuna dek izin almıştım. 25 Ocak'ta Cumhuriyet Vakfı başkanını arayıp şubat başında yazılara başlamak istediğimi söyledim. 1 Şubat pazartesi günü "yeniden merhaba" başlıklı yazımı gönderdim. Genel yayın yönetmen yardımcısına bilgi verdim. 'İcra kurulu başkanı Akın bey sizinle ilgili bir karar alındığını söyledi' karşılığını aldım. Bana hiçbir şey söylenmediğini, izne ayrılırken söz verdiğim gibi şubat başında yeniden yazı gönderdiğimi anlattım. Biraz sonra bana döneceğini söyledi. Aradı ve,'Vakıf yönetimi siz izindeyken karar almış. Aktif siyaset yapanlar artık yazı yazmayacakmış' dedi. Bunun doğruluğu yanlışlığı bir yana, en azından bana bilgi verilmesi gerekirdi."

FETÖ'CÜLÜK KÜRTÇÜLÜK SERBEST AMA BENİM YAZMAM YASAK!

Mustafa Balbay bunun üzerine icra kurulu başkanıyla konuştuğunu ve kendisiyle şu düşünceleri paylaştığını açıkladı:
"Cumhuriyet bir fikir gazetesi. Kurucusu Yunus Nadi, devamında Nadir Nadi milletvekilliği de yaptı. Yakın geçmişte ve hem milletvekili olup hem köşe yazısı yazanlar vardı. Bugün öteki gazetelerde de milletvekili yazarlar var. Sadece Birgün gazetesinde üç CHP milletvekili yazı yazıyor. Hal böyleyken benim izinli olduğum dönemde böyle bir karar almak üstelik de haber vermemek gazetenin hiçbir ilkesiyle örtüşmüyor. Hem gazete sayfalarında insanların kendisinden habersiz karar alınıyor, haksızlık yapılıyor diyeceksiniz sonra da bana bunu yapacaksınız. Ben yüzünüze başka arkanızdan başka konuşmam. Bu tablo Cumhuriyet'te Fetoculuktan Kürtçülüğe kadar her şey serbest ama CHP milletvekili olarak yazı yazmak yasak diye özetlenecek bir tablodur. Üstelik ben bu gazete için bedel ödedim. Açın iddianameye benimle ilgili bölüm Cumhuriyet'le başlıyor Cumhuriyet'le bitiyor."

 • 5
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Rusya'nın Suriye'deki saldırılarının, iddia ettiklerinin aksine DAEŞ'i sahada güçlendirdiğini söyledi.

Hammond, Ürdün'deki Zaatari sığınmacı kampını ziyaretinin ardından İngiliz basınına açıklamalarda bulundu.


"Ruslar konuşmak istediklerini söylüyorlar ama sadece konuşuyorlar. Ruslarla yaşadığımız sorun, konuşurken bir yandan da bombardımana devam etmeleri ve Esed'i desteklemeleri" diyen Hammond, sığınmacı kamplarından Suriye'ye doğru başlayan geri dönüşün Rusya'nın Suriye'deki askeri müdahalesinin ardından durduğunu kaydetti.

Hammond, "Yaptığımız her şeyin altı Ruslar tarafından oyuluyor, bu benim için sürekli bir acı kaynağı" ifadesini kullandı.

Rusya'nın Suriye'ye müdahalesinin bu ülkedeki krize uluslararası çözüm bulma çabalarını da aksatttığını belirten Hammond, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ruslar DAEŞ'i yok etmek istediklerini söylüyorlar ama DAEŞ'i bombalamıyorlar. Ilımlı muhalefeti bombalıyorlar. Rusya'nın Suriye'deki saldırılarının yüzde 30'undan azı DAEŞ'i hedef alıyor. Rus müdahalesi sahada DAEŞ'i güçlendiriyor. Yapmak istediklerini iddia ettikleri şeyin tam tersine yarıyor."

Hem savunma bakanı hem de dışişleri bakanı olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i yıllardır takip ettiğini anlatan Hammond, "Putin'i izlerken öğrendiğim şey şu: Ne kadar izlersen izle, hiçbir şey göremiyorsun. Anlaşılması imkansız. Kremlin'in oyun planı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Bilmiyoruz. Bu konuları tartışan herhangi bir konsey yok. Herşey Putin'in kafasında" diye konuştu.

İran'ın Suriye konusunda Rusya'dan daha olumlu bir politika izleyip izlemediğine ilişkin soru üzerine de Hammond, "Barış sürecine birinin diğerinden daha fazla yardım ettiğini düşünmüyorum. Ruslar ve İranlılar, Suriye rejimiyle çok yakın işbirliği içinde. İranlılar da Suriye rejimini muhafaza konusunda en az Ruslar kadar katı" dedi.

 • 6
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Paralel devlet yapılanmasının 17 Aralık 2013 ve 25 Aralık 2013 tarihlerinde AK Parti Hükümeti'ne karşı gerçekleştirmek istediği darbe girişimlerinden Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın haberdar olduğu belgelendi.

Can Dündar; 17-25 Aralık darbe girişiminden sadece 53 gün önce 25 Ekim 2013 tarihinde Cumhuriyet gazetesinde yazmaya başladı.

ANKARA'DA AMPÜLLERİ SÖNDÜRÜR…

Can Dündar'ın, 17 Aralık darbe girişiminden 2 hafta önce 3 Aralık 2013 tarihinde yayımlanan, "Siyasette Nasıl Geldiysen Öyle Gidersin" ba��lıklı yazısında; "Amerikan rüzgârı bu, belli mi olur; gün gelir esintiyi Pensilvanya'dan yana döndürür, Ankara'da ampülleri söndürür" ifadeleri kullandı.

ERDOĞAN'I HEDEF ALACAK

Can Dündar, 25 Aralık darbe girişiminden 1 gün önce 24 Aralık 2013 tarihinde yayımlanan "Piyonlar Devrildi Sıra Şahlarda" başlıklı yazısında da; "Gülen'in karşı hamlesi, bu kez doğrudan Erdoğan'ı hedef alacak: Başbakan da ailesinin yolsuzluk iddialarıyla vurulacak" ifadelerini kullandı.

BAŞSAVCI HABERSİZ, CAN BİLİYOR!

Fetullah Gülen'in liderliğini yaptığı paralel devlet yapılanması tarafından yürütülen ve dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ve dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın haberdar olmadığı soruşturmaların içeriğinden Can Dündar'ın bilgi sahibi olması dikkat çekici bulundu.

 • 7
 • 20
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

ABD'de başkan aday adaylarının belirlenmesi için ön seçimlerin başladığı Iowa eyaletinde sürpriz bir sonuç ortaya çıktı.

ABD'de başkan aday adaylarının belirlenmesi için ön seçimlerin başladığı Iowa eyaletinde, Cumhuriyetçi Parti adayları seçiminde sürpriz bir sonuç ortaya çıktı. Şimdiye kadar yapılan anketlerde seçim yarışını önde götüren işadamı Donald Trump, seçimlerin kaderini belirlemesi beklenen İowa seçimlerinde yenilgiye uğradı. Iowa'da, ABD Başkanlığı aday adaylığı seçimlerini Cumhuriyetçi Parti'den Teksas Senatörü Ted Cruz kazandı. Demokrat Parti'denHillary Clinton ile Bernie Sanders yüzde 0.2'lik bir fark ortaya çıkarken, sonuçlar Türkiye saati ile 06.05 itibarı ile netlik kazanmadı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde seçimler öncesi adayların belirlendiği en kritik süreç olan on seçimler Iowa eyaletiyle başlıyor.

Cumhuriyetçiler'de yarış, iş adamı Donald Trump ve Teksas Senatörü Ted Cruz arasında geçerken, anketlere göre ulusal çapta olduğu gibi Iowa'da da Trump'ın üstünlüğü bulunuyordu. Her fırsatta göçmen ve İslam karşıtı söylemleriyle dikkat çeken Trump, Iowa'daki seçimlerde yenilgiye uğrarken, seçimi Teksas Senatörü Ted Cruz kazandı

Demokrat Parti'de ise ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile en yakın rakibi Vermont Senatörü Bernie Sanders arasındaki fark ulusal çapta giderek kapanırken, Clinton ilk gelen ve kesin olmayan sonuçlara göre, Iowa ön seçimlerini kazanan isim oldu.

Yaklaşık 3 milyonluk nüfusa sahip Iowa'da kazanan adayın başkanlık yarışını da önde götürmesi bekleniyor, 1972'den beri Iowa'da ilk üçe giremeyen hiçbir aday başkan seçilemedi.

BİZE ULAŞIN