Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kabine 2016'ya sahada girdi

 • 1
 • 14
Kabine 2016'ya sahada girdi
Kabine 2016'ya sahada girdi

Yılbaşı tüm yurtta coşkuyla kutlanırken, Bakanlar görevlerinin başındaydı. Yılbaşını sahada vatandaşlarla geçiren Bakanlar birbirinden renkli görüntüler verdi.

İŞTE SİZİN İÇİN DERLEDİĞİMİZ O HABERLER:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, yeni yıla Zonguldak TTK Kozlu Müessese Müdürlüğü'ndeki maden ocağında yerin 425 metre altında girdi.

 • 2
 • 14
Kabine 2016'ya sahada girdi
Kabine 2016'ya sahada girdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, yeni yılı maden ocağında geçirmek üzere Zonguldak Kozlu TTK Müessese Müdürlüğü'ne geldi. Bakanları Zonguldak Valisi Ali Kaban karşıladı.

 • 3
 • 14
Kabine 2016'ya sahada girdi
Kabine 2016'ya sahada girdi

TTK Kozlu Müessese Müdürlüğü'nde kısa bir eğitimden geçen bakanlar, beraberindeki AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu ve partililer ile birlikte önce kurum binasında madenci elbisesi giydi. Baretlerini giyen bakanlar, ardından Kozlu Müessese Müdürlüğü yetkililerinden yer altında 30 dakika yeten madenci maskesi hakkında bilgi aldı.

 • 4
 • 14
Kabine 2016'ya sahada girdi
Kabine 2016'ya sahada girdi

'ZONGULDAK EMEĞİN MERKEZİ'
Ocağa girmeden önce gazetecilere değerlendirmede bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 'Dün Suudi Arabistan'daydık. Önemli bir seyahat oldu Türkiye açısından. Hava muhalefetine rağmen söz vermiştik. Zonguldak'a geldik. Hava muhalefetine rağmen sözümüzü yerine getirdik. Emek, iş gücü, Zonguldak'ta buranın merkezi. Yeni yıla burada girmek istedik. Aynı zamanda yerli kaynaklarımıza, madenciliğimize, gerekli ehemmiyeti verme noktasında burada birlikte geçirmek istedik. Vekillerimiz, başkanlarımız, valimiz, aynı şekilde sağ olsunlar. Süleyman Soylu bakanımız da buradalar. Birlikte yeni yıla girelim istedim. İnşallah yeni yılın ülkemize, milletimize özellikle son iki yıldır zor sıkıntılı süreçlerden geçtik. Kardeşliğimize, dirliğimize katkıda bulunacağı güzel bir yıl temennisiyle hepinize teşekkür ediyorum' diye konuştu.

 • 5
 • 14
Kabine 2016'ya sahada girdi
Kabine 2016'ya sahada girdi

'2016 GÜZEL GELİŞMELERE VESİLE OLACAK'
Zonguldak'ın önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Soylu, 'Aziz milletimiz bilsin ki bu ülkede 1 Kasım'da Türkiye'nin yönetimini emanet ettikleri evlatlarını hem sıtkı sadakatle hem büyük gayretle kendilerine bırakılan emaneti en iyi şekilde temsil etmeye, çalışarak, gayret göstererek taşımaya hem de milletin bu büyük emanetini yarınlara götürmeye hep birlikte gayret içerisindeyiz. İnşallah Zonguldak bizim memleketimizin, ülkemizin emek açısından da coğrafya açısından da önemli bir yerdir. İnanıyoruz ki bugün burada Enerji Bakanımızla 2016'da direk kendi alanında kendi sektöründe vereceğiz güzel müjdelerle birlikte güzel gelişmelere vesile olacak adımlar atarız. Hep birlikte dün beraber asgari ücreti açıkladık. Takdir edersiniz ki ondan önce de emeklilerle ilgili her ay 100 lira yıllık 1200 lira katkı olacak. Tek tek 1 Kasım seçimlerinden önce verdiğimiz taahhütleri yerine getiriyoruz. Buraya gelirken Başbakanımızla yapmış olduğumuz toplantı neticesinde geldik. Hem selamlarını iletiyoruz. Yeni yıl dileklerini iletiyoruz. İnşallah yeni yılda hep birlikte bu temennilerimize ulaşırız. Allah tüm insanlığın yardımcısı olsun' dedi.

 • 6
 • 14
Kabine 2016'ya sahada girdi
Kabine 2016'ya sahada girdi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, Ankara'da dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğini ziyaret etti.

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ikinci bebeğini dünyaya getiren Gülden Yılmaz'ı ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, aileye katılan yeni bireyin sağlık, mutluluk huzurlu bir yaşam geçirmesini diledi.

 • 7
 • 14
Kabine 2016'ya sahada girdi
Kabine 2016'ya sahada girdi

Ailenin ikinci bebeği olmasının ayrıca sevindirici olduğunu ifade eden Ramazanoğlu, "Çok isabetli bir karar bence. Ne kadar aileniz geniş olursa o kadar da temelleriniz sağlam olur. Biz diyoruz ki çocuk muhabbettir, çocuk gelecektir, çocuk sevgidir, çocuk mutluluktur. Çocuk evin ve ülkenin bereketidir. Buna göre siz karar verin artık daha kaç tane daha olması gerektiğine. Bebeğinizi de sağlık içinde güle güle büyütün" dedi.

BİZE ULAŞIN