Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burcu'yu beğeneceksin!

Son zamanların en makbul insanı. Alımlı bir ekran yüzü, iyi de dans ediyor. Peki bu özelliklere sahip herkese meftun oluyor muyuz? Avam durmayan sarışın kadın ihtiyacını karşılıyorsa, evet! “Saçım sarı, gözüm mavi, güzelliğim Avrupai” diyen şarkı bayatlasa da hissiyat hep taze. ‘Beyaz Türklüğün’ mutlak şartlarından biri Burcu Esmersoy’u yere göğe koyamamak olabilir mi?

Burcu'yu beğeneceksin!

‘İlelebet’ tescilli eski güzellik kraliçesi

Bu Beyaz Türkler de bu kadar görmemiş değiller tabii, her ‘sarı-mavi’yi baş tacı etmiyorlar. Ama Burcu Esmersoy, Çerkez kökeni sayesinde hayata fiziksel olarak şanslı başlıyor bir kere. Anne-baba ayrılmış, her ikisi de tekrar evlenip çocuk yapmış. “Biz onların eski hayatlarında kaldık,” diyor eski bir söyleşisinde, “Ama hiç havyar yemediyseniz, tadını özlemezsiniz! Ben anne ve babayla yaşamanın ne demek olduğunu bilmiyorum. Dolayısıyla yokluklarını hissetmedim.” Hali vakti yerinde bir aile, babaanne ve dedeyle birlikte yaşayan iki kız kardeş... Çocukluğunu hüzünlü değil, sevgi dolu hatırladığını söylüyor.

Burcu'yu beğeneceksin!

Beşiktaş Kız Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği okuyor, New York’ta ‘Hospitality, Tourism and Sports Management’ diye ortaya karışık bir eğitim alıyor. Ama onu bugüne taşıyan ilk büyük basamak, 1997’de katıldığı güzellik yarışması: ‘Miss International’ seçiliyor, Japonya’dan ‘Dostluk Güzeli’ olarak dönüyor. ‘Tescilli eski güzel’; artık bu tamlama ebediyen onunla.

Burcu'yu beğeneceksin!

Seksapellerin en prestijlisi

Önceki çocuk programı deneyimini saymazsak, esas televizyon kariyerine 2000’de CNN Turk’te başlıyor. 2005’e kadar orada: Spor departmanında muhabirlik, dış haber editörlüğü ve spor spikerliği... Formula 1’i yerinde takip... Hızla parlamaca...

Burcu'yu beğeneceksin!

2006’da NTV’ye geçiyor. Aziz Yıldırım ve Hakan Şükür haberindeki komik lapsus dillere dolansa da (‘İstikrarsızlık’ yerine ‘iktidarsız’!) namı yürüyor. En güzel, en çekici spor sunucusu olarak...

Burcu'yu beğeneceksin!

Kalın sesi ve döver gibi konuşması (97’de ilk Kanal D’ye gittiğinde “Bu kızın sesi oğlan çocuğu gibi, kamera arkasında kullanalım” diyenlere geçmiş olsun!) bazılarını fena tırmalasa da, bazıları tarafından acayip seksi bulunuyor. Kokoş değil de maskülen seksapeline bayılınıyor.

Burcu'yu beğeneceksin!

Bir kadını sadece erkekler seksi bulursa, onun adı avam olur, ucuz olur, paçoz olur. Ama bir kadını kadınlar da seksi bulursa, onun adı ‘yürü ya kulum’ olur! Havalı, cool, şık olur. Esmersoy, bu ikinci kümeden. ‘Muteber seksi’ imajının sebebi biraz da bu.

Burcu'yu beğeneceksin!

Ümit Karan’la nişan Cusimano’yla nikah

Dediğine göre, 21 yaşına kadar eline erkek eli değmemiş! Fakat güzellik yarışmasıyla beraber bütün playboy parmakları ona değmek için pervane, sonrası da pek monoton sayılmaz. Futbol ve Galatasaray camiasıyla teşrikimesainin ilk durağı Burak Elmas... GS’de yöneticilik yapan Elmas, Faruk Süren’in kızı Yelda (Süren) Elmas’la evlenince, Esmersoy’un adı bu defa yönetilememesiyle maruf bir futbolcu olan Sergen’le aynı cümlede kullanılıyor.

BİZE ULAŞIN